woodexpert

Wspomagane nadawanie materiałów nośnych i wykończeniowych

Nadawanie materiałów na elementy naszych konstrukcji bywa żmudne i czasochłonne. Na podstawie opinii naszych klientów i konsultantów postanowiliśmy stworzyć narzędzie, które z pewnością otwiera nowy rozdział w dziedzinie nadawania materiałów nośnych i wykończeniowych.

Narzędzie to zostało podzielone na dwie główne kategorie: nadawanie materiałów nośnych i nadawanie materiałów wykończeniowych. Obie znajdują się w WOODEXPERT Command Managerze.

Funkcja „Nadaj materiał nośny” dzięki podziałowy na typ materiału (1) oraz wyszukiwarce (2) pozwala w kilka sekund nadać materiały na wybrane komponenty.

Oprócz korzystania z wyszukiwarki możliwe jest również ręczne wybierane elementów, na które chcemy nadać nasz materiał. W tym przypadku, dzięki zaznaczeniu opcji „Pomiń komponenty z wcześniej nadanym materiałem”, materiał PLA2 został nadany na wszystkie elementy oprócz drzwi, które już wcześniej go posiadały.

Kolejną funkcją w naszym narzędziu jest „Nadaj materiał wykończeniowy”. Działa ona na tej samej zasadzie, wzbogacona jest natomiast o mocno rozbudowaną wyszukiwarkę odpowiednich płaszczyzn komponentów.

Dzięki złożonym, choć prostym w obsłudze, opcjom wyszukiwania użytkownik jest w stanie jednym kliknięciem nadać materiały wykończeniowe, takie jak okleiny czy obrzeża, na odpowiednie płaszczyzny. Automatyczny wybór można oczywiście wspomagać ręcznie – dodawać lub usuwać wybrane krawędzie lub płaszczyzny.

Dzięki temu w kilku prostych krokach możemy zredukować czas poświęcony na nadawanie materiałów nośnych lub ręcznego modelowania obrzeża do zaledwie kilkunastu sekund.

Jeśli jesteś zainteresowany bardziej szczegółowym opisem możliwości, jakie daje nasze narzędzie, zapraszamy do obejrzenia poniższego filmu.

Zapisz się na newsletter

Dziękujemy za zapisanie się do newslettera

Od momentu rozpoczęcia współpracy w 2005 roku, firma wielokrotnie potwierdziła swoją wiedzę i profesjonalizm w zakresie oferowanych rozwiązań.

Ryszard Bedynek
Kierownik Działu Informatyki

W przeciągu wielu lat współpracy firma SOLIDEXPERT wykazała się wysokimi kwalifikacjami w zakresie swoje działalności. Możemy liczyć na wsparcie w zakresie obsługi programu, szkolenia, a także konsultacje techniczne.

Agata Wenglorz-Dorosz
Prezes

Od 2018 roku aktywnie współpracujemy z firmą SOLIDEXPERT w zakresie konsultacji, wdrożeń i utrzymania rozwiązań CAD/CAM/PDM. Współpraca podczas całego procesu sprzedaży oraz wdrożenia przebiegała pomyślnie. Rozwiązania dostarczone przez firmę SOLIDEXPERT są w pełni wykorzystywane i rozwijane.

Małgorzata Wronkowska-Kokot
Prezes Zarządu

Wsparcie w zakresie pomocy technicznej oraz handlowe rozmowy prowadzone są na najwyższym poziomie. Zdecydowanie możemy polecić firmę SOLIDEXPERT jako partnera rozwiązań SOLIDWORKS w Polsce.

Sylwia Koszela
Dyrektor ds. Projektów

Od 2005 roku aktywnie współpracujemy z SOLIDEXPERT w zakresie doradztwa, wdrożenia i utrzymania oprogramowania SOLIDWORKS. W kwestiach tych mogliśmy zawsze liczyć na rzetelną i fachową pomoc.

Arkadiusz Sobkowiak
Dyrektor Badań i Rozwoju

Firma SOLIDEXPERT dołożyła wszelkich starań, aby poznać nasze potrzeby i zaproponowała rozwiązanie w pełni odpowiadające naszym oczekiwaniom. Z przyjemnością polecamy SOLIDEXPERT jako zaufanego partnera biznesowego.

Wojciech Sobczak
Właściciel

Na każdym etapie wdrażania projektu czuliśmy wsparcie i zaangażowanie zespołu SOLIDEXPERT. Dzięki oprogramowaniu WOODEXPERT zoptymalizowaliśmy działania projektowe i produkcyjne. Zdecydowanie rekomendujemy firmę do współpracy.

Janusz Czajka
Dyrektor Zarządzający