woodexpert

11 powodów do zmiany programu do projektowania mebli

Dobre oprogramowanie do projektowania mebli i przygotowania produkcji to podstawa sukcesu. Usprawni pracę, zwiększy wydajność zespołu, skróci czas realizacji zamówień i wpłynie na wzrost konkurencyjności firmy na rynku. Na co zwrócić uwagę przy wyborze programu do projektowania mebli? Jakie symptomy powinny sprawić, że zaczniesz rozważać zmianę dotychczasowego sposobu pracy w swojej firmie?

11 powodow do zmiany oprogramowania

1. DŁUGI CZAS LUB OPÓŹNIENIA W REALIZACJI ZLECEŃ

Czas to pieniądz – zwłaszcza, jeśli pojawiają się dodatkowe, nieplanowane zlecenia, których realizację trudno dopasować do ustalonego wcześniej planu zadań. W takiej sytuacji warto wiedzieć, że dzięki dobremu oprogramowaniu można zaoszczędzić więcej niż połowę dotychczasowego czasu pracy. Jest to szczególnie istotne, jeśli producent mebli wykonuje dużo pojedynczych zleceń, w których każdy mebel należy zaprojektować od podstaw.

2. ILOŚĆ BŁĘDÓW W PROJEKCIE I NA PRODUKCJI

Proces wytwarzania mebla składa się z wielu etapów, od koncepcji projektanta, przez analizę modelarzy i technologów, budowę pierwszego prototypu oraz testowanie jego jakości i wytrzymałości. Każdy błąd oznacza nie tylko stratę czasu, ale i materiału. Z pomocą przychodzi oprogramowanie wyposażone w funkcje np. wykrywania kolizji technologicznych czy walidacji materiałów i geometrii już na wczesnym etapie prototypowania, wspierające prawidłowy przebieg procesu projektowania mebla.

3. BRAK AUTOMATYCZNEGO EKSPORTU DANYCH Z PROJEKTU DO PRODUKCJI

Automatyzacja procesu tworzenia dokumentacji produkcyjnej nie tylko pozwala na odzyskanie dużej ilości czasu pracy, ale i na uniknięcie błędów wynikających z ręcznego wprowadzania danych do raportów technicznych.

4. NIEKOMPLETNE DANE PRODUKCYJNE

Wiele z dostępnych narzędzi wspierających proces projektowania mebli nie zawiera kompletu niezbędnych danych okołoprodukcyjnych. Przygotowanie raportów i dokumentacji produkcyjnej wymaga ręcznego uzupełniania brakujących informacji. Wybierz program, który nie tylko zawiera komplet potrzebnych danych, ale i generuje raporty w sposób całkowicie zautomatyzowany.

5. CZASOCHŁONNE PRZYGOTOWYWANIE DOKUMENTACJI 2D

Przygotowywanie dokumentacji rysunkowej to jeden z najbardziej czasochłonnych i angażujących etapów wytwarzania mebli. W przypadku generatora rysunków możesz zaoszczędzić nawet 99% czasu pracy w porównaniu ze standardowym, ręcznym sposobem przygotowywania dokumentacji 2D. Łatwo sobie wyobrazić, jak można zagospodarować odzyskany czas i ile korzyści z tego płynie.

6. PROBLEMATYCZNA INTEGRACJA Z ERP

Obawy przed wdrożeniem nowego oprogramowania skutecznie zniechęcają przed wprowadzeniem zmian w firmie. Niepotrzebnie. Wystarczy znaleźć dokładnie taki software, który gwarantuje bezproblemową integrację z wszystkimi systemami ERP i PDM znajdującymi się w firmie.

7. DYSTRYBUTOR CZY PRODUCENT – KTÓRY LEPSZY?

Wbrew pozorom jest to dość istotna informacja. Bezpośredni kontakt z producentem oprogramowania to dużo większe możliwości, m.in. dopasowanie oprogramowania do indywidualnych potrzeb zakładu produkcyjnego, większy wpływ Klienta na przyszłość programu i kształtowanie się jego funkcjonalności. Warto zwrócić uwagę na zakres oferowanej pomocy technicznej i kwalifikacje kadry, która odpowiada za wdrożenie, szkolenia i support.

8. KŁOPOT ZE WSPÓŁDZIELENIEM DANYCH

Jeden z częstszych problemów w pracy zespołu konstruktorów – jego rozwiązaniem jest oprogramowanie gwarantujące współdzielenie danych i możliwość pracy na tych samych projektach przez wiele osób, z dowolnego stanowiska w firmie. Przydatna jest również możliwość szybkiego i bezproblemowego przesyłania wygenerowanych raportów do pracownika produkcji, np. w formie linka do strony www z żądanymi danymi.

