woodexpert

Obsługa konstrukcji spawanych

WOODEXPERT zapewnia wsparcie modeli tworzonych w module “Konstrukcje spawane“, dostępnym w rozwiązaniu SOLIDWORKS, umożliwiając obsługę profili w rysunkach oraz listach materiałowych.

Pracę przy konstrukcjach spawanych rozpoczynamy od utworzenia nowej części w docelowym projekcie lub osobnym pliku (1).

Następnie użytkownik powinien utworzyć szkic (2D lub 3D), na bazie którego zostanie stworzona konstrukcja (2).

Po utworzeniu szkicu przechodzimy do utworzenia członów konstrukcyjnych, które możemy dowolnie grupować i łączyć (3).

Oprócz tworzenia konstrukcji, użytkownik ma również możliwość szybkiej edycji, w skład której wchodzą m.in.:

-> przytnij wydłuż

-> zamknięcie końca

-> wzmocnienie

-> ścieg spoiny

-> otwór

-> sfazowanie.

W momencie, gdy konstrukcja posiada już określony przez nas kształt, użytkownik jednym kliknięciem funkcji „Eksportuj do części” dostaje możliwość stworzenia wielu brył, dzięki czemu możliwa będzie ich obróbka w programie do projektowania mebli WOODEXPERT. Dodatkowo, nowe złożenie zostaje wstawione w miejsce starej konstrukcji, która jednocześnie ulega wygaszeniu.

Pierwszą czynnością, jaką użytkownik powinien wykonać po rozłożeniu modelu do części, jest nadanie materiałów nośnych i wykończeniowych. Materiałem nośnym może być nie tylko dowolny metal, ale również drewno, materiały drewnopodobne lub inne.

Na tak przygotowane części mamy możliwość nadania materiałów wykończeniowych, m.in. lakieru, dla którego określamy specyficzny kolor oraz naddatki.

Po wykonaniu powyższych czynności użytkownik dwoma kliknięciami może wygenerować rysunki dla wszystkich profili oraz uwzględnić je w listach materiałowych wraz z informacjami o ich materiałach i naddatkach.

Ostatnie wpisy

Gotowi na garść porad z zakresu dobrych praktyk projektowania mebli w programie WOODEXPERT? 6 tipów, dzięki którym Twoja praca będzie płynna, komfortowa i bardziej wydajna. (więcej…)

Tylko do końca czerwca -50% Must have dzisiejszego biznesu? Skuteczne technologie. Utrzymanie dobrej pozycji na rynku i zwiększanie przewagi konkurencyjnej bez oprogramowania wpierającego procesy projektowania i produkcji mebli jest niemożliwe.…

Dobre praktyki projektowania mebli to podstawa komfortowej i wydajnej pracy każdego konstruktora. Zapraszamy do zapoznania się z 2 częścią naszej serii  - dzisiaj zajmiemy się złożeniami.  (więcej…)

Ważnym aspektem projektowania jest wyrobienie sobie dobrych praktyk, które nie tylko zwiększą wydajność naszej pracy, ale również podniosą komfort użytkowania oprogramowania 3D. W naszej serii zaprezentujemy dobre praktyki projektowania w…

Generator BOM to moduł, który zawiera wszystkie dane niezbędne do produkcji mebla. Szybko i sprawnie generuje dane dotyczące komponentów i ich materiałów na podstawie zaprojektowanego modelu. (więcej…)

zapisz się na newsletter

Dziękujemy za zapisanie się do newslettera

Od momentu rozpoczęcia współpracy w 2005 roku, firma wielokrotnie potwierdziła swoją wiedzę i profesjonalizm w zakresie oferowanych rozwiązań.

Ryszard Bedynek
Kierownik Działu Informatyki

W przeciągu wielu lat współpracy firma SOLIDEXPERT wykazała się wysokimi kwalifikacjami w zakresie swoje działalności. Możemy liczyć na wsparcie w zakresie obsługi programu, szkolenia, a także konsultacje techniczne.

Agata Wenglorz-Dorosz
Prezes

Od 2018 roku aktywnie współpracujemy z firmą SOLIDEXPERT w zakresie konsultacji, wdrożeń i utrzymania rozwiązań CAD/CAM/PDM. Współpraca podczas całego procesu sprzedaży oraz wdrożenia przebiegała pomyślnie. Rozwiązania dostarczone przez firmę SOLIDEXPERT są w pełni wykorzystywane i rozwijane.

Małgorzata Wronkowska-Kokot
Prezes Zarządu

Wsparcie w zakresie pomocy technicznej oraz handlowe rozmowy prowadzone są na najwyższym poziomie. Zdecydowanie możemy polecić firmę SOLIDEXPERT jako partnera rozwiązań SOLIDWORKS w Polsce.

Sylwia Koszela
Dyrektor ds. Projektów

Od 2005 roku aktywnie współpracujemy z SOLIDEXPERT w zakresie doradztwa, wdrożenia i utrzymania oprogramowania SOLIDWORKS. W kwestiach tych mogliśmy zawsze liczyć na rzetelną i fachową pomoc.

Arkadiusz Sobkowiak
Dyrektor Badań i Rozwoju