woodexpert

Odpowiadamy na 12 pytań o program do projektowania mebli

Odpowiadamy na 12 najpopularniejszych pytań o program do projektowania mebli. Jak WOODEXPERT wypada na tle pozostałych rozwiązań na rynku?

KTÓRY PROGRAM DO PROJEKTOWANIA MEBLI JEST NAJLEPSZY?

W czym najlepiej projektować meble? W programie, który nie tylko zaspokaja bieżące potrzeby, ale daje gwarancję użyteczności również w przypadku zmiany profilu działalności lub jego rozszerzenia na skutek niespodziewanych zmian na rynku. Do uzyskania pełnego obrazu sytuacji i podjęcia najlepszej możliwej decyzji trzeba sobie jeszcze odpowiedzieć na przynajmniej kilka… naście pytań dodatkowych. Jakich?

 1. Czy program do projektowania mebli będzie wykorzystywany głównie do projektowania, przygotowywania wizualizacji czy też do przygotowania produkcji?
 2. Czy oprogramowanie ma zapewnić połączenie z maszynami CNC?
 3. Jakie maszyny powinny być obsługiwane przez oprogramowanie? Centra nestingowe, belkowe czy wiertarki?
 4. Do jakich marek należą maszyny, których używasz lub które planujesz dopiero zakupić?
 5. Jaką dokumentację jesteś w stanie wygenerować z programu?
 6. Czy program jest wyposażony w bibliotekę komponentów? Jak wygląda jej rozbudowa oraz import plików z innych programów lub stron internetowych producentów?
 7. Czy musisz od razu kupić licencję wieczystą? Czy możesz testować program przez np. kwartał, bez zobowiązań?
 8. Gdzie przechowywane są dane i czy nad tym samym projektem może pracować kilka osób z różnych miejsc?
 9. Czy program posiada instrukcję obsługi? Czy firma oferuje wsparcie w okresie testowania?
 10. Czy program do projektowania mebli daje możliwość kosztorysowania, wyceny kosztów maszyn?
 11. Czy oprogramowanie daje możliwość zaprojektowania dowolnego mebla, czy też ogranicza się do wybranych kategorii, np. tylko kuchni?
 12. Czy program jest szybki i intuicyjny, czy też wymaga od użytkownika dużej wiedzy oraz umiejętności programistycznych?

Jak na tle powyższych pytań wypada WOODEXPERT? Przekonajmy się.

KOMPLEKSOWE WSPARCIE PROCESU PROJEKTOWANIA I PRODUKCJI MEBLI (1-5)

WOODEXPERT jest programem CAD, w którym zaprojektujesz dowolny mebel skrzyniowy w 3D, meble tapicerowane (obsłużysz konstrukcje spawane), przygotujesz kompletną dokumentację, kosztorysy i obróbkę CNC. Jeśli jesteś zainteresowany wykonaniem wizualizacji mebli, konieczne jest zainwestowanie w np. kompatybilny z całym środowiskiem SOLIDWORKS Visualize.

Program posiada automatyczny generator dokumentacji płaskiej mebli, który pozwala przygotować rysunki z uwzględnieniem informacji o obrzeżach, kącie usłojenia czy wymiarach (możliwe jest także wprowadzanie ręcznych modyfikacji). Za automatyczne generowanie list materiałowych i przygotowanie kosztorysów odpowiada BOM Manager. Zawiera on wszystkie informacje niezbędne do przygotowania wyceny i rozpoczęcia procesu produkcji mebli. WOODEXPERT jest wyposażony w moduł CAM, dzięki któremu możesz wygenerować kod NC na dowolną maszynę oraz przygotować rozkroje płyt. Pisaniem postprocesorów zajmujemy się od 20 lat, niewiele w tym temacie może nas zaskoczyć.

BIBLIOTEKA INTELIGENTNYCH KOMPONENTÓW (6)

Oprogramowanie zostało wyposażone w bibliotekę inteligentnych komponentów, a dodatkowo pozwala na jej łatwą rozbudowę oraz import plików z innych źródeł, np. ze stron internetowych producentów okuć. WOODEXPERT to przede wszystkim duża swoboda modelowania 3D, automatyczne wykrywanie kolizji technologicznych, walidacja materiałów i geometrii, sprawne zarządzanie materiałami (nadawanie materiałów, naddatków, legendy materiałowe) i wiele innych funkcjonalności zaprojektowanych z myślą o konstruktorach mebli. Całość spina intuicyjny interfejs, którego menu jest zaprojektowane zgodnie z kierunkiem kroków wykonywanych przez użytkownika podczas projektowania i produkcji mebli.

MASZ WYBÓR: DARMOWY TEST, 3- I 12-MIESIĘCZNE LICENCJE CZASOWE, LICENCJE WIECZYSTE (7)

Po 30-dniowym bezpłatnym okresie testowym możesz zainwestować w licencje czasowe: 3 lub 12 miesięcy. Tak długi okres testowania powinien w zupełności wystarczyć do sprawdzenia, czy WOODEXPERT pasuje do Twojej działalności. W naszej ofercie znajdziesz również szkolenia oraz przede wszystkim codzienne bezpłatne wsparcie zespołu specjalistów. Dodatkowa usługa subskrypcji zapewni Ci m.in natychmiastową pomoc telefoniczną.

