woodexpert

Innowacyjna fabryka mebli

Fabryka 4.0, fabryka przyszłości, innowacyjna fabryka mebli – to nie tylko modne słowa w publikacjach na portalach branżowych, to przede wszystkim sposób na podniesienie konkurencyjności przedsiębiorstwa przez wprowadzanie innowacji do poszczególnych etapów procesu produkcji. Co istotne – nie w ciemno i pod wpływem chwili, ale po zdrowej analizie spodziewanych korzyści.

OKREŚL POTRZEBY SWOJEJ FIRMY

Potrzeba generuje rozwiązania – terminowa realizacja zamówień, nawet przy braku surowców i wymuszonych przestojach w produkcji, lepsza organizacja pracy, większa wydajność, wyeliminowanie strat, usprawnienie przepływu danych w przedsiębiorstwie to powody, dla których firmy nieustannie poszukują rozwiązań z zakresu digitalizacji, robotyzacji czy automatyzacji procesów technologicznych.

Duża ilość pojedynczych zleceń do obsłużenia w krótkim okresie czasu, decydujących o dalszej współpracy i kolejnych kontraktach wymusza na przedsiębiorcach z sektora meblarskiego, w szczególności na mniejszych stolarniach, gotowość do podejmowania wyzwań i walki z czasem.

Jak można sobie pomóc, korzystając ze zdobyczy współczesnej technologii?

POSZUKAJ DODATKOWYCH ŚRODKÓW FINANSOWYCH

O tym, jak realizować rozwój firmy bez gwałtownego obciążania własnego budżetu pisaliśmy już wcześniej. Wśród propozycji znalazły się: dofinansowania z funduszy unijnych na wdrażanie innowacji w przemyśle meblarskim, korzystanie z projektów badawczo-rozwojowych, leasing, pożyczki i kredyty lub sprawne poruszanie się po ofercie dostępnych okresowo promocji i rabatów.

OPROGRAMOWANIE PRZYSZŁOŚCI?

Kolejnym elementem układanki jest stabilne, ale i elastyczne oprogramowanie do projektowania i produkcji mebli. Proces prototypowania mebla składa się z wielu etapów: od koncepcji projektanta, przez analizę modelarzy i technologów, budowę pierwszego prototypu oraz testowanie jego jakości i wytrzymałości. Konieczne jest również sporządzanie dokumentacji na potrzeby produkcji. Ważne, by była dokładna, kompletna, czytelna, ujednolicona w obrębie przedsiębiorstwa, a jej przygotowanie wymagało minimalnego zaangażowania ze strony konstruktora mebli. Dzięki WOODEXPERT, programowi do projektowania mebli 3D CAD, jesteś w stanie automatycznie wygenerować dokumentację 2D, wszelkie niezbędne raporty techniczne, przygotować kosztorysy i obróbkę na maszyny numeryczne.

Zainteresuj się także systemami ERP i PDM, dzięki którym zarządzanie łańcuchem dostaw, nadzorowanie stanu zapasów czy zarządzanie jakością nabierze nowego wymiaru.

NOWOCZESNY PARK MASZYNOWY

Nowoczesny park maszynowy – maszyny CNC, tokarki, szlifierki, wykorzystanie pilarek z automatycznym podawaniem płyt z platformy załadowczej i nowoczesne linie produkcyjne wspierane przez roboty przemysłowe generują korzyści w postaci skrócenia czasu trwania poszczególnych etapów produkcji i po prostu ułatwiają pracę stolarza.

WOODEXPERT nie jest naszym jedynym produktem. W swoim portfolio posiadamy nie tylko szeroki zakres oprogramowania CAD/CAM/PDM/ERP, ale i świadczymy usługi z zakresu budowy i integracji stanowisk zrobotyzowanych, programowania robotów przemysłowych i usług precyzyjnego frezowania. Krótko mówiąc: nie tylko wiemy, jak tworzyć software, ale znamy proces produkcji wielu branż od strony czysto praktycznej.

WYKWALIFIKOWANA KADRA

Mimo postępującej automatyzacji i robotyzacji człowiek nadal pozostaje w centrum procesów. Wykwalifikowana kadra, szanująca swoją pracę i znająca się na branży jest na wagę złota. Tam, gdzie jednak ten temat niedomaga, z pomocą przychodzi m.in. intuicyjne oprogramowanie, dzięki któremu możliwe jest realizowanie zadań nawet w okrojonym lub początkującym zespole. W przypadku WOODEXPERT trzeba zaznaczyć, że jego intuicyjny interfejs, łatwość pracy na bibliotece komponentów meblarskich czy funkcja wykrywania kolizji technologicznych maksymalnie wspierają konstruktorów mebli w ich pracy.

