woodexpert

Warianty kolorystyczne mebli

W przypadku produkcji wieloseryjnej ten sam mebel jest często wytwarzany w różnych wariantach kolorystycznych. Oprócz dekoru, zmianie ulegają właściwości płyt, ponieważ mogą pochodzić od innego dostawcy. Aby uniknąć tworzenia nowych modeli, list materiałowych czy rysunków, do WOODEXPERT została dodana możliwość tworzenia wariantów kolorystycznych.

W celu utworzenia nowego Wyglądu wystarczy wybrać przycisk „Dodaj wygląd” znajdujący się na pasku zadań WOODEXPERT, w jego dolnej części. Wygląd taki zostaje automatycznie nazwany, użytkownik dostaje również możliwość usunięcia tych, które zostały utworzone wcześniej.

Po utworzeniu nowego użytkownik może dowolnie konfigurować wyglądy każdego z wcześniej utworzonych materiałów. W tym celu wchodzimy w edycję istniejących materiałów i wybieramy odpowiedni wygląd, dla danych wariantów kolorystycznych.

Tym samym konstruktor jest w stanie stworzyć dla jednego mebla kilka wyglądów o specyficznych właściwościach, znajdujących swoje odzwierciedlenie również w listach materiałowych.

Po zdefiniowaniu wyglądu konkretnych wariantów kolorystycznych użytkownik powinien wykonać naprawę materiałów w celu odświeżenia wyglądu.

Z tak wykonanego mebla utworzymy listę materiałową zawierająca wszystkie warianty kolorystyczne mebla. Można do nich przypisywać osobne indeksy, ceny oraz pola dostosowane.

Dzięki prostemu narzędziu, jakim są Wyglądy kolorystyczne, użytkownik jest w stanie w kilku ruchach stworzyć wiele wariantów mebla oraz list materiałowych niezbędnych do produkcji danego wyrobu. Jeśli jesteś zainteresowany 30-dniowym bezpłatnym testem w pełni funkcjonalnego oprogramowania WOODEXPERT, skontaktuj się z nami przy pomocy formularza.

Ostatnie wpisy

Podczas rozmów na temat wdrożenia oprogramowania w swoim przedsiębiorstwie, temat subskrypcji jest często zostawiany na sam koniec. Rozwiązania z modelem subskrypcji kojarzą się błędnie wyłącznie z obowiązkiem cyklicznej opłaty. Zastanówmy…

Czy każdy program do mebli obsłuży maszyny CNC? Odpowiedź będzie krótka: nie. Wiele z nich skupia się na przygotowaniu wizualizacji, ale nie na dokumentacji czy produkcji. Jakie możliwości daje użytkownikowi…

Jak poradzić sobie z przekazaniem projektu mebla przygotowanego w programie WOODEXPERT osobie, która ma go zaopiniować, ale nie posiada licencji programu? Nic prostszego. Wyeksportuj go do 3D PDF i zobacz,…

Specjalistyczne oprogramowanie to zawsze krok do zwiększenia wydajności działań firmy. Lepsza organizacja pracy, funkcjonalności napisane specjalnie pod branżę, wyeliminowanie błędów, zastąpienie długich i żmudnych czynności automatyzacją i wygoda – taki…

Możliwość dokonywania zmian bezpośrednio w BOM Managerze to kolejny sposób na ułatwienie pracy każdego konstruktora mebli. Zyskujesz różne wersje formatek, kosztorysów i sporo zaoszczędzonego czasu dzięki pominięciu etapu dokonywania zmian…

Zapisz się na newsletter

Dziękujemy za zapisanie się do newslettera

Od momentu rozpoczęcia współpracy w 2005 roku, firma wielokrotnie potwierdziła swoją wiedzę i profesjonalizm w zakresie oferowanych rozwiązań.

Ryszard Bedynek
Kierownik Działu Informatyki

W przeciągu wielu lat współpracy firma SOLIDEXPERT wykazała się wysokimi kwalifikacjami w zakresie swoje działalności. Możemy liczyć na wsparcie w zakresie obsługi programu, szkolenia, a także konsultacje techniczne.

Agata Wenglorz-Dorosz
Prezes

Od 2018 roku aktywnie współpracujemy z firmą SOLIDEXPERT w zakresie konsultacji, wdrożeń i utrzymania rozwiązań CAD/CAM/PDM. Współpraca podczas całego procesu sprzedaży oraz wdrożenia przebiegała pomyślnie. Rozwiązania dostarczone przez firmę SOLIDEXPERT są w pełni wykorzystywane i rozwijane.

Małgorzata Wronkowska-Kokot
Prezes Zarządu

Wsparcie w zakresie pomocy technicznej oraz handlowe rozmowy prowadzone są na najwyższym poziomie. Zdecydowanie możemy polecić firmę SOLIDEXPERT jako partnera rozwiązań SOLIDWORKS w Polsce.

Sylwia Koszela
Dyrektor ds. Projektów

Od 2005 roku aktywnie współpracujemy z SOLIDEXPERT w zakresie doradztwa, wdrożenia i utrzymania oprogramowania SOLIDWORKS. W kwestiach tych mogliśmy zawsze liczyć na rzetelną i fachową pomoc.

Arkadiusz Sobkowiak
Dyrektor Badań i Rozwoju