woodexpert

Legenda materiałowa

Istotnym elementem każdego procesu projektowania są odpowiednie materiały, które użytkownik może nadawać na komponenty. WOODEXPERT zapewnia możliwość kompleksowego definiowania materiałów oraz, co najważniejsze, współdzielenia ich nie tylko w ramach projektu, ale również poza nim.

Na początku wypadałoby wyjaśnić, co oznacza „kompleksowe definiowanie materiałów”. Materiały utworzone w SOLIDWORKS nie posiadają wielu właściwości pomocnych w branży meblarskiej. Legenda materiałowa programu do projektowania mebli 3D CAD WOODEXPERT uzupełnia te braki. Materiały w legendach opierają się na standardowych materiałach SOLIDWORKS, z możliwością nadania im specyficznych cech typowych dla materiałów stosowanych w produkcji mebli.

Materiały w legendzie dzielimy na dwie grupy:

1. Materiały nośne:

-> płyta

-> drewno lite

-> profil

2. Materiały wykończeniowe:

-> obrzeże

-> okleina

-> lakier.

Każdy materiał znajdujący w legendzie opiera się na bazie dołączonej do SOLIDWORKS. Dodatkowo WOODEXPERT zapewnia zdefiniowaną, oddzielną bibliotekę materiałów, która standardowo dołączona jest do podstawowej instalacji.

Na ich podstawie tworzone są legendy zawierające wszystkie materiały niezbędne do danego projektu z możliwością rozszerzenia ich o kolejne warianty kolorystyczne. Każda legendę można zapisać tak, aby inne osoby pracujące nad projektem mogły z niej ponownie skorzystać.

Jak wygląda materiał w legendzie WOODEXPERT? Przykład przedstawiamy poniżej:

Zawiera on informacje o materiale bazowym (płyta wiórowa), dane opisowe (nazwa, komentarz, nazwy wariantów), parametry charakteryzujące jego format oraz domyślne naddatki na obróbkę, które w każdej chwili można zmienić dzięki funkcji „Edytuj naddatki”. Każdy z powyżej opisanych materiałów posiada inne charakterystyki dostosowane do optymalnego przedstawienia go na rysunkach, listach materiałowych oraz formatkach wysyłanych do CAM.

Dla porównania poniżej karty definicji dwóch różnych typów materiałów:

Jak w praktyce wygląda praca z materiałami w programie WOODEXPERT? Zapraszamy do obejrzenia filmu.

Zapisz się na newsletter

Dziękujemy za zapisanie się do newslettera

Od momentu rozpoczęcia współpracy w 2005 roku, firma wielokrotnie potwierdziła swoją wiedzę i profesjonalizm w zakresie oferowanych rozwiązań.

Ryszard Bedynek
Kierownik Działu Informatyki

W przeciągu wielu lat współpracy firma SOLIDEXPERT wykazała się wysokimi kwalifikacjami w zakresie swoje działalności. Możemy liczyć na wsparcie w zakresie obsługi programu, szkolenia, a także konsultacje techniczne.

Agata Wenglorz-Dorosz
Prezes

Od 2018 roku aktywnie współpracujemy z firmą SOLIDEXPERT w zakresie konsultacji, wdrożeń i utrzymania rozwiązań CAD/CAM/PDM. Współpraca podczas całego procesu sprzedaży oraz wdrożenia przebiegała pomyślnie. Rozwiązania dostarczone przez firmę SOLIDEXPERT są w pełni wykorzystywane i rozwijane.

Małgorzata Wronkowska-Kokot
Prezes Zarządu

Wsparcie w zakresie pomocy technicznej oraz handlowe rozmowy prowadzone są na najwyższym poziomie. Zdecydowanie możemy polecić firmę SOLIDEXPERT jako partnera rozwiązań SOLIDWORKS w Polsce.

Sylwia Koszela
Dyrektor ds. Projektów

Od 2005 roku aktywnie współpracujemy z SOLIDEXPERT w zakresie doradztwa, wdrożenia i utrzymania oprogramowania SOLIDWORKS. W kwestiach tych mogliśmy zawsze liczyć na rzetelną i fachową pomoc.

Arkadiusz Sobkowiak
Dyrektor Badań i Rozwoju

Firma SOLIDEXPERT dołożyła wszelkich starań, aby poznać nasze potrzeby i zaproponowała rozwiązanie w pełni odpowiadające naszym oczekiwaniom. Z przyjemnością polecamy SOLIDEXPERT jako zaufanego partnera biznesowego.

Wojciech Sobczak
Właściciel

Na każdym etapie wdrażania projektu czuliśmy wsparcie i zaangażowanie zespołu SOLIDEXPERT. Dzięki oprogramowaniu WOODEXPERT zoptymalizowaliśmy działania projektowe i produkcyjne. Zdecydowanie rekomendujemy firmę do współpracy.

Janusz Czajka
Dyrektor Zarządzający