woodexpert

Dobre praktyki projektowania: części (cz. 1)

Ważnym aspektem projektowania jest wyrobienie sobie dobrych praktyk, które nie tylko zwiększą wydajność naszej pracy, ale również podniosą komfort użytkowania oprogramowania 3D. W naszej serii zaprezentujemy dobre praktyki projektowania w programie WOODEXPERT dotyczące części, złożeń, rysunków oraz projektów. Rozpoczynamy od części.

1. Pamiętaj, aby każdy szkic przywiązać do początku układu współrzędnych.

Ważne jest, aby rozpoczynając pracę z oprogramowaniem klasy CAD wyrobić sobie nawyk odniesienia szkicu do początku układu współrzędnych (x, y, z; 0, 0, 0). Dzięki temu zwiększymy możliwości oprogramowania w zakresie m.in. wiązań, równań czy CAM.

2. Upraszczaj modele, na ile to możliwe. 

Uproszczone modele znacznie zwiększą wydajność Twojego projektu. Unikaj gwintów, helis i innych skomplikowanych kształtów zastępując je np. oznaczeniem gwintu. Dzięki temu możemy uzyskać przyzwoitą wydajność, nawet na przeciętnym sprzęcie.

Więcej informacji znajdziesz na blogu Gwinty w SOLIDWORKS – informacje, porady – SOLIDMANIA

 

3. Jeśli tylko jest to możliwe, w pełni zdefiniuj szkic. 

W pełni zdefiniowany szkic pozwoli na łatwą parametryzację modelu oraz na uniknięcie błędów projektowych w przypadku edycji modelu. Jeśli szkic będzie w pełni zdefiniowany, wszystkie linie będą w kolorze czarnym – w przypadku niedodefiniowania są one niebieskie.

4. Naprawiaj błędy przebudowy i importu. 

Naprawiaj błędy przebudowy i importu, ponieważ modele z błędami importu wynikającymi ze struktury plików mogą powodować błędy programowe oraz ograniczyć możliwe do wykonania na nich operacje.

5. Nie modeluj części wieloobiektowych. 

Praca w programie do projektowania mebli WOODEXPERT opiera się na pojedynczych obiektach, które pozwalają na pozyskanie z nich większej ilości informacji. Pamiętaj, aby stosować się do reguły: „jedna część = jeden obiekt”.

 

Jeśli jeszcze nie miałeś możliwości przetestowania naszego oprogramowania, skorzystaj z bezpłatnego 30-dniowego testu w pełni funkcjonalnego programu – skontaktuj się z nami przy pomocy formularza znajdującego się na naszej stronie.

Pozostałe części naszej serii znajdziecie poniżej:

Dobre praktyki projektowania (cz. 2): złożenia

Dobre praktyki projektowania (cz. 3): projekty

Dobre praktyki projektowania (cz. 4): rysunki i ustawienia

Zapisz się na newsletter

Dziękujemy za zapisanie się do newslettera

Od momentu rozpoczęcia współpracy w 2005 roku, firma wielokrotnie potwierdziła swoją wiedzę i profesjonalizm w zakresie oferowanych rozwiązań.

Ryszard Bedynek
Kierownik Działu Informatyki

W przeciągu wielu lat współpracy firma SOLIDEXPERT wykazała się wysokimi kwalifikacjami w zakresie swoje działalności. Możemy liczyć na wsparcie w zakresie obsługi programu, szkolenia, a także konsultacje techniczne.

Agata Wenglorz-Dorosz
Prezes

Od 2018 roku aktywnie współpracujemy z firmą SOLIDEXPERT w zakresie konsultacji, wdrożeń i utrzymania rozwiązań CAD/CAM/PDM. Współpraca podczas całego procesu sprzedaży oraz wdrożenia przebiegała pomyślnie. Rozwiązania dostarczone przez firmę SOLIDEXPERT są w pełni wykorzystywane i rozwijane.

Małgorzata Wronkowska-Kokot
Prezes Zarządu

Wsparcie w zakresie pomocy technicznej oraz handlowe rozmowy prowadzone są na najwyższym poziomie. Zdecydowanie możemy polecić firmę SOLIDEXPERT jako partnera rozwiązań SOLIDWORKS w Polsce.

Sylwia Koszela
Dyrektor ds. Projektów

Od 2005 roku aktywnie współpracujemy z SOLIDEXPERT w zakresie doradztwa, wdrożenia i utrzymania oprogramowania SOLIDWORKS. W kwestiach tych mogliśmy zawsze liczyć na rzetelną i fachową pomoc.

Arkadiusz Sobkowiak
Dyrektor Badań i Rozwoju

Firma SOLIDEXPERT dołożyła wszelkich starań, aby poznać nasze potrzeby i zaproponowała rozwiązanie w pełni odpowiadające naszym oczekiwaniom. Z przyjemnością polecamy SOLIDEXPERT jako zaufanego partnera biznesowego.

Wojciech Sobczak
Właściciel

Na każdym etapie wdrażania projektu czuliśmy wsparcie i zaangażowanie zespołu SOLIDEXPERT. Dzięki oprogramowaniu WOODEXPERT zoptymalizowaliśmy działania projektowe i produkcyjne. Zdecydowanie rekomendujemy firmę do współpracy.

Janusz Czajka
Dyrektor Zarządzający