woodexpert

Obsługa konstrukcji spawanych

WOODEXPERT zapewnia wsparcie modeli tworzonych w module „Konstrukcje spawane„, dostępnym w rozwiązaniu SOLIDWORKS, umożliwiając obsługę profili w rysunkach oraz listach materiałowych.

Pracę przy konstrukcjach spawanych rozpoczynamy od utworzenia nowej części w docelowym projekcie lub osobnym pliku (1).

Następnie użytkownik powinien utworzyć szkic (2D lub 3D), na bazie którego zostanie stworzona konstrukcja (2).

Po utworzeniu szkicu przechodzimy do utworzenia członów konstrukcyjnych, które możemy dowolnie grupować i łączyć (3).

Oprócz tworzenia konstrukcji, użytkownik ma również możliwość szybkiej edycji, w skład której wchodzą m.in.:

-> przytnij wydłuż

-> zamknięcie końca

-> wzmocnienie

-> ścieg spoiny

-> otwór

-> sfazowanie.

W momencie, gdy konstrukcja posiada już określony przez nas kształt, użytkownik jednym kliknięciem funkcji „Eksportuj do części” dostaje możliwość stworzenia wielu brył, dzięki czemu możliwa będzie ich obróbka w programie do projektowania mebli WOODEXPERT. Dodatkowo, nowe złożenie zostaje wstawione w miejsce starej konstrukcji, która jednocześnie ulega wygaszeniu.

Pierwszą czynnością, jaką użytkownik powinien wykonać po rozłożeniu modelu do części, jest nadanie materiałów nośnych i wykończeniowych. Materiałem nośnym może być nie tylko dowolny metal, ale również drewno, materiały drewnopodobne lub inne.

Na tak przygotowane części mamy możliwość nadania materiałów wykończeniowych, m.in. lakieru, dla którego określamy specyficzny kolor oraz naddatki.

Po wykonaniu powyższych czynności użytkownik dwoma kliknięciami może wygenerować rysunki dla wszystkich profili oraz uwzględnić je w listach materiałowych wraz z informacjami o ich materiałach i naddatkach.

Ostatnie wpisy

Podczas rozmów na temat wdrożenia oprogramowania w swoim przedsiębiorstwie, temat subskrypcji jest często zostawiany na sam koniec. Rozwiązania z modelem subskrypcji kojarzą się błędnie wyłącznie z obowiązkiem cyklicznej opłaty. Zastanówmy…

Czy każdy program do mebli obsłuży maszyny CNC? Odpowiedź będzie krótka: nie. Wiele z nich skupia się na przygotowaniu wizualizacji, ale nie na dokumentacji czy produkcji. Jakie możliwości daje użytkownikowi…

Jak poradzić sobie z przekazaniem projektu mebla przygotowanego w programie WOODEXPERT osobie, która ma go zaopiniować, ale nie posiada licencji programu? Nic prostszego. Wyeksportuj go do 3D PDF i zobacz,…

Specjalistyczne oprogramowanie to zawsze krok do zwiększenia wydajności działań firmy. Lepsza organizacja pracy, funkcjonalności napisane specjalnie pod branżę, wyeliminowanie błędów, zastąpienie długich i żmudnych czynności automatyzacją i wygoda – taki…

Możliwość dokonywania zmian bezpośrednio w BOM Managerze to kolejny sposób na ułatwienie pracy każdego konstruktora mebli. Zyskujesz różne wersje formatek, kosztorysów i sporo zaoszczędzonego czasu dzięki pominięciu etapu dokonywania zmian…

Zapisz się na newsletter

Dziękujemy za zapisanie się do newslettera

Od momentu rozpoczęcia współpracy w 2005 roku, firma wielokrotnie potwierdziła swoją wiedzę i profesjonalizm w zakresie oferowanych rozwiązań.

Ryszard Bedynek
Kierownik Działu Informatyki

W przeciągu wielu lat współpracy firma SOLIDEXPERT wykazała się wysokimi kwalifikacjami w zakresie swoje działalności. Możemy liczyć na wsparcie w zakresie obsługi programu, szkolenia, a także konsultacje techniczne.

Agata Wenglorz-Dorosz
Prezes

Od 2018 roku aktywnie współpracujemy z firmą SOLIDEXPERT w zakresie konsultacji, wdrożeń i utrzymania rozwiązań CAD/CAM/PDM. Współpraca podczas całego procesu sprzedaży oraz wdrożenia przebiegała pomyślnie. Rozwiązania dostarczone przez firmę SOLIDEXPERT są w pełni wykorzystywane i rozwijane.

Małgorzata Wronkowska-Kokot
Prezes Zarządu

Wsparcie w zakresie pomocy technicznej oraz handlowe rozmowy prowadzone są na najwyższym poziomie. Zdecydowanie możemy polecić firmę SOLIDEXPERT jako partnera rozwiązań SOLIDWORKS w Polsce.

Sylwia Koszela
Dyrektor ds. Projektów

Od 2005 roku aktywnie współpracujemy z SOLIDEXPERT w zakresie doradztwa, wdrożenia i utrzymania oprogramowania SOLIDWORKS. W kwestiach tych mogliśmy zawsze liczyć na rzetelną i fachową pomoc.

Arkadiusz Sobkowiak
Dyrektor Badań i Rozwoju