woodexpert
https://woodexpert3d.com/wp-content/uploads/2023/11/solidexpert-2023-1.jpg

O firmie

Jesteśmy wiodącym na polskim rynku dostawcą rozwiązań SOLIDWORKS, CAMWorks, Microsoft Business Central oraz producentem WOODEXPERT. 21-letnie doświadczenie w branży pomogło nam poznać wyzwania, z jakimi spotykają się firmy na co dzień. Dziś wiemy, jak spełniać oczekiwania naszych Klientów, wspierając działy rozwoju, technologiczne i konstrukcyjne, dostarczając i wdrażając zaawansowane rozwiązania CAD/CAM/PDM/ERP. SOLIDEXPERT to nie tylko firma dostarczająca rozwiązania programowe, ale również Autoryzowane Centrum Szkoleniowe SOLIDWORKS i CAMWorks, Centrum Obróbki CNC oraz wiele innych usług.

Jesteśmy dumni z faktu, że od zawsze SOLIDEXPERT był polską firmą. Po 21 latach rozwinęliśmy się do 115-osobowego zespołu i nadal rozwijamy wraz z naszymi Klientami. Nie mamy zagranicznego kapitału i dzięki temu jesteśmy w pełni niezależni – doskonale rozumiemy wyzwania i problemy polskiego rynku.

21

lat na rynku

115

pracowników

3498

klientów

19

autorskich rozwiązań

Nasz zespół

Nasza firma zatrudnia ponad 115 specjalistów.
Większość z nich to inżynierowie. Koniecznie poznaj twórców WOODEXPERT.

Andrzej Banaś
Prezes Zarządu

Aleksander Księżopolski
Dyrektor handlowy

Agnieszka Dziewulska
Dyrektor finansowy

Wojciech Kowalczyk
Kierownik ds. rozwoju obszaru CNC i robotyzacji

Karolina Zych-Masłyk
Kierownik ds. marketingu

Kamil Wilkosz
Kierownik zespołu technicznego

Błażej Wojtyła
Kierownik ds. CAM i 3DEXPERIENCE Manufacturing

Agnieszka Zielińska
Kierownik ds. personalnych

Piotr Adamus
Koordynator zespołu ERP

Tomasz Kondek
Kierownik zespołu R&D

Mateusz Skrobacz
Kierownik produkcji

Damian Jelonek
Regionalny kierownik sprzedaży

Michał Świerczek
Regionalny kierownik sprzedaży

Stefan Wysocki
Regionalny kierownik sprzedaży

Monika Strach-Huścio
Regionalny kierownik sprzedaży

Aneta Sałach
Regionalny kierownik sprzedaży

Rafał Śliż
Kierownik Zespołu Budowy Maszyn

Klaudia Fedko
Lider projektów marketingowych

Emilia Grodecka
Starszy specjalista ds. rekrutacji i spraw personalnych

Małgorzata Śmierciak
Starszy specjalista ds. organizacji szkoleń

Nasze certyfikaty

SOLIDWORKS Certified Solution Partner Dołączenie do grona Certified Solution Partner z produktem WOODEXPERT jest gwarancją jego wysokiej jakości i pełnej kompatybilności ze środowiskiem SOLIDWORKS.

authorized-reseller

SOLIDWORKS Authorised Reseller Jesteśmy w pełni autoryzowanym i certyfikowanym dystrybutorem SOLIDWORKS w Polsce. Oznacza to, że posiadamy niezbędną wiedzę produktową i techniczną, która pozwala nam na dostarczanie rozwiązań
z portfolio SOLIDWORKS oraz prowadzenie szkoleń technicznych z ich obsługi.

authorized-reseller

CAMWorks Authorised Reseller Jako jedyny autoryzowany dystrybutor CAMWorks w Polsce możemy dostarczać program do polskich firm i prowadzić certyfikowane szkolenia z jego obsługi.

