woodexpert

Dobre praktyki projektowania: części (cz. 1)

Ważnym aspektem projektowania jest wyrobienie sobie dobrych praktyk, które nie tylko zwiększą wydajność naszej pracy, ale również podniosą komfort użytkowania oprogramowania 3D. W naszej serii zaprezentujemy dobre praktyki projektowania w programie WOODEXPERT dotyczące części, złożeń, rysunków oraz projektów. Rozpoczynamy od części.

1. Pamiętaj, aby każdy szkic przywiązać do początku układu współrzędnych.

Ważne jest, aby rozpoczynając pracę z oprogramowaniem klasy CAD wyrobić sobie nawyk odniesienia szkicu do początku układu współrzędnych (x, y, z; 0, 0, 0). Dzięki temu zwiększymy możliwości oprogramowania w zakresie m.in. wiązań, równań czy CAM.

2. Upraszczaj modele, na ile to możliwe. 

Uproszczone modele znacznie zwiększą wydajność Twojego projektu. Unikaj gwintów, helis i innych skomplikowanych kształtów zastępując je np. oznaczeniem gwintu. Dzięki temu możemy uzyskać przyzwoitą wydajność, nawet na przeciętnym sprzęcie.

Więcej informacji znajdziesz na blogu Gwinty w SOLIDWORKS – informacje, porady – SOLIDMANIA

 

3. Jeśli tylko jest to możliwe, w pełni zdefiniuj szkic. 

W pełni zdefiniowany szkic pozwoli na łatwą parametryzację modelu oraz na uniknięcie błędów projektowych w przypadku edycji modelu. Jeśli szkic będzie w pełni zdefiniowany, wszystkie linie będą w kolorze czarnym – w przypadku niedodefiniowania są one niebieskie.

4. Naprawiaj błędy przebudowy i importu. 

Naprawiaj błędy przebudowy i importu, ponieważ modele z błędami importu wynikającymi ze struktury plików mogą powodować błędy programowe oraz ograniczyć możliwe do wykonania na nich operacje.

5. Nie modeluj części wieloobiektowych. 

Praca w programie do projektowania mebli WOODEXPERT opiera się na pojedynczych obiektach, które pozwalają na pozyskanie z nich większej ilości informacji. Pamiętaj, aby stosować się do reguły: „jedna część = jeden obiekt”.

 

Jeśli jeszcze nie miałeś możliwości przetestowania naszego oprogramowania, skorzystaj z bezpłatnego 30-dniowego testu w pełni funkcjonalnego programu – skontaktuj się z nami przy pomocy formularza znajdującego się na naszej stronie.

Pozostałe części naszej serii znajdziecie poniżej:

Dobre praktyki projektowania (cz. 2): złożenia

Dobre praktyki projektowania (cz. 3): projekty

Dobre praktyki projektowania (cz. 4): rysunki i ustawienia

Ostatnie wpisy

Najnowsze funkcjonalności programu do projektowania mebli WOODEXPERT oraz zupełnie nowy moduł NESTING - dołącz do grona uczestników najbliższego webinaru poświęconego najnowszej wersji oprogramowania. Czytaj dalej

Meble kuchenne posiadają powtarzalne moduły i określoną specyfikę, m.in. w zakresie grubości i rodzajów płyt. Nawet w przypadku najmniejszej kuchni meble nigdy nie występują pojedynczo. Zawsze jest to forma choćby…

Program do projektowania mebli WOODEXPERT dzięki oparciu na SOLIDWORKS pozwala na import większości formatów plików CAD dostępnych na rynku. Firmy przechodzące z CAD 2D (np. AutoCAD lub DraftSight) mogą liczyć…

Automatyzacja procesów projektowych i produkcyjnych nie dotyczy wyłącznie dużych fabryk mebli. Małe i średnie zakłady mogą zyskać dzięki niej czas i poświęcać go na rozwój, przyjmowanie większej ilości zamówień oraz…

Branża meblarska bez parametrycznego modelowania? Trudno to sobie wyobrazić. A jeszcze do niedawna był to standard, ściśle powiązany z wieloma ograniczeniami projektowymi: czasowymi i materiałowymi. Jeśli udało się Tobie przetrwać…

Zapisz się na newsletter

Dziękujemy za zapisanie się do newslettera

Od momentu rozpoczęcia współpracy w 2005 roku, firma wielokrotnie potwierdziła swoją wiedzę i profesjonalizm w zakresie oferowanych rozwiązań.

Ryszard Bedynek
Kierownik Działu Informatyki

W przeciągu wielu lat współpracy firma SOLIDEXPERT wykazała się wysokimi kwalifikacjami w zakresie swoje działalności. Możemy liczyć na wsparcie w zakresie obsługi programu, szkolenia, a także konsultacje techniczne.

Agata Wenglorz-Dorosz
Prezes

Od 2018 roku aktywnie współpracujemy z firmą SOLIDEXPERT w zakresie konsultacji, wdrożeń i utrzymania rozwiązań CAD/CAM/PDM. Współpraca podczas całego procesu sprzedaży oraz wdrożenia przebiegała pomyślnie. Rozwiązania dostarczone przez firmę SOLIDEXPERT są w pełni wykorzystywane i rozwijane.

Małgorzata Wronkowska-Kokot
Prezes Zarządu

Wsparcie w zakresie pomocy technicznej oraz handlowe rozmowy prowadzone są na najwyższym poziomie. Zdecydowanie możemy polecić firmę SOLIDEXPERT jako partnera rozwiązań SOLIDWORKS w Polsce.

Sylwia Koszela
Dyrektor ds. Projektów

Od 2005 roku aktywnie współpracujemy z SOLIDEXPERT w zakresie doradztwa, wdrożenia i utrzymania oprogramowania SOLIDWORKS. W kwestiach tych mogliśmy zawsze liczyć na rzetelną i fachową pomoc.

Arkadiusz Sobkowiak
Dyrektor Badań i Rozwoju

Firma SOLIDEXPERT dołożyła wszelkich starań, aby poznać nasze potrzeby i zaproponowała rozwiązanie w pełni odpowiadające naszym oczekiwaniom. Z przyjemnością polecamy SOLIDEXPERT jako zaufanego partnera biznesowego.

Wojciech Sobczak
Właściciel

Na każdym etapie wdrażania projektu czuliśmy wsparcie i zaangażowanie zespołu SOLIDEXPERT. Dzięki oprogramowaniu WOODEXPERT zoptymalizowaliśmy działania projektowe i produkcyjne. Zdecydowanie rekomendujemy firmę do współpracy.

Janusz Czajka
Dyrektor Zarządzający