woodexpert

Projektowanie mebli hotelowych

Projektowanie mebli hotelowych przy pomocy specjalistycznego programu CAD to same korzyści – szybkie tempo pracy, wygoda i błyskawiczne przygotowanie dokumentacji okołoprodukcyjnej. Sprawdźmy to.

Przy pracy nad projektem mebli pierwszym niezbędnym krokiem jest zapis projektu. Od tego momentu część informacji znajduje się na bazie danych i może być współdzielona z innymi pracownikami.

Szkic pomieszczenia pozwala nam na rozplanowanie zabudowy i zachowanie właściwych proporcji.

Podczas projektowania mebli mogę modyfikować komponenty w wybrany przeze mnie sposób.

Wstawiam kolejne elementy korzystając z inteligentnych komponentów biblioteki WOODEXPERT. Mogę dowolnie modyfikować zarówno całe złożenie, jak i jego poszczególne elementy.

Program do projektowania mebli WOODEXPERT pozwala mi na tworzenie indywidualnych mebli o niestandardowym kształcie czy zastosowaniu. W tym przypadku biurko oraz półka na walizkę mają specyficzne wymiary oraz elementy, które bez najmniejszego problemu wprowadzam do projektu.

Jak widać, korzystam z funkcji szyku liniowego w szkicu.

W ramach jednego złożenia tworzę poszczególne meble, także te o większych wymiarach.

Biblioteka komponentów umożliwia mi wybór różnorodnych rozwiązań: tym razem wybieram drzwi przesuwne z gotowymi okuciami.

Biblioteka materiałów zawiera wszystkie potrzebne materiały podzielone według formatu. Wyszukiwarka nadawania materiałów przyspiesza i optymalizuje cały proces.

W każdym momencie mogę wykonać obróbki, a WOODEXPERT transferuje je od razu na model. Wstawiam kolejne modele mebli i przechodzę do generowania dokumentacjiLista materiałowa zawiera wszystkie dane i wymiary mebli, a także ilości występowania. Mamy możliwość wyceny mebla oraz pobrania potrzebnych raportów. WOODEXPERT posiada funkcję wspomagającą paczkowanie wykonanych mebli – dzięki niej jest ono intuicyjne i pozwala na tworzenie różnych konfiguracji.

Wygenerowane w kilka sekund rysunki zawierają arkusz z danymi niezbędnymi do produkcji.

Ostatnie wpisy

Najnowsze funkcjonalności programu do projektowania mebli WOODEXPERT oraz zupełnie nowy moduł NESTING - dołącz do grona uczestników najbliższego webinaru poświęconego najnowszej wersji oprogramowania. Czytaj dalej

Meble kuchenne posiadają powtarzalne moduły i określoną specyfikę, m.in. w zakresie grubości i rodzajów płyt. Nawet w przypadku najmniejszej kuchni meble nigdy nie występują pojedynczo. Zawsze jest to forma choćby…

Program do projektowania mebli WOODEXPERT dzięki oparciu na SOLIDWORKS pozwala na import większości formatów plików CAD dostępnych na rynku. Firmy przechodzące z CAD 2D (np. AutoCAD lub DraftSight) mogą liczyć…

Automatyzacja procesów projektowych i produkcyjnych nie dotyczy wyłącznie dużych fabryk mebli. Małe i średnie zakłady mogą zyskać dzięki niej czas i poświęcać go na rozwój, przyjmowanie większej ilości zamówień oraz…

Branża meblarska bez parametrycznego modelowania? Trudno to sobie wyobrazić. A jeszcze do niedawna był to standard, ściśle powiązany z wieloma ograniczeniami projektowymi: czasowymi i materiałowymi. Jeśli udało się Tobie przetrwać…

Zapisz się na newsletter

Dziękujemy za zapisanie się do newslettera

Od momentu rozpoczęcia współpracy w 2005 roku, firma wielokrotnie potwierdziła swoją wiedzę i profesjonalizm w zakresie oferowanych rozwiązań.

Ryszard Bedynek
Kierownik Działu Informatyki

W przeciągu wielu lat współpracy firma SOLIDEXPERT wykazała się wysokimi kwalifikacjami w zakresie swoje działalności. Możemy liczyć na wsparcie w zakresie obsługi programu, szkolenia, a także konsultacje techniczne.

Agata Wenglorz-Dorosz
Prezes

Od 2018 roku aktywnie współpracujemy z firmą SOLIDEXPERT w zakresie konsultacji, wdrożeń i utrzymania rozwiązań CAD/CAM/PDM. Współpraca podczas całego procesu sprzedaży oraz wdrożenia przebiegała pomyślnie. Rozwiązania dostarczone przez firmę SOLIDEXPERT są w pełni wykorzystywane i rozwijane.

Małgorzata Wronkowska-Kokot
Prezes Zarządu

Wsparcie w zakresie pomocy technicznej oraz handlowe rozmowy prowadzone są na najwyższym poziomie. Zdecydowanie możemy polecić firmę SOLIDEXPERT jako partnera rozwiązań SOLIDWORKS w Polsce.

Sylwia Koszela
Dyrektor ds. Projektów

Od 2005 roku aktywnie współpracujemy z SOLIDEXPERT w zakresie doradztwa, wdrożenia i utrzymania oprogramowania SOLIDWORKS. W kwestiach tych mogliśmy zawsze liczyć na rzetelną i fachową pomoc.

Arkadiusz Sobkowiak
Dyrektor Badań i Rozwoju

Firma SOLIDEXPERT dołożyła wszelkich starań, aby poznać nasze potrzeby i zaproponowała rozwiązanie w pełni odpowiadające naszym oczekiwaniom. Z przyjemnością polecamy SOLIDEXPERT jako zaufanego partnera biznesowego.

Wojciech Sobczak
Właściciel

Na każdym etapie wdrażania projektu czuliśmy wsparcie i zaangażowanie zespołu SOLIDEXPERT. Dzięki oprogramowaniu WOODEXPERT zoptymalizowaliśmy działania projektowe i produkcyjne. Zdecydowanie rekomendujemy firmę do współpracy.

Janusz Czajka
Dyrektor Zarządzający