woodexpert

Obsługa konstrukcji spawanych

WOODEXPERT zapewnia wsparcie modeli tworzonych w module „Konstrukcje spawane„, dostępnym w rozwiązaniu SOLIDWORKS, umożliwiając obsługę profili w rysunkach oraz listach materiałowych.

Pracę przy konstrukcjach spawanych rozpoczynamy od utworzenia nowej części w docelowym projekcie lub osobnym pliku (1).

Następnie użytkownik powinien utworzyć szkic (2D lub 3D), na bazie którego zostanie stworzona konstrukcja (2).

Po utworzeniu szkicu przechodzimy do utworzenia członów konstrukcyjnych, które możemy dowolnie grupować i łączyć (3).

Oprócz tworzenia konstrukcji, użytkownik ma również możliwość szybkiej edycji, w skład której wchodzą m.in.:

-> przytnij wydłuż

-> zamknięcie końca

-> wzmocnienie

-> ścieg spoiny

-> otwór

-> sfazowanie.

W momencie, gdy konstrukcja posiada już określony przez nas kształt, użytkownik jednym kliknięciem funkcji „Eksportuj do części” dostaje możliwość stworzenia wielu brył, dzięki czemu możliwa będzie ich obróbka w programie do projektowania mebli WOODEXPERT. Dodatkowo, nowe złożenie zostaje wstawione w miejsce starej konstrukcji, która jednocześnie ulega wygaszeniu.

Pierwszą czynnością, jaką użytkownik powinien wykonać po rozłożeniu modelu do części, jest nadanie materiałów nośnych i wykończeniowych. Materiałem nośnym może być nie tylko dowolny metal, ale również drewno, materiały drewnopodobne lub inne.

Na tak przygotowane części mamy możliwość nadania materiałów wykończeniowych, m.in. lakieru, dla którego określamy specyficzny kolor oraz naddatki.

Po wykonaniu powyższych czynności użytkownik dwoma kliknięciami może wygenerować rysunki dla wszystkich profili oraz uwzględnić je w listach materiałowych wraz z informacjami o ich materiałach i naddatkach.

Ostatnie wpisy

Najnowsze funkcjonalności programu do projektowania mebli WOODEXPERT oraz zupełnie nowy moduł NESTING - dołącz do grona uczestników najbliższego webinaru poświęconego najnowszej wersji oprogramowania. Czytaj dalej

Meble kuchenne posiadają powtarzalne moduły i określoną specyfikę, m.in. w zakresie grubości i rodzajów płyt. Nawet w przypadku najmniejszej kuchni meble nigdy nie występują pojedynczo. Zawsze jest to forma choćby…

Program do projektowania mebli WOODEXPERT dzięki oparciu na SOLIDWORKS pozwala na import większości formatów plików CAD dostępnych na rynku. Firmy przechodzące z CAD 2D (np. AutoCAD lub DraftSight) mogą liczyć…

Automatyzacja procesów projektowych i produkcyjnych nie dotyczy wyłącznie dużych fabryk mebli. Małe i średnie zakłady mogą zyskać dzięki niej czas i poświęcać go na rozwój, przyjmowanie większej ilości zamówień oraz…

Branża meblarska bez parametrycznego modelowania? Trudno to sobie wyobrazić. A jeszcze do niedawna był to standard, ściśle powiązany z wieloma ograniczeniami projektowymi: czasowymi i materiałowymi. Jeśli udało się Tobie przetrwać…

Zapisz się na newsletter

Dziękujemy za zapisanie się do newslettera

Od momentu rozpoczęcia współpracy w 2005 roku, firma wielokrotnie potwierdziła swoją wiedzę i profesjonalizm w zakresie oferowanych rozwiązań.

Ryszard Bedynek
Kierownik Działu Informatyki

W przeciągu wielu lat współpracy firma SOLIDEXPERT wykazała się wysokimi kwalifikacjami w zakresie swoje działalności. Możemy liczyć na wsparcie w zakresie obsługi programu, szkolenia, a także konsultacje techniczne.

Agata Wenglorz-Dorosz
Prezes

Od 2018 roku aktywnie współpracujemy z firmą SOLIDEXPERT w zakresie konsultacji, wdrożeń i utrzymania rozwiązań CAD/CAM/PDM. Współpraca podczas całego procesu sprzedaży oraz wdrożenia przebiegała pomyślnie. Rozwiązania dostarczone przez firmę SOLIDEXPERT są w pełni wykorzystywane i rozwijane.

Małgorzata Wronkowska-Kokot
Prezes Zarządu

Wsparcie w zakresie pomocy technicznej oraz handlowe rozmowy prowadzone są na najwyższym poziomie. Zdecydowanie możemy polecić firmę SOLIDEXPERT jako partnera rozwiązań SOLIDWORKS w Polsce.

Sylwia Koszela
Dyrektor ds. Projektów

Od 2005 roku aktywnie współpracujemy z SOLIDEXPERT w zakresie doradztwa, wdrożenia i utrzymania oprogramowania SOLIDWORKS. W kwestiach tych mogliśmy zawsze liczyć na rzetelną i fachową pomoc.

Arkadiusz Sobkowiak
Dyrektor Badań i Rozwoju

Firma SOLIDEXPERT dołożyła wszelkich starań, aby poznać nasze potrzeby i zaproponowała rozwiązanie w pełni odpowiadające naszym oczekiwaniom. Z przyjemnością polecamy SOLIDEXPERT jako zaufanego partnera biznesowego.

Wojciech Sobczak
Właściciel

Na każdym etapie wdrażania projektu czuliśmy wsparcie i zaangażowanie zespołu SOLIDEXPERT. Dzięki oprogramowaniu WOODEXPERT zoptymalizowaliśmy działania projektowe i produkcyjne. Zdecydowanie rekomendujemy firmę do współpracy.

Janusz Czajka
Dyrektor Zarządzający