woodexpert

Odpowiadamy na 12 pytań o program do projektowania mebli

Odpowiadamy na 12 najczęściej zadawanych pytań o program do projektowania mebli. Jak WOODEXPERT wypada na tle pozostałych rozwiązań na rynku?

W czym najlepiej projektować meble? W tym, co nie tylko zaspokaja bieżące potrzeby, ale daje gwarancję użyteczności również w przypadku zmiany profilu działalności, jego rozszerzenia lub niespodziewanych zmian na rynku. Do uzyskania pełnego obrazu sytuacji i podjęcia najlepszej możliwej decyzji trzeba sobie jeszcze odpowiedzieć na przynajmniej kilka… naście pytań dodatkowych. Jakich?

 1. Czy program ma się skupić na samym projektowaniu, na produkcji czy też może na przygotowywaniu wizualizacji?
 2. Czy program do projektowania mebli ma zapewniać połączenie z maszynami CNC?
 3. Jakie maszyny powinny być obsługiwane przez nasze oprogramowanie? Centra nestingowe, belkowe czy wiertarki?
 4. Do jakich marek należą maszyny, których używasz lub które planujesz dopiero zakupić?
 5. Jakie dane jesteś w stanie wygenerować z programu?
 6. Czy program jest wyposażony w bibliotekę komponentów? Jak wygląda jej rozbudowa oraz import plików z innych programów lub stron internetowych producentów?
 7. Czy masz możliwość przetestowania programu nie tylko podczas krótkiego okresu darmowego testu, ale podczas faktycznej pracy np. przez kwartał lub dwa? Czy musisz od razu kupić licencję wieczystą?
 8. Gdzie przechowywane są dane i czy nad tym samym projektem może pracować kilka osób z różnych miejsc?
 9. Czy program posiada instrukcję obsługi? Czy firma oferuje wsparcie, m.in. w okresie testowania?
 10. Czy program daje możliwość kosztorysowania, wyceny kosztów maszyn?
 11. Czy program daje możliwość zaprojektowania dowolnego mebla, czy też ogranicza się do wybranych kategorii, np. tylko kuchni?
 12. Czy program jest szybki i intuicyjny, czy też wymaga od użytkownika dużej wiedzy oraz umiejętności programistycznych?

Jak na tle powyższych pytań wypada WOODEXPERT? Odpowiadamy:

WOODEXPERT jest programem 3D CAD, w którym zaprojektujesz dowolny mebel skrzyniowy, obsługujesz konstrukcje spawane, zaprojektujesz tapicerkę, wygenerujesz komplet dokumentacji, przygotujesz obróbkę CNC, ale jeśli jesteś zainteresowany również wizualizacjami – tutaj potrzebne jest zainwestowanie w całkowicie kompatybilny z całym środowiskiem SOLIDWORKS Visualize.

WOODEXPERT jest wyposażony w moduł CAM, dzięki któremu istnieje możliwość wygenerowania kodu NC na każdą maszynę, każdego producenta. W pisaniu postprocesorów specjalizujemy się od 20 lat, niewiele w tym zakresie może nas zaskoczyć. Jeśli w przypadku Twojej działalności konieczne jest przygotowanie rozkrojów płyt, do oprogramowania możemy dołączyć NESTINGWORKS.

Program posiada automatyczny generator dokumentacji płaskiej mebli z uwzględnieniem takich danych, jak obrzeża, kąt usłojenia czy wymiary (możliwe jest także wprowadzanie ręcznych modyfikacji) oraz niezależny BOM Manager, który odpowiada za generowanie list materiałowych. Oprócz standardowych danych, użytkownik dostaje możliwość tworzenia własnych pól dostosowanych i łączenia ich z właściwościami dostosowanymi. BOM posiada komplet danych niezbędnych do przygotowania procesu produkcji mebla.

