woodexpert

SOLIDWORKS a projektowanie mebli

Świetnym dopełnieniem programu do projektowania mebli WOODEXPERT jest jego integracja z SOLIDWORKS. Niejednokrotnie podczas prezentacji naszego oprogramowania okazywało się, że wybrane funkcjonalności SOLIDWORKS mogą stać się bardzo przydatnym narzędziem.

Program do projektowania mebli WOODEXPERT jest już na starcie zintegrowany z SOLIDWORKS. Oznacza to, że poza projektowaniem mebli możliwa jest praca nad niemalże każdym produktem. Niektóre z funkcjonalności właściwych dla programu SOLIDWORKS świetnie sprawdzają się właśnie w branży meblarskiej. Ze względu na ogrom możliwości przygotowałam dla Was listę najistotniejszych funkcji oraz najbardziej przydatnych modułów.

1. Konfiguracje

„Konfiguracje” umożliwiają szybkie stworzenie kilku lub kilkunastu wariantów danego modelu w ramach jednego pliku. W WOODEXPERT konfiguracje mogą być wykorzystywane m.in. w przypadku łączników i akcesoriów. Konfiguracje możemy wykonać na kilka sposobów, m. in. ręcznym tworzeniem konfiguracji oraz poprzez tabelę konfiguracji.

Na przykładzie kołka stworzyłam dwie konfiguracje:

  • Konfiguracja 1: średnica kołka 6 mm, długość 10 mm
  • Konfiguracja 2: średnica kołka 8 mm, długość 35 mm

Należy pamiętać o zaznaczeniu opcji: „Ta konfiguracja” podczas zmiany wymiarów oraz nadawania nazw zgodnych z nowymi wymiarami.

W przypadku większej liczby wariantów wymiarów elementu, w celu zoptymalizowania czasu pracy należy skorzystać z tabeli konfiguracji.

Zobacz także: Odpowiadamy na 12 pytań o programy do projektowania mebli

2. Modelowanie części w kontekście złożenia

Operacje w ramach modelowania części umożliwiają przyspieszenie pracy oraz wykonywanie dowolnych operacji, wymaganych dla danego mebla. Funkcje te są przydatne zwłaszcza w przypadku frezowania frontów, zaokrąglenia krawędzi lub wykonywania indywidualnych kształtów. Do najbardziej przydatnych możemy zaliczyć:

  • Geometria odniesienia

Przydatna podczas wyznaczania dodatkowego odniesienia. Płaszczyzny pomocnicze często umożliwiają szybkie określenie wysokości dla danej formatki.

  • Szyki

Wykorzystanie funkcji szyków umożliwia powtarzanie wybranego elementu w określonej liczbie i przypisanym porządku.

  • Zaokrąglenie

Umożliwia zaokrąglenie krawędzi mebla w WOODEXPERT o wybrany przez użytkownika promień oraz rodzaj zaokrąglenia.

  • Wyciągnięcie dodania/bazy

Pozwala na dodanie grubości w trzecim wymiarze. Opcja niezbędna w przypadku edycji i tworzenia frontów meblowych.

  • Wyciągnięcie wycięcia

Umożliwia tworzenie wycięć i otworów na bazie szkicu. Funkcja ta jest bardzo przydatna w przypadku projektowania indywidualnych mebli na zamówienie lub niestandardowych projektów.

3. Moduł CAM

Integracja WOODEXPERT z SOLIDWORKS w tym przypadku umożliwia:

Nasz zespół jest w stanie pisać postprocesory na dowolne maszyny. Posiadamy bazę postprocesorów, którą możemy dostosowywać do indywidualnych potrzeb klientów.

4. Moduł konstrukcji spawanych

Na bazie szkiców 2D mamy możliwość tworzenia członów konstrukcyjnych. Moduł konstrukcji spawanych umożliwia dodawanie wzmocnień czy zamknięć końców. Najczęściej moduł ten sprawdzi się w przypadku tworzenia ram dla mebli loftowych, stołów czy nóżek. Po eksporcie ramy do części możemy dodać na nią wybrany materiał, a zaprojektowane elementy zapisać w bibliotece i wykorzystywać w kolejnych projektach.

Opisane funkcjonalności pozwalają nam na zaprojektowanie dowolnego mebla i spełnienie wymagań każdego pomysłu klienta. Kompletne narzędzie projektowe, jakim jest WOODEXPERT, poszerza nasze możliwości zawodowe, otwiera pole do rozszerzenia oferty produkcyjnej i zapewnia profesjonalne wsparcie w codziennej pracy nad modelowaniem mebli.

Zachęcamy Was do przetestowania opisanych funkcjonalności oraz naszego autorskiego rozwiązania, jakim jest specjalistyczny program do projektowania mebli i przygotowania produkcji WOODEXPERT. Testujesz przez 30 dni za darmo i bez zobowiązań. W naszej ofercie pojawiły się także licencje czasowe umożliwiające 3 i 12-miesięczne korzystanie z programu, w promocyjnej cenie.

Zapisz się na newsletter

Dziękujemy za zapisanie się do newslettera

Od momentu rozpoczęcia współpracy w 2005 roku, firma wielokrotnie potwierdziła swoją wiedzę i profesjonalizm w zakresie oferowanych rozwiązań.

Ryszard Bedynek
Kierownik Działu Informatyki

W przeciągu wielu lat współpracy firma SOLIDEXPERT wykazała się wysokimi kwalifikacjami w zakresie swoje działalności. Możemy liczyć na wsparcie w zakresie obsługi programu, szkolenia, a także konsultacje techniczne.

Agata Wenglorz-Dorosz
Prezes

Od 2018 roku aktywnie współpracujemy z firmą SOLIDEXPERT w zakresie konsultacji, wdrożeń i utrzymania rozwiązań CAD/CAM/PDM. Współpraca podczas całego procesu sprzedaży oraz wdrożenia przebiegała pomyślnie. Rozwiązania dostarczone przez firmę SOLIDEXPERT są w pełni wykorzystywane i rozwijane.

Małgorzata Wronkowska-Kokot
Prezes Zarządu

Wsparcie w zakresie pomocy technicznej oraz handlowe rozmowy prowadzone są na najwyższym poziomie. Zdecydowanie możemy polecić firmę SOLIDEXPERT jako partnera rozwiązań SOLIDWORKS w Polsce.

Sylwia Koszela
Dyrektor ds. Projektów

Od 2005 roku aktywnie współpracujemy z SOLIDEXPERT w zakresie doradztwa, wdrożenia i utrzymania oprogramowania SOLIDWORKS. W kwestiach tych mogliśmy zawsze liczyć na rzetelną i fachową pomoc.

Arkadiusz Sobkowiak
Dyrektor Badań i Rozwoju

Firma SOLIDEXPERT dołożyła wszelkich starań, aby poznać nasze potrzeby i zaproponowała rozwiązanie w pełni odpowiadające naszym oczekiwaniom. Z przyjemnością polecamy SOLIDEXPERT jako zaufanego partnera biznesowego.

Wojciech Sobczak
Właściciel

Na każdym etapie wdrażania projektu czuliśmy wsparcie i zaangażowanie zespołu SOLIDEXPERT. Dzięki oprogramowaniu WOODEXPERT zoptymalizowaliśmy działania projektowe i produkcyjne. Zdecydowanie rekomendujemy firmę do współpracy.

Janusz Czajka
Dyrektor Zarządzający