woodexpert

Dobre praktyki projektowania: projekty (cz. 3)

Gotowi na garść porad z zakresu dobrych praktyk projektowania mebli w programie WOODEXPERT? 6 tipów, dzięki którym Twoja praca będzie płynna, komfortowa i bardziej wydajna.

1. Aby zachować odpowiednią strukturę projektu i zwiększyć wydajność, stosuj odpowiednią strukturę drzewa. 

Projektowanie wielopoziomowe pozwala na efektywną i wydajną pracę. Daje także większe możliwości w zakresie generowania danych.

2. Odpowiednio często zapisuj utworzone dane. 

Przerwa w dostawie energii elektrycznej czy awaria połączenia internetowego mogą spowodować utratę Twojej wielogodzinnej pracy. Zapisuj dane odpowiednio często – pamiętaj, że w programie do projektowania mebli WOODEXPERT masz możliwość ustawienia częstotliwości pojawiających się przypomnień o zapisie.

3. Staraj się pracować na poziomie pojedynczego modelu. 

Wykonuj większość prac projektowych na poziomie modelu pojedynczego mebla, uzyskując łatwiejszy dostęp do jego elementów oraz zmniejszając obciążenie stacji roboczej.

4. Przed wygenerowaniem dokumentacji 2D oraz list materiałowych sprawdź kolizje. 

Funkcja wykrywania kolizji technologicznych pozwala ograniczyć błędy na produkcji do minimum. Przed wygenerowaniem dokumentacji okołoprodukcyjnej sprawdź występujące kolizje i popraw model.

5. Zwracaj uwagę na walidację materiału. 

Funkcja walidacji materiałów poinformuje Cię o możliwych błędach związanych z materiałami oraz ich geometrią.

6. Upewnij się, że lista materiałowa wysłana na produkcję ma odpowiedni status. 

Listy materiałowe mogą być zatwierdzone lub niezatwierdzone. Odpowiedni status pozwoli Tobie i Twoim współpracownikom określić, która wersja została wysłana na produkcję.

 

Pozostałe części naszej serii znajdziecie poniżej:

Dobre praktyki projektowania (cz. 1): części

Dobre praktyki projektowania (cz. 2): złożenia

Dobre praktyki projektowania (cz. 4): rysunki i ustawienia

Zapisz się na newsletter

Dziękujemy za zapisanie się do newslettera

Od momentu rozpoczęcia współpracy w 2005 roku, firma wielokrotnie potwierdziła swoją wiedzę i profesjonalizm w zakresie oferowanych rozwiązań.

Ryszard Bedynek
Kierownik Działu Informatyki

W przeciągu wielu lat współpracy firma SOLIDEXPERT wykazała się wysokimi kwalifikacjami w zakresie swoje działalności. Możemy liczyć na wsparcie w zakresie obsługi programu, szkolenia, a także konsultacje techniczne.

Agata Wenglorz-Dorosz
Prezes

Od 2018 roku aktywnie współpracujemy z firmą SOLIDEXPERT w zakresie konsultacji, wdrożeń i utrzymania rozwiązań CAD/CAM/PDM. Współpraca podczas całego procesu sprzedaży oraz wdrożenia przebiegała pomyślnie. Rozwiązania dostarczone przez firmę SOLIDEXPERT są w pełni wykorzystywane i rozwijane.

Małgorzata Wronkowska-Kokot
Prezes Zarządu

Wsparcie w zakresie pomocy technicznej oraz handlowe rozmowy prowadzone są na najwyższym poziomie. Zdecydowanie możemy polecić firmę SOLIDEXPERT jako partnera rozwiązań SOLIDWORKS w Polsce.

Sylwia Koszela
Dyrektor ds. Projektów

Od 2005 roku aktywnie współpracujemy z SOLIDEXPERT w zakresie doradztwa, wdrożenia i utrzymania oprogramowania SOLIDWORKS. W kwestiach tych mogliśmy zawsze liczyć na rzetelną i fachową pomoc.

Arkadiusz Sobkowiak
Dyrektor Badań i Rozwoju

Firma SOLIDEXPERT dołożyła wszelkich starań, aby poznać nasze potrzeby i zaproponowała rozwiązanie w pełni odpowiadające naszym oczekiwaniom. Z przyjemnością polecamy SOLIDEXPERT jako zaufanego partnera biznesowego.

Wojciech Sobczak
Właściciel

Na każdym etapie wdrażania projektu czuliśmy wsparcie i zaangażowanie zespołu SOLIDEXPERT. Dzięki oprogramowaniu WOODEXPERT zoptymalizowaliśmy działania projektowe i produkcyjne. Zdecydowanie rekomendujemy firmę do współpracy.

Janusz Czajka
Dyrektor Zarządzający