woodexpert

Czy każdy program do mebli obsłuży maszyny CNC?

Czy każdy program do mebli obsłuży maszyny CNC? Odpowiedź będzie krótka: nie. Wiele z nich skupia się na przygotowaniu wizualizacji, ale nie na dokumentacji czy produkcji. Jakie możliwości daje użytkownikowi WOODEXPERT?

Program do mebli z obsługą maszyn CNC

Większość programów dostępnych na rynku skupia się na projektowaniu wybranej kategorii mebli i przede wszystkim na przygotowaniu fotorealistycznych wizualizacji. Tymczasem dla dużej grupy producentów kluczowe jest przygotowanie bezbłędnej dokumentacji okołoprodukcyjnej i możliwość obsługi maszyn CNC. Czy takie możliwości daje program do mebli WOODEXPERT?

Tak, WOODEXPERT zapewnia sprawną pracę przy projektowaniu modeli, weryfikacji ich poprawności, przygotowaniu dokumentacji płaskiej mebli, kosztorysów, wygenerowaniu list materiałowych oraz wspomnianej wcześniej obsługi maszyn CNC. Szeroki zakres działań, które wspiera, pozwala wyraźnie dostrzec jego przewagę nad konkurencyjnymi rozwiązaniami. Do Twojej firmy trafia narzędzie wyposażone w szeroki zakres funkcjonalności i możliwości, co czyni je odpornym na przyszłość i gwałtowne zmiany na rynku.

Co zawiera podstawowa wersja WOODEXPERT?

WOODEXPERT to oprogramowanie 3D CAD, które składa się z dziesiątek specjalistycznych funkcjonalności mających za zadanie maksymalne ułatwienie i uproszczenie pracy konstruktora mebli. Jego podstawowa wersja zawiera 4 moduły, do których zaliczamy:

1. Moduł PROJEKTOWANIE:

 • otrzymujesz gotowe biblioteki inteligentnych komponentów i okuć
 • możesz szybko stworzyć własne komponenty lub zaimportować je z zewnętrznych katalogów producentów
 • funkcja wykrywania kolizji technologicznych pozwala wyeliminować błędy projektowe i wynikające z nich straty na produkcji
 • skracasz czas projektowania mebli przy zachowaniu dużej swobody modelowania
 • pracujesz na intuicyjnym interfejsie, w którym kolejne pozycje menu są spójne z naturalnym rytmem pracy konstruktora mebli.

woodexpert projektowanie

2. Moduł DOKUMENTACJA 2D:

 • automatycznie generujesz rysunki komponentów z danymi niezbędnymi do produkcji
 • skracasz czas przygotowania dokumentacji płaskiej mebli do zaledwie kilkudziesięciu sekund
 • eliminujesz pomyłki wynikające z ręcznego przygotowywania dokumentów
 • ręczna edycja również jest możliwa.

woodexpert dokumentacja

3. BOM Manager:

 • generujesz dowolne listy materiałowe
 • wprowadzasz zmiany i otrzymujesz wiele wariantów kosztorysów projektu
 • generujesz raporty m.in. w formie pliku html, dzięki czemu możesz je przesłać dowolnej osobie na produkcji – nawet jeśli nie posiada programu WOODEXPERT
 • korzystasz z funkcji przygotowania paczek do magazynowania i transportu
 • możesz integrować WOODEXPERT ze swoim systemem ERP oraz PDM.

woodexpert bom

4. Moduł CAM:

 • automatyzujesz i przyspieszasz proces obróbki
 • pracujesz w jednym, spójnym środowisku CAD / CAM
 • możesz rozszerzyć możliwości modułu o nesting
 • zapewniamy wdrożenie i uruchomienie postprocesorów dostosowanych do parku maszyn Klienta.

woodexpert cam

Funkcjonalność na życzenie

Dla użytkowników programu do mebli WOODEXPERT znaczenie ma fakt, że jesteśmy w stanie napisać nową funkcjonalność na życzenie. Jesteśmy bezpośrednim producentem oprogramowania, co daje nam całkowitą niezależność i możliwość szybkiego dopasowania się do potrzeb naszych Klientów.

Testować czy poprosić o prezentację?

