woodexpert

Jak zaprojektować meble do kampera?

Jak zaprojektować meble do kampera? Najlepiej w specjalistycznym programie CAD 3D WOODEXPERT. W dzisiejszym tutorialu poprowadzimy Ciebie krok po kroku przez proces projektowania zabudowy do kampera. Zapraszamy!

Stworzenie zabudowy mebli do kampera wymaga dostosowania się do specyficznych warunków:

– konstrukcji pojazdu

– utrzymania dopuszczalnej wagi

– mocno ograniczonej przestrzeni.

Ponadto, użytkownik tę samą powierzchnię wykorzystuje na wiele sposobów: jako sypialnię, kuchnię, jadalnię czy salon. Odpowiednie umieszczenie i zaprojektowanie mebli poprawia funkcjonalność i bezpieczeństwo podczas podróży.

Zaprojektowanie i produkcja nietypowych mebli to często dłuższy czas i większe koszty całego procesu. Dzięki programowi do projektowania mebli WOODEXPERT i jego integracji z SOLIDWORKS możesz wykorzystać szereg funkcjonalności, które pozwolą skrócić czas pracy i maksymalnie ograniczyć koszty. Sprawdźmy to!

Na początku tworzę ściany kampera, do którego będę dowiązywać poszczególne meble. Wykorzystuję operację wyciągnięcia szkicu.

Rozpoczynam wstawianie korpusów. Umieszczam je w głównym złożeniu, a kolejne komponenty umieszczam indywidualnie, w zakresie konkretnego korpusu.

Kolejnym krokiem jest stworzenie legendy materiałowej oraz nadanie materiałów na model. WOODEXPERT jest oparty na bazie SQL, dzięki czemu część informacji zapisywana jest na bazie danych. Dzięki tej funkcjonalności, w przypadku legend materiałowych możemy je zapisywać i korzystać z nich w różnych projektach bez konieczności tworzenia nowych legend dla każdego projektu osobno.

Nadawanie materiałów w WOODEXPERT jest szybkie i intuicyjne dzięki wyszukiwarce elementów płytowych. Zaznaczając odpowiednie checkboxy, nie musimy ręcznie wyznaczać poszczególnych elementów, ryzykując pominięcie danej płaszczyzny lub elementu.

W programie do projektowania mebli WOODEXPERT mamy możliwość indywidualnego dostosowania mebla. Na potrzeby projektu zaokrąglam krawędzie o wybrany kąt operacją „Zaokrąglenie”.

Wyznaczam także umiejscowienie zlewu i w kilka sekund wykonuję wycięcie w blacie. Operacją „Wiązania” umieszczam asortyment w wyznaczonych miejscach.

Dodaję elementy tapicerowane oraz zaokrąglam wybrane elementy płytowe.

WOODEXPERT pozwala mi na wykonywanie indywidualnych rozwiązań w projekcie. W tym przypadku umieszczam szufladę w dolnej części siedziska. Wyznaczam indywidualne parametry i każdym momencie pracy w programie mogę usunąć lub edytować wstawienie i wymiary danego elementu.

Dzięki temu, że komponenty w bibliotece WOODEXPERT są inteligentne, ich wymiary dostosują się automatycznie do wyznaczonych zmian; np. podczas zmiany szerokości gotowej szafki ze wstawionymi okuciami, przegrodami, itp. – ich szerokości również ulegną zmianie i dopasują się do nowego wymiaru korpusu.

W ramach dokumentacji możemy otrzymać listę materiałową oraz rysunki dla całego złożenia i wybranych mebli. Mamy możliwość m.in. udokumentowania wybranych parametrów, pozyskania raportów czy wyceny, informacji m.in. o listach elementów, materiałach, okuciach, ilości wystąpień, informacjach o oklejaniu, wymiarach brutto/netto materiałów, wraz z możliwością wprowadzania danych i komentarzy.

Oto gotowy projekt. Oprogramowanie 3D CAD WOODEXPERT pozwoliło nam na stworzenie indywidualnego projektu w krótkim czasie. Otrzymaliśmy dokumentację i wszystkie dane potrzebne do produkcji zaprojektowanej zabudowy mebli do kampera.

Zapisz się na newsletter

Dziękujemy za zapisanie się do newslettera

Od momentu rozpoczęcia współpracy w 2005 roku, firma wielokrotnie potwierdziła swoją wiedzę i profesjonalizm w zakresie oferowanych rozwiązań.

Ryszard Bedynek
Kierownik Działu Informatyki

W przeciągu wielu lat współpracy firma SOLIDEXPERT wykazała się wysokimi kwalifikacjami w zakresie swoje działalności. Możemy liczyć na wsparcie w zakresie obsługi programu, szkolenia, a także konsultacje techniczne.

Agata Wenglorz-Dorosz
Prezes

Od 2018 roku aktywnie współpracujemy z firmą SOLIDEXPERT w zakresie konsultacji, wdrożeń i utrzymania rozwiązań CAD/CAM/PDM. Współpraca podczas całego procesu sprzedaży oraz wdrożenia przebiegała pomyślnie. Rozwiązania dostarczone przez firmę SOLIDEXPERT są w pełni wykorzystywane i rozwijane.

Małgorzata Wronkowska-Kokot
Prezes Zarządu

Wsparcie w zakresie pomocy technicznej oraz handlowe rozmowy prowadzone są na najwyższym poziomie. Zdecydowanie możemy polecić firmę SOLIDEXPERT jako partnera rozwiązań SOLIDWORKS w Polsce.

Sylwia Koszela
Dyrektor ds. Projektów

Od 2005 roku aktywnie współpracujemy z SOLIDEXPERT w zakresie doradztwa, wdrożenia i utrzymania oprogramowania SOLIDWORKS. W kwestiach tych mogliśmy zawsze liczyć na rzetelną i fachową pomoc.

Arkadiusz Sobkowiak
Dyrektor Badań i Rozwoju

Firma SOLIDEXPERT dołożyła wszelkich starań, aby poznać nasze potrzeby i zaproponowała rozwiązanie w pełni odpowiadające naszym oczekiwaniom. Z przyjemnością polecamy SOLIDEXPERT jako zaufanego partnera biznesowego.

Wojciech Sobczak
Właściciel

Na każdym etapie wdrażania projektu czuliśmy wsparcie i zaangażowanie zespołu SOLIDEXPERT. Dzięki oprogramowaniu WOODEXPERT zoptymalizowaliśmy działania projektowe i produkcyjne. Zdecydowanie rekomendujemy firmę do współpracy.

Janusz Czajka
Dyrektor Zarządzający