woodexpert

Zarządzanie danymi w WOODEXPERT

Właściwe zarządzanie danymi w przedsiębiorstwie wpływa na tempo i wydajność pracy całej firmy. Przekazywanie plików zgodnych z wymaganiami organizacji oraz możliwość ich właściwej identyfikacji pozwalają na osiągnięcie maksymalnych korzyści, zminimalizowanie pomyłek i redukcję czasu pracy.

Baza SQL

W przypadku programu do projektowania mebli WOODEXPERT wszystkie dane znajdują się w bazie danych SQL, co daje możliwość ich współdzielenia oraz bezpiecznego gromadzenia i przechowywania poza stanowiskiem roboczym. Dostęp do nich jest możliwy z dowolnego stanowiska pracy.

Każdy użytkownik oprogramowania WOODEXPERT podłączony jest do wybranej bazy danych.

Użytkownicy podłączeni do tej samej bazy współdzielą wybrane ustawienia na wszystkich stanowiskach, a są to między innymi:

 • ustawienia podstawowe: język, lokalizacja biblioteki, uprawnienia i jednostki BOM
 • ustawienia CAM
 • typoszeregi
 • pola definiowane
 • nazewnictwo.

Wspólne ustawienia na wspólnej bazie pozwalają na właściwe utrzymywanie standardów pracy w procesie projektowania i przygotowywania danych produkcyjnych. Możliwe jest również stworzenie własnej bazy, bez dostępu innych użytkowników, i tym samym tworzenie indywidualnych ustawień oraz standardów pracy.

Zobaczmy na przykładach, jak wygląda zastosowanie bazy SQL podczas pracy w programie WOODEXPERT.

Projekt mebla znajduje się w bazie od momentu jego zapisania. Doprecyzowanie nazwy oraz szczegółów pozwala na jego szybszą identyfikację.

Drugim przykładem jest zapisywanie i współdzielenie w ramach przedsiębiorstwa legendy materiałowej. Raz stworzona legenda może być zapisywana, modyfikowana i wielokrotnie wykorzystywana w kolejnych projektach, także na innych stanowiskach w firmie.

A jak wygląda zmiana języka danych? Dokonujemy jej w ustawieniach administracyjnych, po zaakceptowaniu będzie zastosowana na wszystkich stanowiskach pracy.

Przejdźmy do typoszeregów: wprowadzone nowe grubości płyt z panelu administratora pojawiają się w zakładce parametrów danej formatki.

Licencje czasowe – rozwiązanie dla niezdecydowanych

Czym jest PDM?

PDM jest kompleksowym narzędziem pełniącym rolę dysku sieciowego, który przechowuje wszystkie pliki, m.in. programu WOODEXPERT. Jedną z ważniejszych cech omawianego rozwiązania jest eliminacja nadpisywania plików w obrębie zespołu oraz dedykowanie go pod pracę z plikami CAD.

Zastosowanie rozwiązania PDM w firmie optymalizuje obieg dokumentacji, zapewnia dostęp do informacji o tym, kto i kiedy dokonał edycji pliku. Dostęp do poprzednich wersji plików jest możliwy pomimo ich modyfikacji, ponieważ podlegają one archiwizacji.

SOLIDWORKS PDM posiada wyszukiwarkę, która pozwala na szybkie odnalezienie danego pliku, np. wg numeru klienta, opisu czy numeru katalogowego.

Czym jeszcze wyróżnia się wykorzystywanie PDM w pracy?

 • Zabezpieczenie dostępu do folderów i plików dzięki przypisywaniu praw odpowiednim użytkownikom do odpowiednich zasobów.
 • Tworzenie projektów w oparciu o ustalone reguły dla struktur wszystkich katalogów, nazewnictwa, numeracji i zawartości plików towarzyszących dokumentacji CAD.
 • Podgląd plików bez konieczności posiadania dedykowanych programów i przeglądarek.
 • Automatyczne generowanie plików DXF/DWG/PDF/IGS.
 • Znaczne zredukowanie czasu przygotowania dokumentacji projektowej i produkcyjnej.
 • Wsparcie prawidłowego zarządzania elektronicznym obiegiem dokumentacji, zgodne ze standardem ISO 9001.

Jakie korzyści niosą opisane systemy zarządzania danymi?

Oba systemy pozwalają na stworzenie optymalnej struktury pracy i ulepszenie sposobu przechowywania dokumentacji, zaoszczędzenie czasu, a także unikanie kosztownych błędów oraz ryzyka utraty plików. Wchodzą one w skład szerokiego portfolio produktów i usług naszej firmy. Specjalizujemy się nie tylko w dostarczaniu gotowych lub customizowanych rozwiązań softwarowych, ale przede wszystkich świadczymy kompleksowe usługi konsultacyjne. Jeśli potrzebujesz konsultanta, który zaudytuje i ułoży procesy Twojego przedsiębiorstwa w maksymalnie optymalny sposób, jesteś we właściwym miejscu.

Pobierz bezpłatne DEMO programu WOODEXPERT.

Zadzwoń, jeśli interesuje Ciebie usługa audytu i konsultacji lub systemy typu PDM / ERP / inne: +48 12 626 06 00.

Zapisz się na newsletter

Dziękujemy za zapisanie się do newslettera

Od momentu rozpoczęcia współpracy w 2005 roku, firma wielokrotnie potwierdziła swoją wiedzę i profesjonalizm w zakresie oferowanych rozwiązań.

Ryszard Bedynek
Kierownik Działu Informatyki

W przeciągu wielu lat współpracy firma SOLIDEXPERT wykazała się wysokimi kwalifikacjami w zakresie swoje działalności. Możemy liczyć na wsparcie w zakresie obsługi programu, szkolenia, a także konsultacje techniczne.

Agata Wenglorz-Dorosz
Prezes

Od 2018 roku aktywnie współpracujemy z firmą SOLIDEXPERT w zakresie konsultacji, wdrożeń i utrzymania rozwiązań CAD/CAM/PDM. Współpraca podczas całego procesu sprzedaży oraz wdrożenia przebiegała pomyślnie. Rozwiązania dostarczone przez firmę SOLIDEXPERT są w pełni wykorzystywane i rozwijane.

Małgorzata Wronkowska-Kokot
Prezes Zarządu

Wsparcie w zakresie pomocy technicznej oraz handlowe rozmowy prowadzone są na najwyższym poziomie. Zdecydowanie możemy polecić firmę SOLIDEXPERT jako partnera rozwiązań SOLIDWORKS w Polsce.

Sylwia Koszela
Dyrektor ds. Projektów

Od 2005 roku aktywnie współpracujemy z SOLIDEXPERT w zakresie doradztwa, wdrożenia i utrzymania oprogramowania SOLIDWORKS. W kwestiach tych mogliśmy zawsze liczyć na rzetelną i fachową pomoc.

Arkadiusz Sobkowiak
Dyrektor Badań i Rozwoju

Firma SOLIDEXPERT dołożyła wszelkich starań, aby poznać nasze potrzeby i zaproponowała rozwiązanie w pełni odpowiadające naszym oczekiwaniom. Z przyjemnością polecamy SOLIDEXPERT jako zaufanego partnera biznesowego.

Wojciech Sobczak
Właściciel

Na każdym etapie wdrażania projektu czuliśmy wsparcie i zaangażowanie zespołu SOLIDEXPERT. Dzięki oprogramowaniu WOODEXPERT zoptymalizowaliśmy działania projektowe i produkcyjne. Zdecydowanie rekomendujemy firmę do współpracy.

Janusz Czajka
Dyrektor Zarządzający