woodexpert

Paczkowanie mebli – przygotuj swój produkt do wysyłki

W dzisiejszym odcinku przedstawię Wam funkcję paczkowania w WOODEXPERT. Jako twórcom oprogramowania zależało nam, aby praca podczas projektowania mebla uwzględniała jego wszystkie etapy produkcyjne.

Właściwie zapakowane meble pozwalają na ich optymalny transport do klienta, magazynowanie oraz zachowanie pierwotnego wyglądu i jakości przed długi czas. Rozplanowanie paczkowania na etapie projektu pozwala na zminimalizowanie strat na materiale oraz zachowanie kompletnej dokumentacji. Paczkowanie w WOODEXPERT jest intuicyjne i pozwala na tworzenie różnych konfiguracji.

Zaczynam od przydzielenia wybranej ilości elementów do konkretnej paczki.

Przechodzę następnie przez: wybieranie ułożenia warstw, dodawanie notatek, obracanie wybranych elementów, kompresowanie wymiarów paczki poprzez przesuwanie elementów w kolumnach. Wymiary płyt mebli są automatycznie sczytywane z listy materiałowej.

Kolejnym etapem jest wybór separatorów paczki: rodzaju, wymiaru oraz usytuowania, np. stworzenie marginesu wokół zapakowanych płyt lub rozdzielenie ich na jednej warstwie w celu uniknięcia kolizji. Separatory dodawane są automatycznie do listy materiałowej BOM, a ich wcześniejsze zdefiniowanie w typoszeregach pozwala na ich aktualizację w projektach.

Po ukończeniu procesu paczkowania przechodzę do generowania dokumentacji. Umożliwia mi ona dokładne określenie materiału wypełnienia każdej warstwy paczki, wymiarów i parametrów pudełka oraz ilości warstw. Po wygenerowaniu dokumentacji znajduje się ona w bazie danych.

Zapisz się na newsletter

Dziękujemy za zapisanie się do newslettera

Od momentu rozpoczęcia współpracy w 2005 roku, firma wielokrotnie potwierdziła swoją wiedzę i profesjonalizm w zakresie oferowanych rozwiązań.

Ryszard Bedynek
Kierownik Działu Informatyki

W przeciągu wielu lat współpracy firma SOLIDEXPERT wykazała się wysokimi kwalifikacjami w zakresie swoje działalności. Możemy liczyć na wsparcie w zakresie obsługi programu, szkolenia, a także konsultacje techniczne.

Agata Wenglorz-Dorosz
Prezes

Od 2018 roku aktywnie współpracujemy z firmą SOLIDEXPERT w zakresie konsultacji, wdrożeń i utrzymania rozwiązań CAD/CAM/PDM. Współpraca podczas całego procesu sprzedaży oraz wdrożenia przebiegała pomyślnie. Rozwiązania dostarczone przez firmę SOLIDEXPERT są w pełni wykorzystywane i rozwijane.

Małgorzata Wronkowska-Kokot
Prezes Zarządu

Wsparcie w zakresie pomocy technicznej oraz handlowe rozmowy prowadzone są na najwyższym poziomie. Zdecydowanie możemy polecić firmę SOLIDEXPERT jako partnera rozwiązań SOLIDWORKS w Polsce.

Sylwia Koszela
Dyrektor ds. Projektów

Od 2005 roku aktywnie współpracujemy z SOLIDEXPERT w zakresie doradztwa, wdrożenia i utrzymania oprogramowania SOLIDWORKS. W kwestiach tych mogliśmy zawsze liczyć na rzetelną i fachową pomoc.

Arkadiusz Sobkowiak
Dyrektor Badań i Rozwoju

Firma SOLIDEXPERT dołożyła wszelkich starań, aby poznać nasze potrzeby i zaproponowała rozwiązanie w pełni odpowiadające naszym oczekiwaniom. Z przyjemnością polecamy SOLIDEXPERT jako zaufanego partnera biznesowego.

Wojciech Sobczak
Właściciel

Na każdym etapie wdrażania projektu czuliśmy wsparcie i zaangażowanie zespołu SOLIDEXPERT. Dzięki oprogramowaniu WOODEXPERT zoptymalizowaliśmy działania projektowe i produkcyjne. Zdecydowanie rekomendujemy firmę do współpracy.

Janusz Czajka
Dyrektor Zarządzający