woodexpert

Legenda materiałowa

Istotnym elementem każdego procesu projektowania są odpowiednie materiały, które użytkownik może nadawać na komponenty. WOODEXPERT zapewnia możliwość kompleksowego definiowania materiałów oraz, co najważniejsze, współdzielenia ich nie tylko w ramach projektu, ale również poza nim.

Na początku wypadałoby wyjaśnić, co oznacza „kompleksowe definiowanie materiałów”. Materiały utworzone w SOLIDWORKS nie posiadają wielu właściwości pomocnych w branży meblarskiej. Legenda materiałowa programu do projektowania mebli 3D CAD WOODEXPERT uzupełnia te braki. Materiały w legendach opierają się na standardowych materiałach SOLIDWORKS, z możliwością nadania im specyficznych cech typowych dla materiałów stosowanych w produkcji mebli.

Materiały w legendzie dzielimy na dwie grupy:

1. Materiały nośne:

-> płyta

-> drewno lite

-> profil

2. Materiały wykończeniowe:

-> obrzeże

-> okleina

-> lakier.

Każdy materiał znajdujący w legendzie opiera się na bazie dołączonej do SOLIDWORKS. Dodatkowo WOODEXPERT zapewnia zdefiniowaną, oddzielną bibliotekę materiałów, która standardowo dołączona jest do podstawowej instalacji.

Na ich podstawie tworzone są legendy zawierające wszystkie materiały niezbędne do danego projektu z możliwością rozszerzenia ich o kolejne warianty kolorystyczne. Każda legendę można zapisać tak, aby inne osoby pracujące nad projektem mogły z niej ponownie skorzystać.

Jak wygląda materiał w legendzie WOODEXPERT? Przykład przedstawiamy poniżej:

Zawiera on informacje o materiale bazowym (płyta wiórowa), dane opisowe (nazwa, komentarz, nazwy wariantów), parametry charakteryzujące jego format oraz domyślne naddatki na obróbkę, które w każdej chwili można zmienić dzięki funkcji „Edytuj naddatki”. Każdy z powyżej opisanych materiałów posiada inne charakterystyki dostosowane do optymalnego przedstawienia go na rysunkach, listach materiałowych oraz formatkach wysyłanych do CAM.

Dla porównania poniżej karty definicji dwóch różnych typów materiałów:

Jak w praktyce wygląda praca z materiałami w programie WOODEXPERT? Zapraszamy do obejrzenia filmu.

Ostatnie wpisy

Podczas rozmów na temat wdrożenia oprogramowania w swoim przedsiębiorstwie, temat subskrypcji jest często zostawiany na sam koniec. Rozwiązania z modelem subskrypcji kojarzą się błędnie wyłącznie z obowiązkiem cyklicznej opłaty. Zastanówmy…

Czy każdy program do mebli obsłuży maszyny CNC? Odpowiedź będzie krótka: nie. Wiele z nich skupia się na przygotowaniu wizualizacji, ale nie na dokumentacji czy produkcji. Jakie możliwości daje użytkownikowi…

Jak poradzić sobie z przekazaniem projektu mebla przygotowanego w programie WOODEXPERT osobie, która ma go zaopiniować, ale nie posiada licencji programu? Nic prostszego. Wyeksportuj go do 3D PDF i zobacz,…

Specjalistyczne oprogramowanie to zawsze krok do zwiększenia wydajności działań firmy. Lepsza organizacja pracy, funkcjonalności napisane specjalnie pod branżę, wyeliminowanie błędów, zastąpienie długich i żmudnych czynności automatyzacją i wygoda – taki…

Możliwość dokonywania zmian bezpośrednio w BOM Managerze to kolejny sposób na ułatwienie pracy każdego konstruktora mebli. Zyskujesz różne wersje formatek, kosztorysów i sporo zaoszczędzonego czasu dzięki pominięciu etapu dokonywania zmian…

Zapisz się na newsletter

Dziękujemy za zapisanie się do newslettera

Od momentu rozpoczęcia współpracy w 2005 roku, firma wielokrotnie potwierdziła swoją wiedzę i profesjonalizm w zakresie oferowanych rozwiązań.

Ryszard Bedynek
Kierownik Działu Informatyki

W przeciągu wielu lat współpracy firma SOLIDEXPERT wykazała się wysokimi kwalifikacjami w zakresie swoje działalności. Możemy liczyć na wsparcie w zakresie obsługi programu, szkolenia, a także konsultacje techniczne.

Agata Wenglorz-Dorosz
Prezes

Od 2018 roku aktywnie współpracujemy z firmą SOLIDEXPERT w zakresie konsultacji, wdrożeń i utrzymania rozwiązań CAD/CAM/PDM. Współpraca podczas całego procesu sprzedaży oraz wdrożenia przebiegała pomyślnie. Rozwiązania dostarczone przez firmę SOLIDEXPERT są w pełni wykorzystywane i rozwijane.

Małgorzata Wronkowska-Kokot
Prezes Zarządu

Wsparcie w zakresie pomocy technicznej oraz handlowe rozmowy prowadzone są na najwyższym poziomie. Zdecydowanie możemy polecić firmę SOLIDEXPERT jako partnera rozwiązań SOLIDWORKS w Polsce.

Sylwia Koszela
Dyrektor ds. Projektów

Od 2005 roku aktywnie współpracujemy z SOLIDEXPERT w zakresie doradztwa, wdrożenia i utrzymania oprogramowania SOLIDWORKS. W kwestiach tych mogliśmy zawsze liczyć na rzetelną i fachową pomoc.

Arkadiusz Sobkowiak
Dyrektor Badań i Rozwoju