Certyfikat Jakości ISO 9001: 2015 Wdrożyliśmy System Zarządzania Jakością w naszym Centrum Szkoleniowym SOLIDWORKS i CAMWorks oraz Centrum Obróbki CNC. Dzięki temu nasi Klienci mają pewność, że szkolenia oraz obróbka CNC realizowane są zgodnie z najwyższymi standardami jakości.

Microsoft Partner Dzięki spełnieniu wymagań oraz wysokim kompetencjom pracowników możemy z sukcesem dostarczać rozwiązania Microsoft Office 365.

Historia firmy

2002
2004
2005
2006
2009
2010
2012
2013
2014
2015
2016
2017
2018
2019
2020
2021
2023

Założenie SOLIDEXPERT

W marcu 2002 rozpoczyna działalność założona przez pana Andrzeja Banasia firma SOLIDEXPERT. Pierwsze lata działalności to w dużej mierze także edukowanie przedsiębiorstw na temat projektowania CAD 3D i wynikających z tego korzyści. Siedziba firmy mieściła się w podkrakowskich Pielgrzymowicach.

Pierwszy w Polsce certyfikat CSWP

Pracownicy SOLIDEXPERT jako pierwsi w Polsce uzyskują prestiżowy certyfikat CSWP (Certified SOLIDWORKS Professional), co jest potwierdzeniem technicznego ukierunkowania firmy w obszarze oferowanych rozwiązań.

Nowe biuro w Krakowie

Wraz z rozbudową zespołu oraz powiększającym się gronem Klientów konieczna jest przeprowadzka do nowej siedziby. W biurze na ul. Emaus w Krakowie mieściła się również sala szkoleniowa.

SOLIDEXPERT autoryzowanym dystrybutorem CAMWORKS w Polsce

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Klientów oraz widząc coraz powszechniejsze wykorzystanie maszyn CNC w polskich przedsiębiorstwach, do portfolio SOLIDEXPERT dołącza rozwiązanie klasy CAM – CAMWORKS. W 2017 roku program zostanie dołączony do portfolio SOLIDWORKS jako SOLIDWORKS CAM.

Pierwsze odznaczenie President’s Club dla SOLIDEXPERT

To prestiżowe odznaczenie, wyróżniające najlepszych na świecie dystrybutorów SOLIDWORKS, zarówno w obszarze handlowym, jak i technicznym.

Pierwsza w Polsce nagroda Elite Application Engineer

Elite Application Engineer to najważniejszy z możliwych certyfikatów potwierdzających kompetencje techniczne i znajomość SOLIDWORKS. Nasz zespół ma również wpływ na rozwój oprogramowania.

Otwarcie oddziału w Gdańsku

Do dyspozycji Klientów jest zespół handlowy oraz techniczny. Oddział Gdańsk pełni także rolę centrum szkoleniowego. Dzięki temu nasi klienci mogą wybierać lepszą dla siebie lokalizację szkoleń i konsultacji techniczno-handlowych.

President’s Club dla SOLIDEXPERT

SOLIDEXPERT kolejny raz w gronie najlepszych dystrybutorów SOLIDWORKS na świecie.

President’s Club dla SOLIDEXPERT oraz Top Reseller Overall Performance Central EMEA, 100% Club

Kolejny rok z rzędu SOLIDEXPERT w gronie najlepszych dystrybutorów SOLIDWORKS na świecie oraz potwierdzenie wysokich kwalifikacji zespołu.

Utworzenie Działu Rozwoju

Dział Rozwoju to zespół wykwalifikowanych programistów tworzących dedykowane rozwiązania pod indywidualne potrzeby przedsiębiorstw. Do głównych rozwiązań zalicza się zarówno makra SOLIDWORKS/PDM, jak i rozbudowane aplikacje, takie jak Multikonektor służący do integracji środowiska CAD+PDM z systemami klasy ERP. Z czasem zespół programistów SOLIDEXPERT staje się integratorem systemów inżynierskich.