Program jest wyposażony w bibliotekę inteligentnych komponentów, a dodatkowo pozwala na jej łatwą rozbudowę oraz import plików z innych źródeł, np. ze stron internetowych. Duża swoboda modelowania, funkcja wykrywania kolizji technologicznych, walidacja materiałów i geometrii, nadawanie materiałów, naddatków, legendy materiałowe… i wiele innych zaprojektowanych specjalnie z myślą o konstruktorach mebli. Szczegółowo opisane znajdziecie w pozostałych artykułach lub w formie wideo na naszym kanale YouTube.

Poza darmowym 30-dniowym okresem testowym, masz obecnie możliwość zakupienia oprogramowania na 3 lub 12 miesięcy (w celu poznania warunków promocji skontaktuj się z nami telefonicznie: +12 626 06 00, wyślij maila na: woodexpert@solidexpert.com lub skorzystaj z formularza kontaktowego znajdującego się na naszej stronie). Taki czas powinien w zupełności wystarczyć na sprawdzenie w praktyce, jak oprogramowanie sprawdza się w Twojej firmie. Dodatkowo oferujemy licencje wieczyste, dodatkową usługę w postaci subskrypcji, szkolenia podstawowe i zaawansowane oraz wsparcie zespołu specjalistów (ds. meblarstwa, CAM, IT, itd.) – telefonicznie, mailowo lub przez Helpdesk.

wodexpert_solidworks_promocja_3_12_miesiecy

Niniejszy materiał ma charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 §1 Kodeksu Cywilnego.

WOODEXPERT działa w oparciu o bazę danych SQL, dzięki czemu praca nad projektem z różnych stanowisk oraz w większym zespole jest jak najbardziej możliwa, a przede wszystkim przyjemna. Jeśli chodzi o same raporty, to bez problemu możesz je przesłać pracownikowi produkcyjnemu w postaci zwykłego linka – do jego otwarcia nie potrzebuje on programu WOODEXPERT zainstalowanego na swoim stanowisku pracy.

Program posiada instrukcję obsługi, kilkadziesiąt tutoriali wideo prowadzących krok po krok nie tylko przez procesy projektowania mebli (komoda, szafa, meble jachtowe, meble do kampera, meble hotelowe, stół, itd.), ale także szczegółowo wyjaśniające najciekawsze funkcjonalności programu. Wsparcie naszego zespołu zapewniamy zarówno w okresie bezpłatnego testu, jak i, oczywiście, później w czasie właściwego użytkowania programu.

W WOODEXPERT przygotujesz kosztorysy oraz wycenisz koszty maszyn. Dodatkowo program jest wyposażony w dość ciekawą funkcję przygotowywania paczek z meblami – pozwala ona na bezstratne zaplanowanie procesu ich pakowania (jakie elementy, jakie wypełnienie, wymiary, itd.).

WOODEXPERT został stworzony z myślą o projektowaniu wszystkich mebli skrzyniowych, daje też możliwość przygotowania mebli tapicerowanych, drzwi, okien czy schodów. Jest to możliwe dzięki jego integracji z oprogramowaniem SOLIDWORKS. Skróci czas projektowania mebli kuchennych, biurowych, hotelowych, na zamówienie, indywidualnych, szaf do zabudowy, itd.

I najprzyjemniejsze na koniec – program jest bardzo intuicyjny, było to jedno z najważniejszych założeń projektu. Rozbudowa biblioteki jest prosta i nie wymaga większej wiedzy od użytkownika oprogramowania. To, co powinno też ucieszyć wielu z użytkowników, to fakt, że jako bezpośredni producent naszego CADa, możemy w każdym momencie rozszerzyć go o funkcjonalność napisaną tylko dla danego Klienta. Taka współpraca zapewnia obu stronom korzyści – nam zadowolenie użytkowników, producentom mebli zaspokojenie ich potrzeb projektowych i maksymalną optymalizację procesu.

Nie pozostaje mi już nic innego, jak tylko zachęcić do sprawdzenia WOODEXPERT – z naszej strony internetowej możesz pobrać wersję demonstracyjną i testować ją przez 30 dni za darmo lub pójść krok dalej i zakupić 3 bądź 12-miesięczną licencję (oferta dostępna czasowo). Dla osób w pełni przekonanych licencja wieczysta będzie strzałem w dziesiątkę.

