woodexpert

Inwestycje w przemyśle meblarskim – źródła finansowania

Piszemy o:

– pozycji polskiego przemysłu meblarskiego na mapie świata
– źródłach finansowania inwestycji
– korzyściach z automatyzacji procesów
– programie 6 rat x 0% dla WOODEXPERT

4 ŹRODŁA FINANSOWANIA INWESTYCJI

Przemysł meblarski jest od lat jedną z najbardziej dynamicznie rozwijających się dziedzin polskiej gospodarki. Szczególną rolę odgrywa tutaj eksport – Polska znajduje się w ścisłej czołówce, wraz z Chinami i Niemcami. W 2020 roku zajęliśmy 2 miejsce wśród eksporterów branży meblarskiej na świecie, ustępując jedynie Chinom. Wartość sprzedaży w Polsce w 2020 kształtowała się na poziomie 50,6 mld zł, czyli nieco więcej niż w 2019 (50,5 mld zł), przy czym warto zaznaczyć, że Europa zanotowała ok. 8% spadek.

Nie da się ukryć, że kluczem do stopniowego zwiększenia wydajności procesów zachodzących w przemyśle, również meblarskim, jest automatyzacja. Chcesz utrzymać swoją pozycję na rynku lub być krok przed konkurencją? Inwestuj w nowoczesne rozwiązania i technologie. Nie wszystkie muszą oznaczać gigantyczny wydatek, a w przypadku niektórych bardzo łatwo można skorzystać nawet z nieoprocentowanych i bezkosztowych mechanizmów wspomagających zakup.

Jak wygląda finansowanie inwestycji w branży meblarskiej, szczególnie w przypadku przedsiębiorstw z sektora MŚP? Możemy wyodrębnić kilka głównych źródeł:

1. dotacje unijne: zwrotne i bezzwrotne
2. leasing
3. pożyczki i kredyty
4. inne.

Środki pozyskane z wymienionych źródeł można przeznaczyć na sfinansowanie zakupu usług informatycznych, wdrożeniowych, technicznych, szkoleniowych, samego sprzętu i maszyn oraz oprogramowania wspierającego projektowanie i produkcję mebli.

INWESTUJ ALBO GIŃ?

Technologia, innowacje i optymalizacja to dźwignia wzrostu konkurencyjności naszych przedsiębiorstw. W jaki sposób wpłynąć na rozwój swojego biznesu i zwiększyć wydajność procesów projektowania i produkcji w przemyśle meblarskim? Zainwestujmy w profesjonalne oprogramowanie.

Na rynku mamy dostępnych wiele rozwiązań, ale przy wyborze tego najlepszego warto zwrócić uwagę nie tylko na bieżące potrzeby, ale również perspektywę rozwoju własnego biznesu. Pomoże to nam uniknąć sytuacji, w  której za 2-3 lata staniemy przed koniecznością zainwestowania w nowy software tylko dlatego, że dotychczasowy przestanie nadążać za naszymi potrzebami i planami rozwojowymi.

ROLA WOODEXPERT WE WSPÓŁCZESNYM PRZEMYŚLE MEBLARSKIM

WOODEXPERT to oprogramowanie do projektowania i przygotowania produkcji mebli, które można określić zdaniem „jedno narzędzie, wiele zadań i możliwości”. Jakie korzyści płyną z inwestycji w profesjonalny software meblarski, jakim jest WOODEXPERT? Przede wszystkim oszczędność czasu i kosztów:

– skrócenie czasu pracy nad projektem o ponad połowę, co łatwo można przełożyć na wzrost wydajności zespołu
eliminacja błędów w projektach i tym samym strat na produkcji
– szybki zwrot z inwestycji
– zwiększenie komfortu pracy dzięki intuicyjnemu interfejsowi i przyjaznej użytkownikowi bibliotece komponentów meblarskich
– ujednolicona dokumentacja projektowa i dostępność danych z dowolnego stanowiska pracy w przedsiębiorstwie.

WOODEXPERT to program, który płynnie prowadzi konstruktora przez cały proces powstawania mebla, od projektu do przygotowania produkcji.

Przejdźmy do możliwości, jakie oferuje rynek w zakresie finansowania zakupu oprogramowania.

DOTACJE, KREDYTY, LEASING – CO DALEJ?

Dotacje unijne dzielimy zasadniczo na 2 grupy: bezzwrotne oraz podlegające zwrotowi. Ich uzyskanie wymaga spełnienia wielu warunków, co mocno zawęża grupę odbiorców. Dodatkowo należy się liczyć z dużą ilością formalności, rosnącą stertą dokumentacji i kontrolami. Czy warto? Oczywiście, jeśli tylko uda się spełnić wyśrubowane warunki i nie zależy nam na czasie. W ramach regionalnych programów operacyjnych RPO można pozyskiwać środki na działania IT, innowacje i projekty badawczo-rozwojowe. Programy te różnią się między sobą w zależności od województwa, z myślą o którym zostały stworzone.

