woodexpert

Meble na wymiar – szybkie projektowanie CAD

Jak przyspieszyć czas realizacji zleceń dla indywidualnych klientów? Jeśli wykonujesz meble na wymiar, warto zainteresować się WOODEXPERT – specjalistycznym oprogramowaniem CAD do projektowania mebli, bo dzięki niemu skrócisz cały proces średnio o 60%.

Polski przemysł meblarski w dużej mierze składa się z niedużych firm zajmujących się produkcją mebli. Nie przeszkadza to nam w żaden sposób znaleźć się w pierwszej trójce światowych eksporterów. W przypadku rodzimej produkcji i wykonywania mebli na wymiar pod pojedyncze zlecenia trzeba myśleć o tym, jak przyspieszyć omawiany proces. To czas często decyduje o tym, na którego wykonawcę zdecyduje się klient.

SKRÓĆ CZAS PROJEKTOWANIA MEBLI

Specjalistyczne oprogramowanie CAD 3D ma zdecydowaną przewagę nad projektem wykonanym ołówkiem na kartce papieru. Zacznijmy od tego, że zautomatyzowanie tej czynności dzięki WOODEXPERT pozwala skrócić prace nad zleceniem średnio o 60%. Biblioteka jest wyposażona we wszystkie komponenty (komponenty oparte na funkcjach SOLIDWORKS pozwalają na szybkie dostosowanie biblioteki do standardów firmy) i okucia niezbędne do zaprojektowania mebli.

Szeroki zakres możliwości nadawania materiałów nośnych i wykończeniowych, modelowanie Real Time wpierane podglądem OpenGL, prosty i funkcjonalny edytor definicji komponentu oraz adaptacja istniejących już modeli to kolejne mocne strony naszego oprogramowania. Pełna obsługa konstrukcji spawanych utworzonych w SOLIDWORKS pozwala nadawać materiały nośne na profile oraz wspiera ich przedstawienie w BOM.

ELIMINUJ BŁĘDY W PROJEKCIE

Dodatkowo, dzięki specjalnym funkcjom programu projekt mebla zostaje zweryfikowany, a konstruktor otrzymuje informację o ewentualnych błędach i kolizjach technologicznych w nim występujących. Każdy model jest weryfikowany pod kątem poprawności przypisanych materiałów, tekstur oraz wykonania obróbek.

2 DNI W 30 MINUT?

Automatyczne generowanie dokumentacji 2d mebli to możliwość skrócenia tego etapu nawet z 2 dni do 30 minut przy dużych projektach. Jeśli dodamy do tego fakt, że producent mebli ma dostęp do kompletnych danych produkcyjnych, list materiałowych, raportów technicznych i może wygenerować kod NC na dowolną maszynę – okazuje się, że w nasze ręce trafia narzędzie, które automatyzuje, przyspiesza i ułatwia projektowanie mebli, w tym szczególnie mebli na wymiar.

WSZYSTKO POD RĘKĄ

Jeśli specjalizujesz się w projektowaniu i produkcji mebli na wymiar, skorzystaj z oferty bezpłatnego testu w pełni funkcjonalnego programu. W tym celu wykorzystaj formularz kontaktowy znajdujący się na naszej stronie internetowej lub zadzwoń: + 48 12 626 06 00.

POLECAMY…

Być może zainteresuje Ciebie nasz wideo-materiał na temat tworzenia Wyglądów – wariantów kolorystycznych mebli przy produkcji wieloseryjnej i tutorial z projektowania szafy na wymiar.

Ostatnie wpisy

Branża meblarska bez parametrycznego modelowania? Trudno to sobie wyobrazić. A jeszcze do niedawna był to standard, ściśle powiązany z wieloma ograniczeniami projektowymi: czasowymi i materiałowymi. Jeśli udało się Tobie przetrwać…

Z naszego artykułu dowiecie się, co można zyskać wdrażając system ERP w swojej firmie oraz jak wygląda jego integracja z programem do projektowania mebli WOODEXPERT. Zapraszamy. (więcej…)

8 listopada br. wystartował pilotażowy program „Robogrant – pomoc na rozwój polskiej branży meblarskiej”. Szczegółowe informacje na temat warunków składania wniosków, kwot i terminów realizacji znajdziecie w naszym artykule. (więcej…)

Przedstawiamy 12 TOP porad dla użytkowników WOODEXPERT - intuicyjnego programu 3D CAD do projektowania i produkcji mebli. (więcej…)

Redukuj kliknięcia, projektuj szybciej i wygodniej - optymalizacja procesów projektowania i produkcji mebli to jedna z najlepszych decyzji biznesowych, jakie może podjąć współczesny producent mebli. (więcej…)

Zapisz się na newsletter

Dziękujemy za zapisanie się do newslettera

Od momentu rozpoczęcia współpracy w 2005 roku, firma wielokrotnie potwierdziła swoją wiedzę i profesjonalizm w zakresie oferowanych rozwiązań.

Ryszard Bedynek
Kierownik Działu Informatyki

W przeciągu wielu lat współpracy firma SOLIDEXPERT wykazała się wysokimi kwalifikacjami w zakresie swoje działalności. Możemy liczyć na wsparcie w zakresie obsługi programu, szkolenia, a także konsultacje techniczne.

Agata Wenglorz-Dorosz
Prezes

Od 2018 roku aktywnie współpracujemy z firmą SOLIDEXPERT w zakresie konsultacji, wdrożeń i utrzymania rozwiązań CAD/CAM/PDM. Współpraca podczas całego procesu sprzedaży oraz wdrożenia przebiegała pomyślnie. Rozwiązania dostarczone przez firmę SOLIDEXPERT są w pełni wykorzystywane i rozwijane.

Małgorzata Wronkowska-Kokot
Prezes Zarządu

Wsparcie w zakresie pomocy technicznej oraz handlowe rozmowy prowadzone są na najwyższym poziomie. Zdecydowanie możemy polecić firmę SOLIDEXPERT jako partnera rozwiązań SOLIDWORKS w Polsce.

Sylwia Koszela
Dyrektor ds. Projektów

Od 2005 roku aktywnie współpracujemy z SOLIDEXPERT w zakresie doradztwa, wdrożenia i utrzymania oprogramowania SOLIDWORKS. W kwestiach tych mogliśmy zawsze liczyć na rzetelną i fachową pomoc.

Arkadiusz Sobkowiak
Dyrektor Badań i Rozwoju

Firma SOLIDEXPERT dołożyła wszelkich starań, aby poznać nasze potrzeby i zaproponowała rozwiązanie w pełni odpowiadające naszym oczekiwaniom. Z przyjemnością polecamy SOLIDEXPERT jako zaufanego partnera biznesowego.

Wojciech Sobczak
Właściciel

Na każdym etapie wdrażania projektu czuliśmy wsparcie i zaangażowanie zespołu SOLIDEXPERT. Dzięki oprogramowaniu WOODEXPERT zoptymalizowaliśmy działania projektowe i produkcyjne. Zdecydowanie rekomendujemy firmę do współpracy.

Janusz Czajka
Dyrektor Zarządzający