Jeśli jesteś zainteresowany podnoszeniem kwalifikacji swojego zespołu, pamiętaj o szkoleniach z projektowania mebli w WOODEXPERT.

MAGAZYNOWANIE WYROBÓW GOTOWYCH I BEZPIECZNY TRANSPORT

Wykrywanie kolizji technologicznych już na wczesnym etapie prototypowania mebli to tylko jeden ze sposobów na wyeliminowanie strat czasu i błędów produkcyjnych. Kolejnym jest odpowiednie zabezpieczenie towaru na czas magazynowania i transportu. Wzbogaciliśmy WOODEXPERT o dość interesującą funkcjonalność pozwalającą na przygotowanie paczek z elementami mebli: dokładne określenie materiału wypełnienia każdej warstwy paczki, wymiarów i parametrów pudełka oraz ilości warstw. Warto tutaj wspomnieć także o automatycznych systemach magazynowych, które potrafią zaoszczędzić naprawdę sporo powierzchni składowania i tym samym ograniczyć koszty wynajmu powierzchni magazynowej.

NIE BÓJ SIĘ ZMIAN

Dynamiczny rozwój przedsiębiorstw z sektora meblarskiego jest nierozerwalnie związany z inwestowaniem w innowacje. Wymaga to czasami stawienia czoła własnym obawom i wątpliwościom. Dobrze rozpoznany proces i wdrożenie zmian przez sprawdzoną firmę przyniosą jedynie korzyści. Czas postawić na rozwój, bo fabryką przyszłości zostanie tylko taka, która nie boi się zmian i aktywnie podejmuje nowe wyzwania.

 

Zapisz się na newsletter

Dziękujemy za zapisanie się do newslettera

Od momentu rozpoczęcia współpracy w 2005 roku, firma wielokrotnie potwierdziła swoją wiedzę i profesjonalizm w zakresie oferowanych rozwiązań.

Ryszard Bedynek
Kierownik Działu Informatyki

W przeciągu wielu lat współpracy firma SOLIDEXPERT wykazała się wysokimi kwalifikacjami w zakresie swoje działalności. Możemy liczyć na wsparcie w zakresie obsługi programu, szkolenia, a także konsultacje techniczne.

Agata Wenglorz-Dorosz
Prezes

Od 2018 roku aktywnie współpracujemy z firmą SOLIDEXPERT w zakresie konsultacji, wdrożeń i utrzymania rozwiązań CAD/CAM/PDM. Współpraca podczas całego procesu sprzedaży oraz wdrożenia przebiegała pomyślnie. Rozwiązania dostarczone przez firmę SOLIDEXPERT są w pełni wykorzystywane i rozwijane.

Małgorzata Wronkowska-Kokot
Prezes Zarządu

Wsparcie w zakresie pomocy technicznej oraz handlowe rozmowy prowadzone są na najwyższym poziomie. Zdecydowanie możemy polecić firmę SOLIDEXPERT jako partnera rozwiązań SOLIDWORKS w Polsce.

Sylwia Koszela
Dyrektor ds. Projektów

Od 2005 roku aktywnie współpracujemy z SOLIDEXPERT w zakresie doradztwa, wdrożenia i utrzymania oprogramowania SOLIDWORKS. W kwestiach tych mogliśmy zawsze liczyć na rzetelną i fachową pomoc.

Arkadiusz Sobkowiak
Dyrektor Badań i Rozwoju

Firma SOLIDEXPERT dołożyła wszelkich starań, aby poznać nasze potrzeby i zaproponowała rozwiązanie w pełni odpowiadające naszym oczekiwaniom. Z przyjemnością polecamy SOLIDEXPERT jako zaufanego partnera biznesowego.

Wojciech Sobczak
Właściciel

Na każdym etapie wdrażania projektu czuliśmy wsparcie i zaangażowanie zespołu SOLIDEXPERT. Dzięki oprogramowaniu WOODEXPERT zoptymalizowaliśmy działania projektowe i produkcyjne. Zdecydowanie rekomendujemy firmę do współpracy.

Janusz Czajka
Dyrektor Zarządzający