Jeśli rozważasz zakup nowego oprogramowania, nie ominie Ciebie etap testowania. W przypadku programu do mebli WOODEXPERT możesz korzystać z tej możliwości przez okres 30 dni. Po pobraniu programu ze strony internetowej możesz przetestować go samodzielnie, ryzykujesz jednak, że nie odkryjesz wszystkich jego możliwości. Możesz również skorzystać z dodatkowego kroku, jakim jest umówienie się na prezentację online. Spotkanie trwa ok. 1,5h i jest świetnym wstępem do właściwego testu. W czasie rozmowy nie tylko poznasz program, otrzymasz wskazówki, ale i odpowiedzi na wszystkie swoje pytania. Jeszcze przed właściwym testem programu będziesz mógł sprawdzić, czy warto inwestować swój czas w nowe rozwiązanie.

Ostatnie wpisy

Najnowsze funkcjonalności programu do projektowania mebli WOODEXPERT oraz zupełnie nowy moduł NESTING - dołącz do grona uczestników najbliższego webinaru poświęconego najnowszej wersji oprogramowania. Czytaj dalej

Meble kuchenne posiadają powtarzalne moduły i określoną specyfikę, m.in. w zakresie grubości i rodzajów płyt. Nawet w przypadku najmniejszej kuchni meble nigdy nie występują pojedynczo. Zawsze jest to forma choćby…

Program do projektowania mebli WOODEXPERT dzięki oparciu na SOLIDWORKS pozwala na import większości formatów plików CAD dostępnych na rynku. Firmy przechodzące z CAD 2D (np. AutoCAD lub DraftSight) mogą liczyć…

Automatyzacja procesów projektowych i produkcyjnych nie dotyczy wyłącznie dużych fabryk mebli. Małe i średnie zakłady mogą zyskać dzięki niej czas i poświęcać go na rozwój, przyjmowanie większej ilości zamówień oraz…

Branża meblarska bez parametrycznego modelowania? Trudno to sobie wyobrazić. A jeszcze do niedawna był to standard, ściśle powiązany z wieloma ograniczeniami projektowymi: czasowymi i materiałowymi. Jeśli udało się Tobie przetrwać…

Zapisz się na newsletter

Dziękujemy za zapisanie się do newslettera

Od momentu rozpoczęcia współpracy w 2005 roku, firma wielokrotnie potwierdziła swoją wiedzę i profesjonalizm w zakresie oferowanych rozwiązań.

Ryszard Bedynek
Kierownik Działu Informatyki

W przeciągu wielu lat współpracy firma SOLIDEXPERT wykazała się wysokimi kwalifikacjami w zakresie swoje działalności. Możemy liczyć na wsparcie w zakresie obsługi programu, szkolenia, a także konsultacje techniczne.

Agata Wenglorz-Dorosz
Prezes

Od 2018 roku aktywnie współpracujemy z firmą SOLIDEXPERT w zakresie konsultacji, wdrożeń i utrzymania rozwiązań CAD/CAM/PDM. Współpraca podczas całego procesu sprzedaży oraz wdrożenia przebiegała pomyślnie. Rozwiązania dostarczone przez firmę SOLIDEXPERT są w pełni wykorzystywane i rozwijane.

Małgorzata Wronkowska-Kokot
Prezes Zarządu

Wsparcie w zakresie pomocy technicznej oraz handlowe rozmowy prowadzone są na najwyższym poziomie. Zdecydowanie możemy polecić firmę SOLIDEXPERT jako partnera rozwiązań SOLIDWORKS w Polsce.

Sylwia Koszela
Dyrektor ds. Projektów

Od 2005 roku aktywnie współpracujemy z SOLIDEXPERT w zakresie doradztwa, wdrożenia i utrzymania oprogramowania SOLIDWORKS. W kwestiach tych mogliśmy zawsze liczyć na rzetelną i fachową pomoc.

Arkadiusz Sobkowiak
Dyrektor Badań i Rozwoju

Firma SOLIDEXPERT dołożyła wszelkich starań, aby poznać nasze potrzeby i zaproponowała rozwiązanie w pełni odpowiadające naszym oczekiwaniom. Z przyjemnością polecamy SOLIDEXPERT jako zaufanego partnera biznesowego.

Wojciech Sobczak
Właściciel

Na każdym etapie wdrażania projektu czuliśmy wsparcie i zaangażowanie zespołu SOLIDEXPERT. Dzięki oprogramowaniu WOODEXPERT zoptymalizowaliśmy działania projektowe i produkcyjne. Zdecydowanie rekomendujemy firmę do współpracy.

Janusz Czajka
Dyrektor Zarządzający