woodexpert

Łatwa edycja biblioteki komponentów

Najczęstszym problemem przy wdrażaniu nowego środowiska służącego do projektowania mebli jest zdefiniowanie nowej biblioteki komponentów. Proces ten jest zazwyczaj bardzo długi i trudny w wykonaniu, natomiast na pierwsze efekty trzeba czekać miesiącami.

Fakt ten nie przeszedł niezauważony podczas tworzenia modułu Projektowania i biblioteki komponentów. Jako twórcy postanowiliśmy wyjść naprzeciw oczekiwaniom konsumentów i stworzyć przejrzystą, prostą w obsłudze bibliotekę.

Biblioteka zawiera wszystkie komponenty niezbędne do projektowania różnego rodzaju mebli. Oprócz elementów płytowych zawiera akcesoria oraz okucia. Bibliotekę komponentów możemy podzielić na dwie zasadnicze grupy:

1. Komponenty inteligentne – są to wszystkie komponenty, które możemy wstawić za pomocą funkcji Wstaw / Zastąp. Znajdują się w folderze Components oraz można znaleźć je na pasku zadań WOODEXPERT w zakładce Biblioteka. Elementy te najczęściej są zmienne wymiarowo i bazują na prostych równaniach, np. zestawy łączników i korpusy.

2. Komponenty proste – komponenty, które można znaleźć w zakładce Fittings. Można je wstawiać za pomocą standardowych funkcji SOLIDWORKS, tj. Wstaw komponenty.

Podstawową różnicą pomiędzy tymi dwoma typami jest ich sposób definicji. Komponenty inteligentne oznaczamy typem komponentu Box, natomiast komponenty proste Prosty.

Oprócz prostego rozróżnienia na typy komponentów, warto również wspomnieć o pełnej kompatybilności i oparciu na podstawowym SOLIDWORKS. Oznacza to, że aby zbudować inteligentny komponent, wystarczy znać podstawowe operacje SW (np. wyciągnięcia lub wycięcia) oraz proste równania, jak poniżej na przykładzie korpusu:

Równania takie można następnie zmapować w definicji komponentu, dzięki czemu będziemy mieli je dostępne z poziomu parametrów wstawianego komponentu:

Więcej o naszej bibliotece znajdziesz na specjalnie przygotowanym wideo:

Ostatnie wpisy

Najnowsze funkcjonalności programu do projektowania mebli WOODEXPERT oraz zupełnie nowy moduł NESTING - dołącz do grona uczestników najbliższego webinaru poświęconego najnowszej wersji oprogramowania. Czytaj dalej

Meble kuchenne posiadają powtarzalne moduły i określoną specyfikę, m.in. w zakresie grubości i rodzajów płyt. Nawet w przypadku najmniejszej kuchni meble nigdy nie występują pojedynczo. Zawsze jest to forma choćby…

Program do projektowania mebli WOODEXPERT dzięki oparciu na SOLIDWORKS pozwala na import większości formatów plików CAD dostępnych na rynku. Firmy przechodzące z CAD 2D (np. AutoCAD lub DraftSight) mogą liczyć…

Automatyzacja procesów projektowych i produkcyjnych nie dotyczy wyłącznie dużych fabryk mebli. Małe i średnie zakłady mogą zyskać dzięki niej czas i poświęcać go na rozwój, przyjmowanie większej ilości zamówień oraz…

Branża meblarska bez parametrycznego modelowania? Trudno to sobie wyobrazić. A jeszcze do niedawna był to standard, ściśle powiązany z wieloma ograniczeniami projektowymi: czasowymi i materiałowymi. Jeśli udało się Tobie przetrwać…

Zapisz się na newsletter

Dziękujemy za zapisanie się do newslettera

Od momentu rozpoczęcia współpracy w 2005 roku, firma wielokrotnie potwierdziła swoją wiedzę i profesjonalizm w zakresie oferowanych rozwiązań.

Ryszard Bedynek
Kierownik Działu Informatyki

W przeciągu wielu lat współpracy firma SOLIDEXPERT wykazała się wysokimi kwalifikacjami w zakresie swoje działalności. Możemy liczyć na wsparcie w zakresie obsługi programu, szkolenia, a także konsultacje techniczne.

Agata Wenglorz-Dorosz
Prezes

Od 2018 roku aktywnie współpracujemy z firmą SOLIDEXPERT w zakresie konsultacji, wdrożeń i utrzymania rozwiązań CAD/CAM/PDM. Współpraca podczas całego procesu sprzedaży oraz wdrożenia przebiegała pomyślnie. Rozwiązania dostarczone przez firmę SOLIDEXPERT są w pełni wykorzystywane i rozwijane.

Małgorzata Wronkowska-Kokot
Prezes Zarządu

Wsparcie w zakresie pomocy technicznej oraz handlowe rozmowy prowadzone są na najwyższym poziomie. Zdecydowanie możemy polecić firmę SOLIDEXPERT jako partnera rozwiązań SOLIDWORKS w Polsce.

Sylwia Koszela
Dyrektor ds. Projektów

Od 2005 roku aktywnie współpracujemy z SOLIDEXPERT w zakresie doradztwa, wdrożenia i utrzymania oprogramowania SOLIDWORKS. W kwestiach tych mogliśmy zawsze liczyć na rzetelną i fachową pomoc.

Arkadiusz Sobkowiak
Dyrektor Badań i Rozwoju

Firma SOLIDEXPERT dołożyła wszelkich starań, aby poznać nasze potrzeby i zaproponowała rozwiązanie w pełni odpowiadające naszym oczekiwaniom. Z przyjemnością polecamy SOLIDEXPERT jako zaufanego partnera biznesowego.

Wojciech Sobczak
Właściciel

Na każdym etapie wdrażania projektu czuliśmy wsparcie i zaangażowanie zespołu SOLIDEXPERT. Dzięki oprogramowaniu WOODEXPERT zoptymalizowaliśmy działania projektowe i produkcyjne. Zdecydowanie rekomendujemy firmę do współpracy.

Janusz Czajka
Dyrektor Zarządzający