woodexpert

Automatyczne generowanie dokumentacji płaskiej mebli

Tworzenie dokumentacji płaskiej mebli to najżmudniejszy etap projektowania. Użytkownik specjalistycznego oprogramowania CAD WOODEXPERT może sprowadzić go do jednego kliknięcia.

NIE TRAĆ CZASU – AUTOMATYZUJ

Automatyzuj, upraszczaj, przyspieszaj – jeśli technologia pozwala nam na wykorzystanie posiadanych danych lub raz wykonanych czynności do wyeliminowania innych procesów, po prostu trzeba to wykorzystać.

W przypadku specjalistycznego oprogramowania CAD możemy wykorzystać etap projektowania mebla do automatycznego wygenerowania dokumentacji płaskiej. Czasochłonne, żmudne rysowanie zastępujemy jednym kliknięciem w programie i w rezultacie otrzymujemy kompletną dokumentację 2d. Oszczędność czasu? Niejednokrotnie na poziomie 90%, co w przypadku dużych projektów ma niebagatelne znaczenie.

Niewątpliwym atutem korzystania ze specjalistycznego oprogramowania dla przemysłu meblarskiego jest ujednolicenie dokumentacji w obrębie całego przedsiębiorstwa.

GENERATOR WOODEXPERT NIE WYMAGA WYKUPIENIA SUBSKRYPCJI

Automatyczny generator dokumentacji płaskiej jest częścią podstawowej wersji WOODEXPERT. Każdy z użytkowników może tworzyć kompletną dokumentację 2d mebli niezależnie od posiadania wykupionej subskrypcji.

Jednym kliknięciem generujemy rysunki komponentów z danymi niezbędnymi do produkcji – dowolną ilością rzutów, wymiarami (liniowymi, łańcuchem wymiarowym i tabelą otworów), formatką CAM i automatycznymi oznaczeniami produkcyjnymi (kąt usłojenia czy obrzeże). Użytkownik dostaje także możliwość tworzenia własnych pól dostosowanych i łączenia ich z właściwościami dostosowanymi.

W trakcie generowania dokumentacji 2d otrzymujemy informacje o potencjalnych błędach, dzięki czemu możemy natychmiast zareagować na np. widok wystający poza obrys arkusza. Dokumentacja zawiera także dane konstruktora, osoby weryfikującej i zatwierdzającej projekt, itd.

TESTUJ ZA DARMO

Możliwości, jakie oferuje automatyczny generator dokumentacji płaskiej mebli oraz wiele innych funkcjonalności skracających proces projektowania i przygotowania produkcji możesz przetestować za darmo, przez 30 dni. W pełni funkcjonalna wersja programu i zero zobowiązań. W tym celu skorzystaj z formularza kontaktowego znajdującego się na naszej stronie internetowej – skontaktujemy się z Tobą niezwłocznie po przesłaniu zapytania.

Ostatnie wpisy

Najnowsze funkcjonalności programu do projektowania mebli WOODEXPERT oraz zupełnie nowy moduł NESTING - dołącz do grona uczestników najbliższego webinaru poświęconego najnowszej wersji oprogramowania. Czytaj dalej

Meble kuchenne posiadają powtarzalne moduły i określoną specyfikę, m.in. w zakresie grubości i rodzajów płyt. Nawet w przypadku najmniejszej kuchni meble nigdy nie występują pojedynczo. Zawsze jest to forma choćby…

Program do projektowania mebli WOODEXPERT dzięki oparciu na SOLIDWORKS pozwala na import większości formatów plików CAD dostępnych na rynku. Firmy przechodzące z CAD 2D (np. AutoCAD lub DraftSight) mogą liczyć…

Automatyzacja procesów projektowych i produkcyjnych nie dotyczy wyłącznie dużych fabryk mebli. Małe i średnie zakłady mogą zyskać dzięki niej czas i poświęcać go na rozwój, przyjmowanie większej ilości zamówień oraz…

Branża meblarska bez parametrycznego modelowania? Trudno to sobie wyobrazić. A jeszcze do niedawna był to standard, ściśle powiązany z wieloma ograniczeniami projektowymi: czasowymi i materiałowymi. Jeśli udało się Tobie przetrwać…

Zapisz się na newsletter

Dziękujemy za zapisanie się do newslettera

Od momentu rozpoczęcia współpracy w 2005 roku, firma wielokrotnie potwierdziła swoją wiedzę i profesjonalizm w zakresie oferowanych rozwiązań.

Ryszard Bedynek
Kierownik Działu Informatyki

W przeciągu wielu lat współpracy firma SOLIDEXPERT wykazała się wysokimi kwalifikacjami w zakresie swoje działalności. Możemy liczyć na wsparcie w zakresie obsługi programu, szkolenia, a także konsultacje techniczne.

Agata Wenglorz-Dorosz
Prezes

Od 2018 roku aktywnie współpracujemy z firmą SOLIDEXPERT w zakresie konsultacji, wdrożeń i utrzymania rozwiązań CAD/CAM/PDM. Współpraca podczas całego procesu sprzedaży oraz wdrożenia przebiegała pomyślnie. Rozwiązania dostarczone przez firmę SOLIDEXPERT są w pełni wykorzystywane i rozwijane.

Małgorzata Wronkowska-Kokot
Prezes Zarządu

Wsparcie w zakresie pomocy technicznej oraz handlowe rozmowy prowadzone są na najwyższym poziomie. Zdecydowanie możemy polecić firmę SOLIDEXPERT jako partnera rozwiązań SOLIDWORKS w Polsce.

Sylwia Koszela
Dyrektor ds. Projektów

Od 2005 roku aktywnie współpracujemy z SOLIDEXPERT w zakresie doradztwa, wdrożenia i utrzymania oprogramowania SOLIDWORKS. W kwestiach tych mogliśmy zawsze liczyć na rzetelną i fachową pomoc.

Arkadiusz Sobkowiak
Dyrektor Badań i Rozwoju

Firma SOLIDEXPERT dołożyła wszelkich starań, aby poznać nasze potrzeby i zaproponowała rozwiązanie w pełni odpowiadające naszym oczekiwaniom. Z przyjemnością polecamy SOLIDEXPERT jako zaufanego partnera biznesowego.

Wojciech Sobczak
Właściciel

Na każdym etapie wdrażania projektu czuliśmy wsparcie i zaangażowanie zespołu SOLIDEXPERT. Dzięki oprogramowaniu WOODEXPERT zoptymalizowaliśmy działania projektowe i produkcyjne. Zdecydowanie rekomendujemy firmę do współpracy.

Janusz Czajka
Dyrektor Zarządzający