woodexpert

Dobre praktyki projektowania: rysunki i ustawienia (cz. 4)

Dzisiejszym wpisem kończymy serię porad z zakresu dobrych praktyk projektowania. Mam nadzieję, że udało się nam przybliżyć Wam pracę w programie do projektowania mebli WOODEXPERT i sprawić, by była ona jeszcze przyjemniejsza, bardziej komfortowa i wydajna.


DOBRE PRAKTYKI PROJEKTOWANIA: RYSUNKI


1. Wykonuj dokumentację mebli za pomocą generatora rysunków.

Generator dokumentacji 2D zapewnia spójność dokumentacji w obrębie całej organizacji (dzięki współdzielonym ustawieniom) i zwiększa komfort czytania rysunków przez pracowników na produkcji.

2. Unikaj widoków cieniowanych – zalecany widok to „Ukryte linie usunięte”.

Widok ten jest najbardziej optymalny dla sprzętu oraz zgodny z ogólnie przyjętymi zasadami tworzenia dokumentacji.


DOBRE PRAKTYKI PROJEKTOWANIA: USTAWIENIA


1. Pozwól administratorowi zarządzać biblioteką oraz ustawieniami.

Pozwoli Ci to na ujednolicenie standardów projektowania i usprawni zarządzanie całym zespołem.

2. Odpowiednio skonfiguruj stanowisko przed przystąpieniem do pracy.

Odpowiednio dostosowane stanowisko robocze jest kluczowe do wykonywania efektywnej pracy. Pamiętaj, że zawsze możesz poprosić nas o przeprowadzenie wdrożenia oprogramowania do projektowania mebli WOODEXPERT w Twojej firmie – dostosujemy ustawienia, bibliotekę czy szablony do Twoich potrzeb.

Pozostałe części naszej serii znajdziecie poniżej:


Dobre praktyki projektowania (cz. 1): części

Dobre praktyki projektowania (cz. 2): złożenia

Dobre praktyki projektowania (cz. 3): projekty


Ostatnie wpisy

Jacht czy kamper? Z nami nie musisz wybierać. WOODEXPERT znajdzie swoje zastosowanie zarówno w projektowaniu zabudowy wnętrz statków, jak i kamperów. (więcej…)

Przypadkowy, niedrogi software czy specjalistyczne oprogramowanie do projektowania mebli stworzone z myślą o ciągłym rozwoju i przyszłości? Spójrzmy na to, z czym najczęściej mierzy się konstruktor mebli i czy specjalistyczny…

Drugie miejsce wśród eksporterów mebli na świecie w roku 2020, zaraz po Chinach – trzeba przyznać, że polski przemysł meblarski radzi sobie w ostatnich latach imponująco. Czy taki stan rzeczy…

„WOODEXPERT jest oparty na silniku SOLIDWORKS” - spotkaliście się z tym zdaniem wielokrotnie podczas przeglądania naszej strony internetowej, prezentacji programu, testów czy szkoleń z projektowania mebli. Wieloletni użytkownicy SOLIDWORKS na…

WOODEXPERT umożliwia tworzenie mebli o różnorodnych gabarytach i konstrukcjach, od pomysłu przez wszystkie etapy produkcyjne, aż po dokumentację. Szafy na wymiar, ze względu na charakter konstrukcji, posiadają wiele elementów płytowych,…

zapisz się na newsletter

Dziękujemy za zapisanie się do newslettera

Od momentu rozpoczęcia współpracy w 2005 roku, firma wielokrotnie potwierdziła swoją wiedzę i profesjonalizm w zakresie oferowanych rozwiązań.

Ryszard Bedynek
Kierownik Działu Informatyki

W przeciągu wielu lat współpracy firma SOLIDEXPERT wykazała się wysokimi kwalifikacjami w zakresie swoje działalności. Możemy liczyć na wsparcie w zakresie obsługi programu, szkolenia, a także konsultacje techniczne.

Agata Wenglorz-Dorosz
Prezes

Od 2018 roku aktywnie współpracujemy z firmą SOLIDEXPERT w zakresie konsultacji, wdrożeń i utrzymania rozwiązań CAD/CAM/PDM. Współpraca podczas całego procesu sprzedaży oraz wdrożenia przebiegała pomyślnie. Rozwiązania dostarczone przez firmę SOLIDEXPERT są w pełni wykorzystywane i rozwijane.

Małgorzata Wronkowska-Kokot
Prezes Zarządu

Wsparcie w zakresie pomocy technicznej oraz handlowe rozmowy prowadzone są na najwyższym poziomie. Zdecydowanie możemy polecić firmę SOLIDEXPERT jako partnera rozwiązań SOLIDWORKS w Polsce.

Sylwia Koszela
Dyrektor ds. Projektów

Od 2005 roku aktywnie współpracujemy z SOLIDEXPERT w zakresie doradztwa, wdrożenia i utrzymania oprogramowania SOLIDWORKS. W kwestiach tych mogliśmy zawsze liczyć na rzetelną i fachową pomoc.

Arkadiusz Sobkowiak
Dyrektor Badań i Rozwoju