President’s Club dla SOLIDEXPERT, 100% Club

Kolejny rok z rzędu SOLIDEXPERT w gronie najlepszych dystrybutorów SOLIDWORKS na świecie oraz potwierdzenie wysokich kwalifikacji zespołu.

Nowa siedziba

Ciągle powiększający się zespół wymaga nowej przestrzeni do pracy. Z tego względu główna siedziba firmy zostaje przeniesiona na ul. G. Zapolskiej 44 w Krakowie.

100% Club

Zrealizowanie w 100% założonego przez SOLIDWORKS planu sprzedażowego. SOLIDEXPERT wyróżniony za wysokie wyniki.

Customer Partnership Award Education/Research

Nagroda za wysokie wyniki sprzedaży i zaangażowanie w obszarze edukacji i B+R.

100% Club

Zrealizowanie w 100% założonego przez SOLIDWORKS planu sprzedażowego. SOLIDEXPERT wyróżniony za wysokie wyniki.

Nawiązanie współpracy z Microsoft

Partnerstwo Microsoft pozwala na oferowanie rozwiązań klasy ERP (MS Dynamics NAV), a także rozwiązań chmurowych Dynamics 365. Dzięki temu w SOLIDEXPERT możemy oferować kompleksowe rozwiązania dla przedsiębiorstw.

President’s Club dla SOLIDEXPERT, 100% Club

Kolejny rok z rzędu SOLIDEXPERT w gronie najlepszych dystrybutorów SOLIDWORKS na świecie oraz potwierdzenie wysokich kwalifikacji zespołu.

TOP1 Reseller SOLIDWORKS w Europie Centralnej

SOLIDEXPERT został wyróżniony i nagrodzony przez producenta SOLIDWORKS, firmę Dassault Systèmes za wyniki, osiągnięcia i poziom techniczny w roku 2017, zyskując tytuł TOP1 Resellera SOLIDWORKS w rejonie EuroCentral.

Growth Sales Partner of the Year – CAMWorks

Otrzymanie nagrody od producenta CAMWorks za największy wzrost sprzedaży w obszarze EMEA.

Otwarcie oddziału w Warszawie

Biuro zlokalizowane w centralnej Polsce. Do dyspozycji klientów jest bardzo dobrze wyposażona sala szkoleniowa oraz zespół handlowo-techniczny. Nowe biuro znajduje się na ul. Hankiewicza 2.

Otwarcie Centrum Szkoleniowego w Poznaniu

Odpowiadając na potrzeby Klientów otworzyliśmy kolejne Autoryzowane Centrum Szkoleniowe SOLIDWORKS zlokalizowane w Poznaniu, w którym prowadzone są certyfikowane szkolenia SOLIDWORKS i CAMWorks.

TOP 1 Reseller Customer Satisfaction EuroCentral

SOLIDEXPERT został wyróżniony i nagrodzony przez producenta SOLIDWORKS, firmę Dassault Systèmes za najwyższą jakość obsługi klientów i zdobytą ocenę w roku 2018, zyskując tytuł TOP1 Resellera SOLIDWORKS w rejonie EuroCentral.

Certyfikacja ISO 9001:2015 - szkolenia

Wdrożenie Systemu Zarządzania Jakością ISO 9001 dla Centrum Szkoleniowego.

Otwarcie oddziału w Rzeszowie

W związku z zapotrzebowaniem naszych Klientów otworzyliśmy kolejne biuro zlokalizowane w Dąbrówkach k. Rzeszowa. Oddział rzeszowski to Autoryzowane Centrum Szkoleniowe SOLIDWORKS oraz zespół specjalistów technicznych i handlowych.

Uruchomienie centrum obróbki CNC w Rzeszowie

Odpowiadając na zapotrzebowanie rynku uruchomiliśmy jesienią kolejną gałąź usług świadczonych przez SOLIDEXPERT, czyli usługi obróbki CNC ,wykorzystując do tego 5-cio osiowe Centrum Obróbcze DMG MORI.