P.S. Jeśli ciekawi Cię, jak wyglądają meble naszych Klientów zaprojektowane w WOODEXPERT, zapraszamy na Facebooka i Linkedin, w najbliższym czasie opublikujemy kilka nowych realizacji. Dla wielbicieli tutoriali znajdzie się coś ciekawego na YouTube, a tym, którzy chcą połączyć poznanie programu z konsultacją z naszymi specjalistami, oferujemy 1,5h prezentację online – umów się na nią korzystając z formularza zamieszczonego na naszej www (opcja: „Zamawiam Prezentację Online”).

Ostatnie wpisy

Podczas rozmów na temat wdrożenia oprogramowania w swoim przedsiębiorstwie, temat subskrypcji jest często zostawiany na sam koniec. Rozwiązania z modelem subskrypcji kojarzą się błędnie wyłącznie z obowiązkiem cyklicznej opłaty. Zastanówmy…

Czy każdy program do mebli obsłuży maszyny CNC? Odpowiedź będzie krótka: nie. Wiele z nich skupia się na przygotowaniu wizualizacji, ale nie na dokumentacji czy produkcji. Jakie możliwości daje użytkownikowi…

Jak poradzić sobie z przekazaniem projektu mebla przygotowanego w programie WOODEXPERT osobie, która ma go zaopiniować, ale nie posiada licencji programu? Nic prostszego. Wyeksportuj go do 3D PDF i zobacz,…

Specjalistyczne oprogramowanie to zawsze krok do zwiększenia wydajności działań firmy. Lepsza organizacja pracy, funkcjonalności napisane specjalnie pod branżę, wyeliminowanie błędów, zastąpienie długich i żmudnych czynności automatyzacją i wygoda – taki…

Możliwość dokonywania zmian bezpośrednio w BOM Managerze to kolejny sposób na ułatwienie pracy każdego konstruktora mebli. Zyskujesz różne wersje formatek, kosztorysów i sporo zaoszczędzonego czasu dzięki pominięciu etapu dokonywania zmian…

Zapisz się na newsletter

Dziękujemy za zapisanie się do newslettera

Od momentu rozpoczęcia współpracy w 2005 roku, firma wielokrotnie potwierdziła swoją wiedzę i profesjonalizm w zakresie oferowanych rozwiązań.

Ryszard Bedynek
Kierownik Działu Informatyki

W przeciągu wielu lat współpracy firma SOLIDEXPERT wykazała się wysokimi kwalifikacjami w zakresie swoje działalności. Możemy liczyć na wsparcie w zakresie obsługi programu, szkolenia, a także konsultacje techniczne.

Agata Wenglorz-Dorosz
Prezes

Od 2018 roku aktywnie współpracujemy z firmą SOLIDEXPERT w zakresie konsultacji, wdrożeń i utrzymania rozwiązań CAD/CAM/PDM. Współpraca podczas całego procesu sprzedaży oraz wdrożenia przebiegała pomyślnie. Rozwiązania dostarczone przez firmę SOLIDEXPERT są w pełni wykorzystywane i rozwijane.

Małgorzata Wronkowska-Kokot
Prezes Zarządu

Wsparcie w zakresie pomocy technicznej oraz handlowe rozmowy prowadzone są na najwyższym poziomie. Zdecydowanie możemy polecić firmę SOLIDEXPERT jako partnera rozwiązań SOLIDWORKS w Polsce.

Sylwia Koszela
Dyrektor ds. Projektów

Od 2005 roku aktywnie współpracujemy z SOLIDEXPERT w zakresie doradztwa, wdrożenia i utrzymania oprogramowania SOLIDWORKS. W kwestiach tych mogliśmy zawsze liczyć na rzetelną i fachową pomoc.

Arkadiusz Sobkowiak
Dyrektor Badań i Rozwoju