Drugą grupę stanowią kredyty bankowe i pożyczki. Tutaj również należy się liczyć z koniecznością przejścia przez proces weryfikacji zdolności kredytowej i z licznymi formalnościami. Co zrobić, jeśli nie uda nam się zdobyć środków finansowych na planowane inwestycje? Przechodzimy do kolejnej możliwości, jaką jest leasing. Ten rodzaj instrumentu finansowania zakupu środków trwałych czy wartości niematerialnych i prawnych niesie ze sobą wiele korzyści, m.in.: rozłożenie kosztów w czasie, brak lub bardzo niski wkład początkowy, dużo większa dostępność, mniejsze formalności, proste procedury.

PROGRAM „6 RAT x 0%”

Czy można jeszcze prościej? Oczywiście. Można skorzystać z opcji rozłożenia kosztów zakupu oprogramowania WOODEXPERT na 6 niskich, całkowicie nieoprocentowanych rat. Bez zbędnych formalności i długiego procesu decyzyjnego. Oprogramowanie trafia do Twojej firmy, konstruktorzy zaczynają pracę, środki finansowe pozostają na rachunku bankowym, a płynność finansowa firmy jest nienaruszona. Brak wolnych środków finansowych nie musi być przeszkodą we wdrażaniu ciekawych rozwiązań w swojej firmie. Czas nie stoi w miejscu, konkurencyjność firm rośnie, warto zrobić krok, który pozwoli nie tylko zachować dobrą pozycję na rynku, ale i wyprzedzić konkurencję.


I tutaj warto zwrócić uwagę na jeszcze jeden duży atut inwestycji w oprogramowanie WOODEXPERT – jesteśmy jego twórcą, producentem. Co to oznacza w praktyce? Że możemy dostosować software do potrzeb indywidualnego klienta. Potrzebujesz dodatkowej opcji, wersji językowej raportu, itd.? Zgłaszasz nam potrzebę, rozmawiamy o niej i decydujemy, co dalej. Elastyczność jest ważna w biznesie. Zwłaszcza w obecnej sytuacji, bo nawet w przypadku świetnie prosperującej branży meblarskiej można było zauważyć, że rok 2020 i tutaj nie pozostał całkowicie bez znaczenia. Co przyniesie przyszłość? Dowiemy się wkrótce. Pewne jest jedno – ten, kto stoi w miejscu, tak naprawdę cofa się.


Napisz do nas, opowiemy nie tylko o programie „6 rat x 0%”, ale i o samym oprogramowaniu. Możesz je przetestować przez 30 dni bez opłat i zobowiązań lub po prostu umówić się na krótką, 1-2h prezentację (online lub stacjonarnie), w czasie której nie tylko poznasz program, porozmawiasz z ekspertami, ale po prostu go samodzielnie „przeklikasz”. Takie spotkanie to również świetna okazja do zadania pytań i przedyskutowania opcji dopasowania WOODEXPERT do potrzeb Twojej firmy. Skorzystaj z formularza kontaktowego i wyślij zapytanie już teraz. To co, czas na zmiany? Czas na WOODEXPERT.

Zapisz się na newsletter

Dziękujemy za zapisanie się do newslettera

Od momentu rozpoczęcia współpracy w 2005 roku, firma wielokrotnie potwierdziła swoją wiedzę i profesjonalizm w zakresie oferowanych rozwiązań.

Ryszard Bedynek
Kierownik Działu Informatyki

W przeciągu wielu lat współpracy firma SOLIDEXPERT wykazała się wysokimi kwalifikacjami w zakresie swoje działalności. Możemy liczyć na wsparcie w zakresie obsługi programu, szkolenia, a także konsultacje techniczne.

Agata Wenglorz-Dorosz
Prezes

Od 2018 roku aktywnie współpracujemy z firmą SOLIDEXPERT w zakresie konsultacji, wdrożeń i utrzymania rozwiązań CAD/CAM/PDM. Współpraca podczas całego procesu sprzedaży oraz wdrożenia przebiegała pomyślnie. Rozwiązania dostarczone przez firmę SOLIDEXPERT są w pełni wykorzystywane i rozwijane.

Małgorzata Wronkowska-Kokot
Prezes Zarządu

Wsparcie w zakresie pomocy technicznej oraz handlowe rozmowy prowadzone są na najwyższym poziomie. Zdecydowanie możemy polecić firmę SOLIDEXPERT jako partnera rozwiązań SOLIDWORKS w Polsce.

Sylwia Koszela
Dyrektor ds. Projektów

Od 2005 roku aktywnie współpracujemy z SOLIDEXPERT w zakresie doradztwa, wdrożenia i utrzymania oprogramowania SOLIDWORKS. W kwestiach tych mogliśmy zawsze liczyć na rzetelną i fachową pomoc.

Arkadiusz Sobkowiak
Dyrektor Badań i Rozwoju

Firma SOLIDEXPERT dołożyła wszelkich starań, aby poznać nasze potrzeby i zaproponowała rozwiązanie w pełni odpowiadające naszym oczekiwaniom. Z przyjemnością polecamy SOLIDEXPERT jako zaufanego partnera biznesowego.

Wojciech Sobczak
Właściciel

Na każdym etapie wdrażania projektu czuliśmy wsparcie i zaangażowanie zespołu SOLIDEXPERT. Dzięki oprogramowaniu WOODEXPERT zoptymalizowaliśmy działania projektowe i produkcyjne. Zdecydowanie rekomendujemy firmę do współpracy.

Janusz Czajka
Dyrektor Zarządzający