9. PERSONALIZACJA

Słowo-klucz ostatnich lat: personalizacja. Dzisiaj o Klienta walczy się nie tylko świadczeniem wysokiej jakości usług, ale i możliwością dopasowania ich do indywidualnych potrzeb danej firmy, czyli oferując „produkt pod Klienta”. Idealny software to ten, za którym stoi elastyczny zespół gotowy do udoskonalenia swojego produktu w sposób zapewniający jeszcze większy komfort pracy.

10. OBSŁUGA MASZYN CNC

Idealnym rozwiązaniem jest oprogramowanie, które łączy możliwość szybkiego projektowania mebla z obróbką drewna. Wybierz program, który jest w stanie wygenerować kod NC na dowolną maszynę. Spójne, jednorodne środowisko CAD / CAM to podstawa.

11. UNIWERSALNOŚĆ I ELASTYCZNOŚĆ

Przy wyborze oprogramowania warto postawić na takie, które sprawdza się zarówno w prostych, jak i skomplikowanych projektach (przy projektowaniu od zera lub z gotowych szablonów). Przemysł meblarski rozwija się nieustannie, warto liczyć się z tym, że w ciągu najbliższych kilku lat nawet mała firma produkcyjna może rozwinąć się do rozmiarów prężnie działającej fabryki mebli. Wybór elastycznego oprogramowania już na starcie pozwoli uniknąć w przyszłości problemów związanych ze zmianami. Postaw na program otwarty na rozwój i zmiany – zarówno Twoje, jak i rynku.

Dotarliśmy do końca naszej listy – czas na przedstawienie rozwiązania, które odpowiada na wszystkie powyższe potrzeby. WOODEXPERT to intuicyjne rozwiązanie, które sprawnie łączy różne etapy procesu projektowania i przygotowania produkcji mebli, zapewniając możliwość zaoszczędzenia średnio 60% czasu pracy. Skorzystaj z bezpłatnego testu i podziel się z nami swoimi wrażeniami.

11 powodow do zmiany oprogramowania - TESTUJ

Zapisz się na newsletter

Dziękujemy za zapisanie się do newslettera

Od momentu rozpoczęcia współpracy w 2005 roku, firma wielokrotnie potwierdziła swoją wiedzę i profesjonalizm w zakresie oferowanych rozwiązań.

Ryszard Bedynek
Kierownik Działu Informatyki

W przeciągu wielu lat współpracy firma SOLIDEXPERT wykazała się wysokimi kwalifikacjami w zakresie swoje działalności. Możemy liczyć na wsparcie w zakresie obsługi programu, szkolenia, a także konsultacje techniczne.

Agata Wenglorz-Dorosz
Prezes

Od 2018 roku aktywnie współpracujemy z firmą SOLIDEXPERT w zakresie konsultacji, wdrożeń i utrzymania rozwiązań CAD/CAM/PDM. Współpraca podczas całego procesu sprzedaży oraz wdrożenia przebiegała pomyślnie. Rozwiązania dostarczone przez firmę SOLIDEXPERT są w pełni wykorzystywane i rozwijane.

Małgorzata Wronkowska-Kokot
Prezes Zarządu

Wsparcie w zakresie pomocy technicznej oraz handlowe rozmowy prowadzone są na najwyższym poziomie. Zdecydowanie możemy polecić firmę SOLIDEXPERT jako partnera rozwiązań SOLIDWORKS w Polsce.

Sylwia Koszela
Dyrektor ds. Projektów

Od 2005 roku aktywnie współpracujemy z SOLIDEXPERT w zakresie doradztwa, wdrożenia i utrzymania oprogramowania SOLIDWORKS. W kwestiach tych mogliśmy zawsze liczyć na rzetelną i fachową pomoc.

Arkadiusz Sobkowiak
Dyrektor Badań i Rozwoju

Firma SOLIDEXPERT dołożyła wszelkich starań, aby poznać nasze potrzeby i zaproponowała rozwiązanie w pełni odpowiadające naszym oczekiwaniom. Z przyjemnością polecamy SOLIDEXPERT jako zaufanego partnera biznesowego.

Wojciech Sobczak
Właściciel

Na każdym etapie wdrażania projektu czuliśmy wsparcie i zaangażowanie zespołu SOLIDEXPERT. Dzięki oprogramowaniu WOODEXPERT zoptymalizowaliśmy działania projektowe i produkcyjne. Zdecydowanie rekomendujemy firmę do współpracy.

Janusz Czajka
Dyrektor Zarządzający