woodexpert

Łatwa edycja biblioteki komponentów

Najczęstszym problemem przy wdrażaniu nowego środowiska służącego do projektowania mebli jest zdefiniowanie nowej biblioteki komponentów. Proces ten jest zazwyczaj bardzo długi i trudny w wykonaniu, natomiast na pierwsze efekty trzeba czekać miesiącami.

Fakt ten nie przeszedł niezauważony podczas tworzenia modułu Projektowania i biblioteki komponentów. Jako twórcy postanowiliśmy wyjść naprzeciw oczekiwaniom konsumentów i stworzyć przejrzystą, prostą w obsłudze bibliotekę.

Biblioteka zawiera wszystkie komponenty niezbędne do projektowania różnego rodzaju mebli. Oprócz elementów płytowych zawiera akcesoria oraz okucia. Bibliotekę komponentów możemy podzielić na dwie zasadnicze grupy:

1. Komponenty inteligentne – są to wszystkie komponenty, które możemy wstawić za pomocą funkcji Wstaw / Zastąp. Znajdują się w folderze Components oraz można znaleźć je na pasku zadań WOODEXPERT w zakładce Biblioteka. Elementy te najczęściej są zmienne wymiarowo i bazują na prostych równaniach, np. zestawy łączników i korpusy.

2. Komponenty proste – komponenty, które można znaleźć w zakładce Fittings. Można je wstawiać za pomocą standardowych funkcji SOLIDWORKS, tj. Wstaw komponenty.

Podstawową różnicą pomiędzy tymi dwoma typami jest ich sposób definicji. Komponenty inteligentne oznaczamy typem komponentu Box, natomiast komponenty proste Prosty.

Oprócz prostego rozróżnienia na typy komponentów, warto również wspomnieć o pełnej kompatybilności i oparciu na podstawowym SOLIDWORKS. Oznacza to, że aby zbudować inteligentny komponent, wystarczy znać podstawowe operacje SW (np. wyciągnięcia lub wycięcia) oraz proste równania, jak poniżej na przykładzie korpusu:

Równania takie można następnie zmapować w definicji komponentu, dzięki czemu będziemy mieli je dostępne z poziomu parametrów wstawianego komponentu:

Więcej o naszej bibliotece znajdziesz na specjalnie przygotowanym wideo:

Ostatnie wpisy

Podczas rozmów na temat wdrożenia oprogramowania w swoim przedsiębiorstwie, temat subskrypcji jest często zostawiany na sam koniec. Rozwiązania z modelem subskrypcji kojarzą się błędnie wyłącznie z obowiązkiem cyklicznej opłaty. Zastanówmy…

Czy każdy program do mebli obsłuży maszyny CNC? Odpowiedź będzie krótka: nie. Wiele z nich skupia się na przygotowaniu wizualizacji, ale nie na dokumentacji czy produkcji. Jakie możliwości daje użytkownikowi…

Jak poradzić sobie z przekazaniem projektu mebla przygotowanego w programie WOODEXPERT osobie, która ma go zaopiniować, ale nie posiada licencji programu? Nic prostszego. Wyeksportuj go do 3D PDF i zobacz,…

Specjalistyczne oprogramowanie to zawsze krok do zwiększenia wydajności działań firmy. Lepsza organizacja pracy, funkcjonalności napisane specjalnie pod branżę, wyeliminowanie błędów, zastąpienie długich i żmudnych czynności automatyzacją i wygoda – taki…

Możliwość dokonywania zmian bezpośrednio w BOM Managerze to kolejny sposób na ułatwienie pracy każdego konstruktora mebli. Zyskujesz różne wersje formatek, kosztorysów i sporo zaoszczędzonego czasu dzięki pominięciu etapu dokonywania zmian…

Zapisz się na newsletter

Dziękujemy za zapisanie się do newslettera

Od momentu rozpoczęcia współpracy w 2005 roku, firma wielokrotnie potwierdziła swoją wiedzę i profesjonalizm w zakresie oferowanych rozwiązań.

Ryszard Bedynek
Kierownik Działu Informatyki

W przeciągu wielu lat współpracy firma SOLIDEXPERT wykazała się wysokimi kwalifikacjami w zakresie swoje działalności. Możemy liczyć na wsparcie w zakresie obsługi programu, szkolenia, a także konsultacje techniczne.

Agata Wenglorz-Dorosz
Prezes

Od 2018 roku aktywnie współpracujemy z firmą SOLIDEXPERT w zakresie konsultacji, wdrożeń i utrzymania rozwiązań CAD/CAM/PDM. Współpraca podczas całego procesu sprzedaży oraz wdrożenia przebiegała pomyślnie. Rozwiązania dostarczone przez firmę SOLIDEXPERT są w pełni wykorzystywane i rozwijane.

Małgorzata Wronkowska-Kokot
Prezes Zarządu

Wsparcie w zakresie pomocy technicznej oraz handlowe rozmowy prowadzone są na najwyższym poziomie. Zdecydowanie możemy polecić firmę SOLIDEXPERT jako partnera rozwiązań SOLIDWORKS w Polsce.

Sylwia Koszela
Dyrektor ds. Projektów

Od 2005 roku aktywnie współpracujemy z SOLIDEXPERT w zakresie doradztwa, wdrożenia i utrzymania oprogramowania SOLIDWORKS. W kwestiach tych mogliśmy zawsze liczyć na rzetelną i fachową pomoc.

Arkadiusz Sobkowiak
Dyrektor Badań i Rozwoju