woodexpert

Nadawanie naddatków z podglądem OpenGL

Naddatki technologiczne w branży meblarskiej różnią się swoją charakterystyką i złożonością od pozostałych dziedzin przemysłu – większość programów z rodziny CAD nie przewiduje nawet takiej możliwości. W artykule opisującym legendy materiałowe wskazaliśmy miejsce, w którym definiowane są domyślne naddatki dla różnych typów materiałów. W tym artykule znajdziecie informację o sposobie działania funkcji „Edycja naddatków”.

Standardowe naddatki technologiczne domyślnie są przypisane do materiałów w legendzie, natomiast często pojawia się konieczność ich zmiany dla każdego elementu osobno. W takim przypadku z pomocą przychodzi funkcja „Edycja naddatków”, która nie tylko pozwala je edytować, ale również nadawać od nowa.

W Property Managerze użytkownik dostaje możliwość zmiany domyślnych naddatków materiału nośnego na poszczególnych krawędziach (Front, Back, Left, Right) oraz jego naddatków ogólnych. Ich podgląd uzyskujemy dzięki wizualizacji OpenGL, która swoje zastosowanie znalazła wcześniej w grach takich, jak: Age of Empires czy Call of Duty.

Użytkownik programu do projektowania mebli WOODEXPERT dostaje również możliwość sterowania naddatkami materiałów wykończeniowych, nadając je z każdej strony osobno lub łącznie naddatkiem ogólnym.

Ciekawą opcją jest również możliwość sterowania kątem usłojenia materiału, który następnie wraz z naddatkami znajdzie się na rysunkach i w listach materiałowych.

Zapraszam do obejrzenia filmu, w którym pokazuję, jak w praktyce wygląda edycja naddatków w programie WOODEXPERT.

Zapisz się na newsletter

Dziękujemy za zapisanie się do newslettera

Od momentu rozpoczęcia współpracy w 2005 roku, firma wielokrotnie potwierdziła swoją wiedzę i profesjonalizm w zakresie oferowanych rozwiązań.

Ryszard Bedynek
Kierownik Działu Informatyki

W przeciągu wielu lat współpracy firma SOLIDEXPERT wykazała się wysokimi kwalifikacjami w zakresie swoje działalności. Możemy liczyć na wsparcie w zakresie obsługi programu, szkolenia, a także konsultacje techniczne.

Agata Wenglorz-Dorosz
Prezes

Od 2018 roku aktywnie współpracujemy z firmą SOLIDEXPERT w zakresie konsultacji, wdrożeń i utrzymania rozwiązań CAD/CAM/PDM. Współpraca podczas całego procesu sprzedaży oraz wdrożenia przebiegała pomyślnie. Rozwiązania dostarczone przez firmę SOLIDEXPERT są w pełni wykorzystywane i rozwijane.

Małgorzata Wronkowska-Kokot
Prezes Zarządu

Wsparcie w zakresie pomocy technicznej oraz handlowe rozmowy prowadzone są na najwyższym poziomie. Zdecydowanie możemy polecić firmę SOLIDEXPERT jako partnera rozwiązań SOLIDWORKS w Polsce.

Sylwia Koszela
Dyrektor ds. Projektów

Od 2005 roku aktywnie współpracujemy z SOLIDEXPERT w zakresie doradztwa, wdrożenia i utrzymania oprogramowania SOLIDWORKS. W kwestiach tych mogliśmy zawsze liczyć na rzetelną i fachową pomoc.

Arkadiusz Sobkowiak
Dyrektor Badań i Rozwoju

Firma SOLIDEXPERT dołożyła wszelkich starań, aby poznać nasze potrzeby i zaproponowała rozwiązanie w pełni odpowiadające naszym oczekiwaniom. Z przyjemnością polecamy SOLIDEXPERT jako zaufanego partnera biznesowego.

Wojciech Sobczak
Właściciel

Na każdym etapie wdrażania projektu czuliśmy wsparcie i zaangażowanie zespołu SOLIDEXPERT. Dzięki oprogramowaniu WOODEXPERT zoptymalizowaliśmy działania projektowe i produkcyjne. Zdecydowanie rekomendujemy firmę do współpracy.

Janusz Czajka
Dyrektor Zarządzający