woodexpert

Nadawanie naddatków z podglądem OpenGL

Naddatki technologiczne w branży meblarskiej różnią się swoją charakterystyką i złożonością od pozostałych dziedzin przemysłu – większość programów z rodziny CAD nie przewiduje nawet takiej możliwości. W artykule opisującym legendy materiałowe wskazaliśmy miejsce, w którym definiowane są domyślne naddatki dla różnych typów materiałów. W tym artykule znajdziecie informację o sposobie działania funkcji „Edycja naddatków”.

Standardowe naddatki technologiczne domyślnie są przypisane do materiałów w legendzie, natomiast często pojawia się konieczność ich zmiany dla każdego elementu osobno. W takim przypadku z pomocą przychodzi funkcja „Edycja naddatków”, która nie tylko pozwala je edytować, ale również nadawać od nowa.

W Property Managerze użytkownik dostaje możliwość zmiany domyślnych naddatków materiału nośnego na poszczególnych krawędziach (Front, Back, Left, Right) oraz jego naddatków ogólnych. Ich podgląd uzyskujemy dzięki wizualizacji OpenGL, która swoje zastosowanie znalazła wcześniej w grach takich, jak: Age of Empires czy Call of Duty.

Użytkownik programu do projektowania mebli WOODEXPERT dostaje również możliwość sterowania naddatkami materiałów wykończeniowych, nadając je z każdej strony osobno lub łącznie naddatkiem ogólnym.

Ciekawą opcją jest również możliwość sterowania kątem usłojenia materiału, który następnie wraz z naddatkami znajdzie się na rysunkach i w listach materiałowych.

Zapraszam do obejrzenia filmu, w którym pokazuję, jak w praktyce wygląda edycja naddatków w programie WOODEXPERT.

Ostatnie wpisy

Dzisiejszym wpisem kończymy serię porad z zakresu dobrych praktyk projektowania. Mam nadzieję, że udało się nam przybliżyć Wam pracę w programie do projektowania mebli WOODEXPERT i sprawić, by była ona…

Gotowi na garść porad z zakresu dobrych praktyk projektowania mebli w programie WOODEXPERT? 6 tipów, dzięki którym Twoja praca będzie płynna, komfortowa i bardziej wydajna. (więcej…)

Tylko do końca czerwca -50% Must have dzisiejszego biznesu? Skuteczne technologie. Utrzymanie dobrej pozycji na rynku i zwiększanie przewagi konkurencyjnej bez oprogramowania wpierającego procesy projektowania i produkcji mebli jest niemożliwe.…

Dobre praktyki projektowania mebli to podstawa komfortowej i wydajnej pracy każdego konstruktora. Zapraszamy do zapoznania się z 2 częścią naszej serii  - dzisiaj zajmiemy się złożeniami.  (więcej…)

Ważnym aspektem projektowania jest wyrobienie sobie dobrych praktyk, które nie tylko zwiększą wydajność naszej pracy, ale również podniosą komfort użytkowania oprogramowania 3D. W naszej serii zaprezentujemy dobre praktyki projektowania w…

zapisz się na newsletter

Dziękujemy za zapisanie się do newslettera

Od momentu rozpoczęcia współpracy w 2005 roku, firma wielokrotnie potwierdziła swoją wiedzę i profesjonalizm w zakresie oferowanych rozwiązań.

Ryszard Bedynek
Kierownik Działu Informatyki

W przeciągu wielu lat współpracy firma SOLIDEXPERT wykazała się wysokimi kwalifikacjami w zakresie swoje działalności. Możemy liczyć na wsparcie w zakresie obsługi programu, szkolenia, a także konsultacje techniczne.

Agata Wenglorz-Dorosz
Prezes

Od 2018 roku aktywnie współpracujemy z firmą SOLIDEXPERT w zakresie konsultacji, wdrożeń i utrzymania rozwiązań CAD/CAM/PDM. Współpraca podczas całego procesu sprzedaży oraz wdrożenia przebiegała pomyślnie. Rozwiązania dostarczone przez firmę SOLIDEXPERT są w pełni wykorzystywane i rozwijane.

Małgorzata Wronkowska-Kokot
Prezes Zarządu

Wsparcie w zakresie pomocy technicznej oraz handlowe rozmowy prowadzone są na najwyższym poziomie. Zdecydowanie możemy polecić firmę SOLIDEXPERT jako partnera rozwiązań SOLIDWORKS w Polsce.

Sylwia Koszela
Dyrektor ds. Projektów

Od 2005 roku aktywnie współpracujemy z SOLIDEXPERT w zakresie doradztwa, wdrożenia i utrzymania oprogramowania SOLIDWORKS. W kwestiach tych mogliśmy zawsze liczyć na rzetelną i fachową pomoc.

Arkadiusz Sobkowiak
Dyrektor Badań i Rozwoju