100% Club, 100% Club EDU

Zrealizowanie w 100% założonego przez SOLIDWORKS planu sprzedażowego. SOLIDEXPERT wyróżniony za wysokie wyniki osiągnięte w obszarze klientów komercyjnych oraz edukacyjnych.

TOP 1 EuroCentral Reseller SOLIDWORKS Sale-in-Rate

Nagroda dla najlepszego dystrybutora SOLIDWORKS w regionie Europy Centralnej w kategorii największego wzrostu sprzedaży i osiągniętych wyników.

Certyfikacja ISO 9001:2015 - obróbka CNC

Wdrożenie Systemu Zarządzania Jakością ISO 9001 dla Oddziału produkcyjnego CNC.

Uruchomienie nowej usługi - budowa i integracja stanowisk zrobotyzowanych

SOLIDEXPERT pomaga firmom w automatyzacji pracy poprzez pomoc w budowie i integracji stanowisk zrobotyzowanych dla takich procesów, jak frezowanie, szlifowanie, gratowanie, obsługa maszyn, paletyzacja, pick & place, spawanie, zgrzewanie.

Uzyskanie certyfikatu SOLIDWORKS Solution Partner

Dołączenie do grona Certified Solution Partner z produktem WOODEXPERT jest gwarancją jego wysokiej jakości i pełnej kompatybilności ze środowiskiem SOLIDWORKS.

Od momentu rozpoczęcia współpracy w 2005 roku, firma wielokrotnie potwierdziła swoją wiedzę i profesjonalizm w zakresie oferowanych rozwiązań.

Ryszard Bedynek
Kierownik Działu Informatyki

W przeciągu wielu lat współpracy firma SOLIDEXPERT wykazała się wysokimi kwalifikacjami w zakresie swoje działalności. Możemy liczyć na wsparcie w zakresie obsługi programu, szkolenia, a także konsultacje techniczne.

Agata Wenglorz-Dorosz
Prezes

Od 2018 roku aktywnie współpracujemy z firmą SOLIDEXPERT w zakresie konsultacji, wdrożeń i utrzymania rozwiązań CAD/CAM/PDM. Współpraca podczas całego procesu sprzedaży oraz wdrożenia przebiegała pomyślnie. Rozwiązania dostarczone przez firmę SOLIDEXPERT są w pełni wykorzystywane i rozwijane.

Małgorzata Wronkowska-Kokot
Prezes Zarządu

Wsparcie w zakresie pomocy technicznej oraz handlowe rozmowy prowadzone są na najwyższym poziomie. Zdecydowanie możemy polecić firmę SOLIDEXPERT jako partnera rozwiązań SOLIDWORKS w Polsce.

Sylwia Koszela
Dyrektor ds. Projektów

Od 2005 roku aktywnie współpracujemy z SOLIDEXPERT w zakresie doradztwa, wdrożenia i utrzymania oprogramowania SOLIDWORKS. W kwestiach tych mogliśmy zawsze liczyć na rzetelną i fachową pomoc.

Arkadiusz Sobkowiak
Dyrektor Badań i Rozwoju

Firma SOLIDEXPERT dołożyła wszelkich starań, aby poznać nasze potrzeby i zaproponowała rozwiązanie w pełni odpowiadające naszym oczekiwaniom. Z przyjemnością polecamy SOLIDEXPERT jako zaufanego partnera biznesowego.

Wojciech Sobczak
Właściciel

Na każdym etapie wdrażania projektu czuliśmy wsparcie i zaangażowanie zespołu SOLIDEXPERT. Dzięki oprogramowaniu WOODEXPERT zoptymalizowaliśmy działania projektowe i produkcyjne. Zdecydowanie rekomendujemy firmę do współpracy.

Janusz Czajka
Dyrektor Zarządzający