Od momentu rozpoczęcia współpracy w 2005 roku, firma wielokrotnie potwierdziła swoją wiedzę i profesjonalizm w zakresie oferowanych rozwiązań.
Ryszard Bedynek
Kierownik Działu Informatyki
Kategorie:
Szukaj w blogu:
Dobre praktyki projektowania: części (cz. 1)
Ważnym aspektem projektowania jest wyrobienie sobie dobrych praktyk, które nie tylko zwiększą wydajność naszej pracy, ale również podniosą komfort użytkowania oprogramowania 3D. W naszej serii zaprezentujemy dobre praktyki projektowania w programie WOODEXPERT dotyczące części, złożeń, rysunków oraz projektów. Rozpoczynamy od części.
1. Pamiętaj, aby każdy szkic przywiązać do początku układu współrzędnych.
Ważne jest, aby rozpoczynając pracę z oprogramowaniem klasy CAD wyrobić sobie nawyk odniesienia szkicu do początku układu współrzędnych (x, y, z; 0, 0, 0). Dzięki temu zwiększymy możliwości oprogramowania w zakresie m.in. wiązań, równań czy CAM.
2. Upraszczaj modele, na ile to możliwe.
Uproszczone modele znacznie zwiększą wydajność Twojego projektu. Unikaj gwintów, helis i innych skomplikowanych kształtów zastępując je np. oznaczeniem gwintu. Dzięki temu możemy uzyskać przyzwoitą wydajność, nawet na przeciętnym sprzęcie.
Więcej informacji znajdziesz na blogu Gwinty w SOLIDWORKS – informacje, porady – SOLIDMANIA
3. Jeśli tylko jest to możliwe, w pełni zdefiniuj szkic.
W pełni zdefiniowany szkic pozwoli na łatwą parametryzację modelu oraz na uniknięcie błędów projektowych w przypadku edycji modelu. Jeśli szkic będzie w pełni zdefiniowany, wszystkie linie będą w kolorze czarnym – w przypadku niedodefiniowania są one niebieskie.
4. Naprawiaj błędy przebudowy i importu.
Naprawiaj błędy przebudowy i importu, ponieważ modele z błędami importu wynikającymi ze struktury plików mogą powodować błędy programowe oraz ograniczyć możliwe do wykonania na nich operacje.
5. Nie modeluj części wieloobiektowych.
Praca w programie do projektowania mebli WOODEXPERT opiera się na pojedynczych obiektach, które pozwalają na pozyskanie z nich większej ilości informacji. Pamiętaj, aby stosować się do reguły: „jedna część = jeden obiekt”.
Jeśli jeszcze nie miałeś możliwości przetestowania naszego oprogramowania, skorzystaj z bezpłatnego 30-dniowego testu w pełni funkcjonalnego programu – skontaktuj się z nami przy pomocy formularza znajdującego się na naszej stronie.
Pozostałe części naszej serii znajdziecie poniżej:
Dobre praktyki projektowania (cz. 2): złożenia
Ostatnie wpisy

Podczas rozmów na temat wdrożenia oprogramowania w swoim przedsiębiorstwie, temat subskrypcji jest często zostawiany na sam koniec. Rozwiązania z modelem subskrypcji kojarzą się błędnie wyłącznie z obowiązkiem cyklicznej opłaty. Zastanówmy…

Czy każdy program do mebli obsłuży maszyny CNC? Odpowiedź będzie krótka: nie. Wiele z nich skupia się na przygotowaniu wizualizacji, ale nie na dokumentacji czy produkcji. Jakie możliwości daje użytkownikowi…

Jak poradzić sobie z przekazaniem projektu mebla przygotowanego w programie WOODEXPERT osobie, która ma go zaopiniować, ale nie posiada licencji programu? Nic prostszego. Wyeksportuj go do 3D PDF i zobacz,…

Specjalistyczne oprogramowanie to zawsze krok do zwiększenia wydajności działań firmy. Lepsza organizacja pracy, funkcjonalności napisane specjalnie pod branżę, wyeliminowanie błędów, zastąpienie długich i żmudnych czynności automatyzacją i wygoda – taki…

Możliwość dokonywania zmian bezpośrednio w BOM Managerze to kolejny sposób na ułatwienie pracy każdego konstruktora mebli. Zyskujesz różne wersje formatek, kosztorysów i sporo zaoszczędzonego czasu dzięki pominięciu etapu dokonywania zmian…