WSPÓŁDZIELENIE DANYCH PROJEKTOWYCH 24/7 I DZIESIĄTKI MATERIAŁÓW POMOCNICZYCH (8-9)

WOODEXPERT działa w oparciu o bazę danych SQL, dzięki czemu możliwe jest współdzielenie danych projektowych ze współpracownikami. Raporty mogą być wygenerowane w formacie m.in. HTML lub 3D PDF, co pozwala na ich wysyłkę do osób nie posiadających programu do projektowania mebli WOODEXPERT na swoim stanowisku pracy. Ułatwia to znacząco współpracę z innymi działami oraz Klientami.

Program posiada instrukcję obsługi i dziesiątki tutoriali prowadzących krok po krok przez procesy projektowania mebli (komoda, szafa, meble jachtowe, meble do kampera, meble hotelowe, stół, itd.). Wsparcie naszego zespołu zapewniamy zarówno w okresie bezpłatnego testu, jak i, oczywiście, w czasie właściwego użytkowania programu.

ELASTYCZNOŚĆ I WSZECHSTRONNOŚĆ (10-12)

W WOODEXPERT przygotujesz kosztorysy oraz wycenisz koszty maszyn. Program jest wyposażony w dość ciekawą funkcję wspierającą proces przygotowywania paczek z meblami. Umożliwia ona zaplanowanie procesu pakowania elementów mebli z uwzględnieniem odpowiednich materiałów pakowych (rodzaj, rozmieszczenie, wymiary).

Program, który został stworzony z myślą o projektowaniu mebli skrzyniowych, daje również możliwość modelowania 3D mebli tapicerowanych, drzwi, okien czy schodów. Jest to możliwe dzięki jego integracji z oprogramowaniem SOLIDWORKS. Jest narzędziem bardzo uniwersalnym, skracającym czas prototypowania wszystkich rodzajów mebli.

I najprzyjemniejsze na koniec – ten CAD jest bardzo intuicyjny, co było jednym z najważniejszych założeń projektu. Na szczególną uwagę zasługuje tutaj biblioteka komponentów, której rozbudowa jest łatwa i nie wymaga od użytkownika umiejętności programistycznych. Ze względu na fakt, że jesteśmy jego producentem, mamy możliwość rozszerzenia software o funkcjonalności napisane na życzenie Klienta. Taka współpraca zapewnia obu stronom korzyści – nam zadowolenie użytkowników, producentom mebli zaspokojenie ich potrzeb projektowych.

Nie pozostaje już nic innego, jak tylko zachęcić do sprawdzenia WOODEXPERT – z naszej strony internetowej możesz pobrać wersję demonstracyjną lub zainwestować w licencję czasową. Dla osób w pełni przekonanych licencja wieczysta będzie strzałem w dziesiątkę. Tych, którzy chcą połączyć poznanie programu z konsultacją z naszymi specjalistami, zapraszamy do zarezerwowania prezentacji online przy pomocy formularza kontaktowego (opcja: „Zamawiam Prezentację Online”).

Zapisz się na newsletter

Dziękujemy za zapisanie się do newslettera

Od momentu rozpoczęcia współpracy w 2005 roku, firma wielokrotnie potwierdziła swoją wiedzę i profesjonalizm w zakresie oferowanych rozwiązań.

Ryszard Bedynek
Kierownik Działu Informatyki

W przeciągu wielu lat współpracy firma SOLIDEXPERT wykazała się wysokimi kwalifikacjami w zakresie swoje działalności. Możemy liczyć na wsparcie w zakresie obsługi programu, szkolenia, a także konsultacje techniczne.

Agata Wenglorz-Dorosz
Prezes

Od 2018 roku aktywnie współpracujemy z firmą SOLIDEXPERT w zakresie konsultacji, wdrożeń i utrzymania rozwiązań CAD/CAM/PDM. Współpraca podczas całego procesu sprzedaży oraz wdrożenia przebiegała pomyślnie. Rozwiązania dostarczone przez firmę SOLIDEXPERT są w pełni wykorzystywane i rozwijane.

Małgorzata Wronkowska-Kokot
Prezes Zarządu

Wsparcie w zakresie pomocy technicznej oraz handlowe rozmowy prowadzone są na najwyższym poziomie. Zdecydowanie możemy polecić firmę SOLIDEXPERT jako partnera rozwiązań SOLIDWORKS w Polsce.

Sylwia Koszela
Dyrektor ds. Projektów

Od 2005 roku aktywnie współpracujemy z SOLIDEXPERT w zakresie doradztwa, wdrożenia i utrzymania oprogramowania SOLIDWORKS. W kwestiach tych mogliśmy zawsze liczyć na rzetelną i fachową pomoc.

Arkadiusz Sobkowiak
Dyrektor Badań i Rozwoju

Firma SOLIDEXPERT dołożyła wszelkich starań, aby poznać nasze potrzeby i zaproponowała rozwiązanie w pełni odpowiadające naszym oczekiwaniom. Z przyjemnością polecamy SOLIDEXPERT jako zaufanego partnera biznesowego.

Wojciech Sobczak
Właściciel

Na każdym etapie wdrażania projektu czuliśmy wsparcie i zaangażowanie zespołu SOLIDEXPERT. Dzięki oprogramowaniu WOODEXPERT zoptymalizowaliśmy działania projektowe i produkcyjne. Zdecydowanie rekomendujemy firmę do współpracy.

Janusz Czajka
Dyrektor Zarządzający