woodexpert

Jak zaprojektować szafę na wymiar?

WOODEXPERT umożliwia tworzenie mebli o różnorodnych gabarytach i konstrukcjach, w tym także sprawne, szybkie i przyjemne zaprojektowanie szafy na wymiar.

Szafy na wymiar, ze względu na charakter konstrukcji, posiadają wiele elementów płytowych, okuć i akcesoriów. Bez właściwego wspomagania produkcji ich projektowanie może być pracochłonne i kosztowne. WOODEXPERT pozwala na zaoszczędzenie czasu oraz większą kreatywność i precyzję dzięki zintegrowanym modułom. Jak to wygląda w praktyce?

Biblioteka WOODEXPERT posiada wiele folderów i podfolderów zawierających wszystkie podstawowe elementy do projektowana wyrobów meblarskich. Program umożliwia także zapisanie części istotnych danych na współdzielonej bazie SQL, podczas początkowego zapisu projektu.

Tworzenie korpusu uwzględnia także ustawienia grubości płyt. Podgląd OpenGL zapewnia możliwość podglądu wstawianego elementu, dzięki czemu mamy pewność właściwie wpisanych parametrów i możliwość ich ewentualnej zmiany. Kolejne elementy wstawimy względem korpusu w szybki sposób, za pomocą operacji Znajdź ściany.

Metoda wstawiania szykiem liniowym w przypadku półek i szuflad z gotowym zestawem prowadnic oraz wkrętów pozwala zaoszczędzić nasz czas pracy. Wszystkie komponenty posiadają predefiniowane parametry, które możemy dostosowywać do swoich potrzeb i wymagań projektowych.

WOODEXPERT umożliwia szeroki wybór zestawów łączników. Ich ilość i występowanie jest możliwe do zdefiniowania.

Podczas pracy w projekcie mogę zmieniać parametry całego modelu złożenia, z równoczesnym uwzględnieniem zmian części oraz zmiany parametrów poszczególnych części, np. rozmieszczenie półek, ich wymiary itp. Szeroki wybór materiałów, możliwość definiowania i zapisywania na bazie danych skorelowana jest z procesem ich nadawania. W WOODEXPERT jest on specjalnie podzielony na materiały nośne i wykończeniowe.

WOODEXPERT pozwala na sprawdzenie kolizji naszej szafy. Dzięki temu unikamy błędów podczas produkcji.

Etap tworzenia dokumentacji obejmuje:

  • Rysunki 2D z pełnym wymiarowaniem i danymi niezbędnymi do produkcji, m.in.: dowolną ilością rzutów, wymiarami (liniowe, łańcuch wymiarowy, tabela otworów), formatką CAM, okleinami, obrzeżami, generowane jednym kliknięciem
  • Generator BOM to moduł zawierający wszystkie dane niezbędne do produkcji naszej szafy. Szybko i sprawnie generuje dane dotyczące komponentów i ich materiałów na podstawie zaprojektowanego modelu mebla.

Wygenerowana lista materiałowa zawiera wszystkie informacje, m.in. o listach elementów, materiałach, okuciach, ilości wystąpień, informacje o oklejaniu, wymiarach brutto/netto materiałów, wraz z możliwością wprowadzania danych i komentarzy. Mamy również możliwość generowania raportów oraz przeprowadzenia kalkulacji kosztów mebla.

*wizualizacje szafy na wymiar wykonane w SOLIDWORKS Visualize

 

Ostatnim etapem jest paczkowanie. WOODEXPERT umożliwia wygenerowanie dokumentacji pakowania mebli, z informacjami o wymiarach i wadze paczek, które wcześniej możemy przypisać i stworzyć indywidualnie względem wymagań przedsiębiorstwa. Wszystkie te elementy pozwalają na unowocześnienie przedsiębiorstwa oraz nowe możliwości produkcyjne.

Zapraszamy do obejrzenia tutorialu z projektem szafy na wymiar, który przeprowadzi nas przez wszystkie etapy tworzenia zabudowy.

Zapisz się na newsletter

Dziękujemy za zapisanie się do newslettera

Od momentu rozpoczęcia współpracy w 2005 roku, firma wielokrotnie potwierdziła swoją wiedzę i profesjonalizm w zakresie oferowanych rozwiązań.

Ryszard Bedynek
Kierownik Działu Informatyki

W przeciągu wielu lat współpracy firma SOLIDEXPERT wykazała się wysokimi kwalifikacjami w zakresie swoje działalności. Możemy liczyć na wsparcie w zakresie obsługi programu, szkolenia, a także konsultacje techniczne.

Agata Wenglorz-Dorosz
Prezes

Od 2018 roku aktywnie współpracujemy z firmą SOLIDEXPERT w zakresie konsultacji, wdrożeń i utrzymania rozwiązań CAD/CAM/PDM. Współpraca podczas całego procesu sprzedaży oraz wdrożenia przebiegała pomyślnie. Rozwiązania dostarczone przez firmę SOLIDEXPERT są w pełni wykorzystywane i rozwijane.

Małgorzata Wronkowska-Kokot
Prezes Zarządu

Wsparcie w zakresie pomocy technicznej oraz handlowe rozmowy prowadzone są na najwyższym poziomie. Zdecydowanie możemy polecić firmę SOLIDEXPERT jako partnera rozwiązań SOLIDWORKS w Polsce.

Sylwia Koszela
Dyrektor ds. Projektów

Od 2005 roku aktywnie współpracujemy z SOLIDEXPERT w zakresie doradztwa, wdrożenia i utrzymania oprogramowania SOLIDWORKS. W kwestiach tych mogliśmy zawsze liczyć na rzetelną i fachową pomoc.

Arkadiusz Sobkowiak
Dyrektor Badań i Rozwoju

Firma SOLIDEXPERT dołożyła wszelkich starań, aby poznać nasze potrzeby i zaproponowała rozwiązanie w pełni odpowiadające naszym oczekiwaniom. Z przyjemnością polecamy SOLIDEXPERT jako zaufanego partnera biznesowego.

Wojciech Sobczak
Właściciel

Na każdym etapie wdrażania projektu czuliśmy wsparcie i zaangażowanie zespołu SOLIDEXPERT. Dzięki oprogramowaniu WOODEXPERT zoptymalizowaliśmy działania projektowe i produkcyjne. Zdecydowanie rekomendujemy firmę do współpracy.

Janusz Czajka
Dyrektor Zarządzający