woodexpert

Wspomagane nadawanie materiałów nośnych i wykończeniowych

Nadawanie materiałów na elementy naszych konstrukcji bywa żmudne i czasochłonne. Na podstawie opinii naszych klientów i konsultantów postanowiliśmy stworzyć narzędzie, które z pewnością otwiera nowy rozdział w dziedzinie nadawania materiałów nośnych i wykończeniowych.

Narzędzie to zostało podzielone na dwie główne kategorie: nadawanie materiałów nośnych i nadawanie materiałów wykończeniowych. Obie znajdują się w WOODEXPERT Command Managerze.

Funkcja „Nadaj materiał nośny” dzięki podziałowy na typ materiału (1) oraz wyszukiwarce (2) pozwala w kilka sekund nadać materiały na wybrane komponenty.

Oprócz korzystania z wyszukiwarki możliwe jest również ręczne wybierane elementów, na które chcemy nadać nasz materiał. W tym przypadku, dzięki zaznaczeniu opcji „Pomiń komponenty z wcześniej nadanym materiałem”, materiał PLA2 został nadany na wszystkie elementy oprócz drzwi, które już wcześniej go posiadały.

Kolejną funkcją w naszym narzędziu jest „Nadaj materiał wykończeniowy”. Działa ona na tej samej zasadzie, wzbogacona jest natomiast o mocno rozbudowaną wyszukiwarkę odpowiednich płaszczyzn komponentów.

Dzięki złożonym, choć prostym w obsłudze, opcjom wyszukiwania użytkownik jest w stanie jednym kliknięciem nadać materiały wykończeniowe, takie jak okleiny czy obrzeża, na odpowiednie płaszczyzny. Automatyczny wybór można oczywiście wspomagać ręcznie – dodawać lub usuwać wybrane krawędzie lub płaszczyzny.

Dzięki temu w kilku prostych krokach możemy zredukować czas poświęcony na nadawanie materiałów nośnych lub ręcznego modelowania obrzeża do zaledwie kilkunastu sekund.

Jeśli jesteś zainteresowany bardziej szczegółowym opisem możliwości, jakie daje nasze narzędzie, zapraszamy do obejrzenia poniższego filmu.

Ostatnie wpisy

Podczas rozmów na temat wdrożenia oprogramowania w swoim przedsiębiorstwie, temat subskrypcji jest często zostawiany na sam koniec. Rozwiązania z modelem subskrypcji kojarzą się błędnie wyłącznie z obowiązkiem cyklicznej opłaty. Zastanówmy…

Czy każdy program do mebli obsłuży maszyny CNC? Odpowiedź będzie krótka: nie. Wiele z nich skupia się na przygotowaniu wizualizacji, ale nie na dokumentacji czy produkcji. Jakie możliwości daje użytkownikowi…

Jak poradzić sobie z przekazaniem projektu mebla przygotowanego w programie WOODEXPERT osobie, która ma go zaopiniować, ale nie posiada licencji programu? Nic prostszego. Wyeksportuj go do 3D PDF i zobacz,…

Specjalistyczne oprogramowanie to zawsze krok do zwiększenia wydajności działań firmy. Lepsza organizacja pracy, funkcjonalności napisane specjalnie pod branżę, wyeliminowanie błędów, zastąpienie długich i żmudnych czynności automatyzacją i wygoda – taki…

Możliwość dokonywania zmian bezpośrednio w BOM Managerze to kolejny sposób na ułatwienie pracy każdego konstruktora mebli. Zyskujesz różne wersje formatek, kosztorysów i sporo zaoszczędzonego czasu dzięki pominięciu etapu dokonywania zmian…

Zapisz się na newsletter

Dziękujemy za zapisanie się do newslettera

Od momentu rozpoczęcia współpracy w 2005 roku, firma wielokrotnie potwierdziła swoją wiedzę i profesjonalizm w zakresie oferowanych rozwiązań.

Ryszard Bedynek
Kierownik Działu Informatyki

W przeciągu wielu lat współpracy firma SOLIDEXPERT wykazała się wysokimi kwalifikacjami w zakresie swoje działalności. Możemy liczyć na wsparcie w zakresie obsługi programu, szkolenia, a także konsultacje techniczne.

Agata Wenglorz-Dorosz
Prezes

Od 2018 roku aktywnie współpracujemy z firmą SOLIDEXPERT w zakresie konsultacji, wdrożeń i utrzymania rozwiązań CAD/CAM/PDM. Współpraca podczas całego procesu sprzedaży oraz wdrożenia przebiegała pomyślnie. Rozwiązania dostarczone przez firmę SOLIDEXPERT są w pełni wykorzystywane i rozwijane.

Małgorzata Wronkowska-Kokot
Prezes Zarządu

Wsparcie w zakresie pomocy technicznej oraz handlowe rozmowy prowadzone są na najwyższym poziomie. Zdecydowanie możemy polecić firmę SOLIDEXPERT jako partnera rozwiązań SOLIDWORKS w Polsce.

Sylwia Koszela
Dyrektor ds. Projektów

Od 2005 roku aktywnie współpracujemy z SOLIDEXPERT w zakresie doradztwa, wdrożenia i utrzymania oprogramowania SOLIDWORKS. W kwestiach tych mogliśmy zawsze liczyć na rzetelną i fachową pomoc.

Arkadiusz Sobkowiak
Dyrektor Badań i Rozwoju