woodexpert

Dobre praktyki projektowania: złożenia (cz. 2)

Dobre praktyki projektowania mebli to podstawa komfortowej i wydajnej pracy każdego konstruktora. Zapraszamy do zapoznania się z 2 częścią naszej serii  – dzisiaj zajmiemy się złożeniami. 

1. Upewnij się, że wszystkie „Operacje złożenia” mają „Rozejście operacji do części”

Zaznaczenie tej opcji pozwala zachować spójność projektu na linii: część – złożenie. Program do projektowania mebli 3D CAD WOODEXPERT poinformuje Cię o takiej konieczności, dzięki czemu rysunki, listy materiałowe oraz programy NC będą spójne.

2. Ograniczaj liczbę operacji wykonywanych w kontekście złożenia

Operacje wykonane w kontekście złożenia zawierają odniesienia zewnętrzne, które w dużych ilościach spowolnią działanie programu.

3. Nie wstawiaj komponentów z błędami importu

Modele takie mogą naruszyć strukturę Twojego projektu skutkując np. błędnym działaniem lub wyświetlaniem geometrii.

W przyszłym tygodniu zajmiemy się dobrymi praktykami projektowania dla rysunków.

Pozostałe części naszej serii znajdziecie poniżej:

Dobre praktyki projektowania (cz. 1): części

Dobre praktyki projektowania (cz. 3): projekty

Dobre praktyki projektowania (cz. 4): rysunki i ustawienia

Ostatnie wpisy

Dzisiejszym wpisem kończymy serię porad z zakresu dobrych praktyk projektowania. Mam nadzieję, że udało się nam przybliżyć Wam pracę w programie do projektowania mebli WOODEXPERT i sprawić, by była ona…

Gotowi na garść porad z zakresu dobrych praktyk projektowania mebli w programie WOODEXPERT? 6 tipów, dzięki którym Twoja praca będzie płynna, komfortowa i bardziej wydajna. (więcej…)

Tylko do końca czerwca -50% Must have dzisiejszego biznesu? Skuteczne technologie. Utrzymanie dobrej pozycji na rynku i zwiększanie przewagi konkurencyjnej bez oprogramowania wpierającego procesy projektowania i produkcji mebli jest niemożliwe.…

Dobre praktyki projektowania mebli to podstawa komfortowej i wydajnej pracy każdego konstruktora. Zapraszamy do zapoznania się z 2 częścią naszej serii  - dzisiaj zajmiemy się złożeniami.  1. Upewnij się, że…

Ważnym aspektem projektowania jest wyrobienie sobie dobrych praktyk, które nie tylko zwiększą wydajność naszej pracy, ale również podniosą komfort użytkowania oprogramowania 3D. W naszej serii zaprezentujemy dobre praktyki projektowania w…

zapisz się na newsletter

Dziękujemy za zapisanie się do newslettera

Od momentu rozpoczęcia współpracy w 2005 roku, firma wielokrotnie potwierdziła swoją wiedzę i profesjonalizm w zakresie oferowanych rozwiązań.

Ryszard Bedynek
Kierownik Działu Informatyki

W przeciągu wielu lat współpracy firma SOLIDEXPERT wykazała się wysokimi kwalifikacjami w zakresie swoje działalności. Możemy liczyć na wsparcie w zakresie obsługi programu, szkolenia, a także konsultacje techniczne.

Agata Wenglorz-Dorosz
Prezes

Od 2018 roku aktywnie współpracujemy z firmą SOLIDEXPERT w zakresie konsultacji, wdrożeń i utrzymania rozwiązań CAD/CAM/PDM. Współpraca podczas całego procesu sprzedaży oraz wdrożenia przebiegała pomyślnie. Rozwiązania dostarczone przez firmę SOLIDEXPERT są w pełni wykorzystywane i rozwijane.

Małgorzata Wronkowska-Kokot
Prezes Zarządu

Wsparcie w zakresie pomocy technicznej oraz handlowe rozmowy prowadzone są na najwyższym poziomie. Zdecydowanie możemy polecić firmę SOLIDEXPERT jako partnera rozwiązań SOLIDWORKS w Polsce.

Sylwia Koszela
Dyrektor ds. Projektów

Od 2005 roku aktywnie współpracujemy z SOLIDEXPERT w zakresie doradztwa, wdrożenia i utrzymania oprogramowania SOLIDWORKS. W kwestiach tych mogliśmy zawsze liczyć na rzetelną i fachową pomoc.

Arkadiusz Sobkowiak
Dyrektor Badań i Rozwoju