woodexpert

Modelowanie powierzchni – meble tapicerowane

„WOODEXPERT jest oparty na silniku SOLIDWORKS” – często spotykacie się z tym zdaniem podczas przeglądania naszej www, prezentacji programu czy udziału w naszych szkoleniach z projektowania mebli. Co to znaczy?

KUPUJĄC WOODEXPERT ZOSTAJESZ POSIADACZEM SOLIDWORKS

Wieloletni użytkownicy SOLIDWORKS na pewno doskonale zdają sobie sprawę z możliwości, jakie ten fakt ze sobą niesie. Jeśli spotykasz się z nim po raz pierwszy, a jednocześnie produkujesz meble tapicerowane, koniecznie przeczytaj o module modelowania powierzchni.

Decydując się na zakup programu do projektowania mebli WOODEXPERT, otrzymujesz w pakiecie oprogramowanie SOLIDWORKS. Jeden z jego modułów, tj. „Powierzchnie” znajduje się w standardowej wersji programu i daje szereg możliwości tworzenia modeli powierzchniowych. Proste i intuicyjne funkcje pozwalają na szybkie przygotowanie dowolnego kształtu oraz jego późniejszą edycję.

Otrzymujesz kompletne rozwiązanie pozwalające Tobie na zaprojektowanie dowolnego rodzaju mebla, oszczędzające Twój czas pracy, eliminujące błędy w projektach mebli, przygotowujące obróbkę na maszyny numeryczne. Czy w związku z tym warto zakupić jedynie program SOLIDWORKS? Zdecydowanie nie – nie powstał on z myślą o producentach mebli, nie zawiera więc dziesiątek funkcjonalności dedykowanych branży, a te znajdziesz tylko w WOODEXPERT. Ta pożyteczna symbioza pozwala producentom mebli tapicerowanych wykonać dowolne zadanie w sposób łatwy, szybki i przyjemny.

Dzięki licznym funkcjom wyciągania i swobodnego formowania powierzchni użytkownik dostaje niemal nieograniczone możliwości tworzenia, łączenia czy szybkiego kształtowania powierzchni. Na poniższym przykładzie doskonale widać, jak w łatwy sposób narzędzie „Swobodne formowanie” pozwala na zmianę kształtu modelowanej powierzchni.

Modelowanie powierzchni znajdzie swoje zastosowanie zawsze tam, gdzie tworzenie obiektów bryłowych może być bardzo czasochłonne lub po prostu niemożliwe. Dodatkowo przydatne będzie w firmach, w których gama produktów opiera się na nieregularnych kształtach lub wzorach. Przykładami zastosowań takiego sposobu projektowania jest modelowanie „mebli miękkich”, np. sof, puf czy narożników. Świetnie spisze się również przy modelowaniu siedzisk, foteli, krzeseł biurowych lub innych designerskich konstrukcji.

Poniżej znajduje się kompletny model wykonany przy użyciu m.in. modułu płaszczyzn:

Oczywiście, model taki można wykorzystać do zaprojektowania jego konstrukcji nośnej w programie WOODEXPERT:

lub łatwo i szybko przenieść do SOLIDWORKS Visualize, którego funkcje znajdziecie przystępnie opisane w artykule „Wizualizacje mebli – optymalne renderowanie„.

Decydując się na program do projektowania mebli WOODEXPERT, w pakiecie dostajesz potężne narzędzie, jakim bezsprzecznie jest modelowanie powierzchni w SOLIDWORKS. Wszystkie zadania wykonujesz w jednym oknie, eliminujesz błędy projektowe, korzystasz z dziesiątek funkcjonalności stworzonych tylko i wyłącznie dla producentów mebli.

Dodatkowo możesz także rozważyć zakup dodatku Power Surfacing, dzięki któremu – bazując na technikach projektowania Sub-D oraz Nurbs – będziesz w stanie szybko i sprawnie wykonać parametryczny model, zachęcający swoim wyglądem do zakupu.

Bezpłatną wersję demonstracyjną programu WOODEXPERT możesz pobrać bezpośrednio z naszej strony internetowej. Testuj przez 30 dni za darmo. Jeśli masz pytania, skontaktuj się z nami telefonicznie lub mailowo: woodexpert@solidexpert.com / +48 12 626 06 00. Możesz także skorzystać z opcji prezentacji online programu, w czasie której opowiemy Tobie o wszystkich możliwościach i odpowiemy na każde pytanie.

Zapisz się na newsletter

Dziękujemy za zapisanie się do newslettera

Od momentu rozpoczęcia współpracy w 2005 roku, firma wielokrotnie potwierdziła swoją wiedzę i profesjonalizm w zakresie oferowanych rozwiązań.

Ryszard Bedynek
Kierownik Działu Informatyki

W przeciągu wielu lat współpracy firma SOLIDEXPERT wykazała się wysokimi kwalifikacjami w zakresie swoje działalności. Możemy liczyć na wsparcie w zakresie obsługi programu, szkolenia, a także konsultacje techniczne.

Agata Wenglorz-Dorosz
Prezes

Od 2018 roku aktywnie współpracujemy z firmą SOLIDEXPERT w zakresie konsultacji, wdrożeń i utrzymania rozwiązań CAD/CAM/PDM. Współpraca podczas całego procesu sprzedaży oraz wdrożenia przebiegała pomyślnie. Rozwiązania dostarczone przez firmę SOLIDEXPERT są w pełni wykorzystywane i rozwijane.

Małgorzata Wronkowska-Kokot
Prezes Zarządu

Wsparcie w zakresie pomocy technicznej oraz handlowe rozmowy prowadzone są na najwyższym poziomie. Zdecydowanie możemy polecić firmę SOLIDEXPERT jako partnera rozwiązań SOLIDWORKS w Polsce.

Sylwia Koszela
Dyrektor ds. Projektów

Od 2005 roku aktywnie współpracujemy z SOLIDEXPERT w zakresie doradztwa, wdrożenia i utrzymania oprogramowania SOLIDWORKS. W kwestiach tych mogliśmy zawsze liczyć na rzetelną i fachową pomoc.

Arkadiusz Sobkowiak
Dyrektor Badań i Rozwoju

Firma SOLIDEXPERT dołożyła wszelkich starań, aby poznać nasze potrzeby i zaproponowała rozwiązanie w pełni odpowiadające naszym oczekiwaniom. Z przyjemnością polecamy SOLIDEXPERT jako zaufanego partnera biznesowego.

Wojciech Sobczak
Właściciel

Na każdym etapie wdrażania projektu czuliśmy wsparcie i zaangażowanie zespołu SOLIDEXPERT. Dzięki oprogramowaniu WOODEXPERT zoptymalizowaliśmy działania projektowe i produkcyjne. Zdecydowanie rekomendujemy firmę do współpracy.

Janusz Czajka
Dyrektor Zarządzający