woodexpert

Nadawanie naddatków z podglądem OpenGL

Naddatki technologiczne w branży meblarskiej różnią się swoją charakterystyką i złożonością od pozostałych dziedzin przemysłu – większość programów z rodziny CAD nie przewiduje nawet takiej możliwości. W artykule opisującym legendy materiałowe wskazaliśmy miejsce, w którym definiowane są domyślne naddatki dla różnych typów materiałów. W tym artykule znajdziecie informację o sposobie działania funkcji „Edycja naddatków”.

Standardowe naddatki technologiczne domyślnie są przypisane do materiałów w legendzie, natomiast często pojawia się konieczność ich zmiany dla każdego elementu osobno. W takim przypadku z pomocą przychodzi funkcja „Edycja naddatków”, która nie tylko pozwala je edytować, ale również nadawać od nowa.

W Property Managerze użytkownik dostaje możliwość zmiany domyślnych naddatków materiału nośnego na poszczególnych krawędziach (Front, Back, Left, Right) oraz jego naddatków ogólnych. Ich podgląd uzyskujemy dzięki wizualizacji OpenGL, która swoje zastosowanie znalazła wcześniej w grach takich, jak: Age of Empires czy Call of Duty.

Użytkownik programu do projektowania mebli WOODEXPERT dostaje również możliwość sterowania naddatkami materiałów wykończeniowych, nadając je z każdej strony osobno lub łącznie naddatkiem ogólnym.

Ciekawą opcją jest również możliwość sterowania kątem usłojenia materiału, który następnie wraz z naddatkami znajdzie się na rysunkach i w listach materiałowych.

Zapraszam do obejrzenia filmu, w którym pokazuję, jak w praktyce wygląda edycja naddatków w programie WOODEXPERT.

Ostatnie wpisy

Podczas rozmów na temat wdrożenia oprogramowania w swoim przedsiębiorstwie, temat subskrypcji jest często zostawiany na sam koniec. Rozwiązania z modelem subskrypcji kojarzą się błędnie wyłącznie z obowiązkiem cyklicznej opłaty. Zastanówmy…

Czy każdy program do mebli obsłuży maszyny CNC? Odpowiedź będzie krótka: nie. Wiele z nich skupia się na przygotowaniu wizualizacji, ale nie na dokumentacji czy produkcji. Jakie możliwości daje użytkownikowi…

Jak poradzić sobie z przekazaniem projektu mebla przygotowanego w programie WOODEXPERT osobie, która ma go zaopiniować, ale nie posiada licencji programu? Nic prostszego. Wyeksportuj go do 3D PDF i zobacz,…

Specjalistyczne oprogramowanie to zawsze krok do zwiększenia wydajności działań firmy. Lepsza organizacja pracy, funkcjonalności napisane specjalnie pod branżę, wyeliminowanie błędów, zastąpienie długich i żmudnych czynności automatyzacją i wygoda – taki…

Możliwość dokonywania zmian bezpośrednio w BOM Managerze to kolejny sposób na ułatwienie pracy każdego konstruktora mebli. Zyskujesz różne wersje formatek, kosztorysów i sporo zaoszczędzonego czasu dzięki pominięciu etapu dokonywania zmian…

Zapisz się na newsletter

Dziękujemy za zapisanie się do newslettera

Od momentu rozpoczęcia współpracy w 2005 roku, firma wielokrotnie potwierdziła swoją wiedzę i profesjonalizm w zakresie oferowanych rozwiązań.

Ryszard Bedynek
Kierownik Działu Informatyki

W przeciągu wielu lat współpracy firma SOLIDEXPERT wykazała się wysokimi kwalifikacjami w zakresie swoje działalności. Możemy liczyć na wsparcie w zakresie obsługi programu, szkolenia, a także konsultacje techniczne.

Agata Wenglorz-Dorosz
Prezes

Od 2018 roku aktywnie współpracujemy z firmą SOLIDEXPERT w zakresie konsultacji, wdrożeń i utrzymania rozwiązań CAD/CAM/PDM. Współpraca podczas całego procesu sprzedaży oraz wdrożenia przebiegała pomyślnie. Rozwiązania dostarczone przez firmę SOLIDEXPERT są w pełni wykorzystywane i rozwijane.

Małgorzata Wronkowska-Kokot
Prezes Zarządu

Wsparcie w zakresie pomocy technicznej oraz handlowe rozmowy prowadzone są na najwyższym poziomie. Zdecydowanie możemy polecić firmę SOLIDEXPERT jako partnera rozwiązań SOLIDWORKS w Polsce.

Sylwia Koszela
Dyrektor ds. Projektów

Od 2005 roku aktywnie współpracujemy z SOLIDEXPERT w zakresie doradztwa, wdrożenia i utrzymania oprogramowania SOLIDWORKS. W kwestiach tych mogliśmy zawsze liczyć na rzetelną i fachową pomoc.

Arkadiusz Sobkowiak
Dyrektor Badań i Rozwoju