woodexpert

Projektowanie mebli hotelowych

Projektowanie mebli hotelowych przy pomocy specjalistycznego programu CAD to same korzyści – szybkie tempo pracy, wygoda i błyskawiczne przygotowanie dokumentacji okołoprodukcyjnej. Sprawdźmy to.

Przy pracy nad projektem mebli pierwszym niezbędnym krokiem jest zapis projektu. Od tego momentu część informacji znajduje się na bazie danych i może być współdzielona z innymi pracownikami.

Szkic pomieszczenia pozwala nam na rozplanowanie zabudowy i zachowanie właściwych proporcji.

Podczas projektowania mebli mogę modyfikować komponenty w wybrany przeze mnie sposób.

Wstawiam kolejne elementy korzystając z inteligentnych komponentów biblioteki WOODEXPERT. Mogę dowolnie modyfikować zarówno całe złożenie, jak i jego poszczególne elementy.

Program do projektowania mebli WOODEXPERT pozwala mi na tworzenie indywidualnych mebli o niestandardowym kształcie czy zastosowaniu. W tym przypadku biurko oraz półka na walizkę mają specyficzne wymiary oraz elementy, które bez najmniejszego problemu wprowadzam do projektu.

Jak widać, korzystam z funkcji szyku liniowego w szkicu.

W ramach jednego złożenia tworzę poszczególne meble, także te o większych wymiarach.

Biblioteka komponentów umożliwia mi wybór różnorodnych rozwiązań: tym razem wybieram drzwi przesuwne z gotowymi okuciami.

Biblioteka materiałów zawiera wszystkie potrzebne materiały podzielone według formatu. Wyszukiwarka nadawania materiałów przyspiesza i optymalizuje cały proces.

W każdym momencie mogę wykonać obróbki, a WOODEXPERT transferuje je od razu na model. Wstawiam kolejne modele mebli i przechodzę do generowania dokumentacjiLista materiałowa zawiera wszystkie dane i wymiary mebli, a także ilości występowania. Mamy możliwość wyceny mebla oraz pobrania potrzebnych raportów. WOODEXPERT posiada funkcję wspomagającą paczkowanie wykonanych mebli – dzięki niej jest ono intuicyjne i pozwala na tworzenie różnych konfiguracji.

Wygenerowane w kilka sekund rysunki zawierają arkusz z danymi niezbędnymi do produkcji.

Ostatnie wpisy

Podczas rozmów na temat wdrożenia oprogramowania w swoim przedsiębiorstwie, temat subskrypcji jest często zostawiany na sam koniec. Rozwiązania z modelem subskrypcji kojarzą się błędnie wyłącznie z obowiązkiem cyklicznej opłaty. Zastanówmy…

Czy każdy program do mebli obsłuży maszyny CNC? Odpowiedź będzie krótka: nie. Wiele z nich skupia się na przygotowaniu wizualizacji, ale nie na dokumentacji czy produkcji. Jakie możliwości daje użytkownikowi…

Jak poradzić sobie z przekazaniem projektu mebla przygotowanego w programie WOODEXPERT osobie, która ma go zaopiniować, ale nie posiada licencji programu? Nic prostszego. Wyeksportuj go do 3D PDF i zobacz,…

Specjalistyczne oprogramowanie to zawsze krok do zwiększenia wydajności działań firmy. Lepsza organizacja pracy, funkcjonalności napisane specjalnie pod branżę, wyeliminowanie błędów, zastąpienie długich i żmudnych czynności automatyzacją i wygoda – taki…

Możliwość dokonywania zmian bezpośrednio w BOM Managerze to kolejny sposób na ułatwienie pracy każdego konstruktora mebli. Zyskujesz różne wersje formatek, kosztorysów i sporo zaoszczędzonego czasu dzięki pominięciu etapu dokonywania zmian…

Zapisz się na newsletter

Dziękujemy za zapisanie się do newslettera

Od momentu rozpoczęcia współpracy w 2005 roku, firma wielokrotnie potwierdziła swoją wiedzę i profesjonalizm w zakresie oferowanych rozwiązań.

Ryszard Bedynek
Kierownik Działu Informatyki

W przeciągu wielu lat współpracy firma SOLIDEXPERT wykazała się wysokimi kwalifikacjami w zakresie swoje działalności. Możemy liczyć na wsparcie w zakresie obsługi programu, szkolenia, a także konsultacje techniczne.

Agata Wenglorz-Dorosz
Prezes

Od 2018 roku aktywnie współpracujemy z firmą SOLIDEXPERT w zakresie konsultacji, wdrożeń i utrzymania rozwiązań CAD/CAM/PDM. Współpraca podczas całego procesu sprzedaży oraz wdrożenia przebiegała pomyślnie. Rozwiązania dostarczone przez firmę SOLIDEXPERT są w pełni wykorzystywane i rozwijane.

Małgorzata Wronkowska-Kokot
Prezes Zarządu

Wsparcie w zakresie pomocy technicznej oraz handlowe rozmowy prowadzone są na najwyższym poziomie. Zdecydowanie możemy polecić firmę SOLIDEXPERT jako partnera rozwiązań SOLIDWORKS w Polsce.

Sylwia Koszela
Dyrektor ds. Projektów

Od 2005 roku aktywnie współpracujemy z SOLIDEXPERT w zakresie doradztwa, wdrożenia i utrzymania oprogramowania SOLIDWORKS. W kwestiach tych mogliśmy zawsze liczyć na rzetelną i fachową pomoc.

Arkadiusz Sobkowiak
Dyrektor Badań i Rozwoju