woodexpert

Odpowiedź WOODEXPERT na współczesne trendy w meblarstwie

Najnowsze trendy projektowe meblarstwa i ich realizacja w programie do projektowania mebli WOODEXPERT – zapraszam do zapoznania się z efektami.

Aktualne trendy w meblarstwie wychodzą coraz bardziej poza klasyczny model rozumienia mebli wyłącznie jako przedmiotów do przechowywania. Ze względu na coraz popularniejszy minimalizm w stylu życia i kulturze, dotyczy on również naszych domów, a co za tym idzie: ograniczania ich wyposażenia. Oznacza to traktowanie przedmiotów użytkowych jako bardziej luksusowych i designerskich, w tym również mebli. Wyzwaniem jest jednak projekt: jak zaprojektować nowoczesne meble w szybki sposób? Co możemy stworzyć w WOODEXPERT? Oto kilka najnowszych trendów projektowych wykonanych w WOODEXPERT:

Panele lamelowe

Te bardzo popularne elementy są powszechnie stosowane we współczesnym projektowaniu wnętrz. Dzielą wnętrze na poszczególne strefy, a dzięki drewnianej strukturze ocieplają pomieszczenie. W WOODEXPERT ich projektowanie jest szybkie dzięki operacji wyciągnięcia szkicu. Bogata biblioteka materiałów dla mebli pozwala użytkownikowi wybrać preferowaną teksturę, m.in. dla płyty, obrzeża, okleiny czy profilu, a dzięki opcji „Nadawania materiałów nośnych i wykończeniowych” szybko narzucić dany materiał na powierzchnię.

Frezowane fronty

Rzeźbione rowki na frontach szaf oraz komód to kolejny bardzo popularny trend w meblarstwie. Pionowe linie nadają meblom charakteru oraz powiększają projektowane pomieszczenie. Nawiązują one również do stylu skandynawskiego, który zyskuje coraz większą popularność w meblarstwie. W WOODEXPERT można zaprojektować rowki na frontach również dzięki opcji wyciągnięcia szkicu oraz szyku liniowego. Oparcie programu na SOLIDWORKS pozwala nam na ciekawe modyfikacje kształtów mebli w projekcie.

Konstrukcje spawane i meble loftowe

Styl loftowy już od kilku sezonów nie przestaje być popularny. Połączenie konstrukcji spawanych i drewna jest uniwersalne, a także wpisuje się w charakter wielu pomieszczeń o różnych zastosowaniach. Dodatkowo, wykańczanie pomieszczenia zakłada pozostawienie niektórych ścian jako surowych, odkrycie części konstrukcji, np. przewodów, rur czy belek sufitowych, co pozwala zaoszczędzić na kosztach wykańczania wnętrz.

Konstrukcje spawane” są odrębnym modułem, dostępnym dla każdego użytkownika SOLIDWORKS. Dodawanie do nich drewnianych elementów oraz tworzenie rysunków i list materiałowych w WOODEXPERT jest płynne i szybkie. W legendzie materiałowej WOODEXPERT możemy łatwo podzielić materiały na kategorie oraz przypisać je do konkretnych elementów. Nie musimy importować tekstur z Internetu: bogata biblioteka umożliwia wybranie konkretnego materiału o różnych wykończeniach, m.in. mat, połysk, satyna.

Opływowe kształty

Postęp w zakresie produkcji mebli pozwala na tworzenie odmiennych kształtów od standardowych, prostokątnych płyt. Opływowe kształty wprowadzają do wnętrza harmonię. Brak ostrych kątów mebli jest wymagany w przypadku tworzenia kolekcji dziecięcych, jachtowych, czasami także mebli dla zamówień publicznych: wszędzie, gdzie ergonomia oraz bezpieczeństwo użytkowania są bardzo istotne.

Określone wartości zaokrąglenia frontów i płyt można określić dzięki operacji „Zaokrąglenie”. Podział tej operacji na 4 typy czy sprecyzowane określanie parametrów wartości zaokrąglenia oraz krawędzi umożliwiają osiąganie różnych efektów w projekcie mebla. Nadawanie materiałów na zaokrąglone płyty oraz krawędzie nie stanowi w WOODXPERT problemu: zmodyfikowane krawędzie zostaną wyszukane podczas nadawania materiałów jak domyślne.

Sklejka

Sklejka również powróciła do trendów wnętrzarskich i meblowych z kilku prostych powodów:

  • struktura materiału sklejki jest bardzo zbliżona do drewna, dzięki temu jest zgodna z estetyką mebli skandynawskich, których popularność cały czas rośnie
  • sklejka jest prosta w formowaniu i osiąganiu giętych kształtów mebla
  • jest materiałem ekologicznym
  • jest uniwersalna i swoim charakterem dopasowuje się do wielu rodzajów wnętrz
  • istnieje możliwość osiągania różnych efektów wykończenia sklejki: pokrycie lakierem bezbarwnym, laminatem czy melaminą

W WOODEXPERT sklejkę można wybrać z biblioteki materiałów, nadawać na komponenty oraz do legend materiałowych. Ze względu na swoją specyfikę, sklejka w WOODEXPERT transferowana  jest na całą płytę, równocześnie jako materiał wykończeniowy.

Dynamicznie rozwijająca się branża meblarska oferuje jeszcze więcej nowoczesnych rozwiązań. Program do projektowania mebli WOODEXPERT dzięki swoim funkcjonalnościom odpowiada na potrzeby rynku meblowego oraz ciekawe wyzwania projektowe. Przekonaj się o tym testując WOODEXPERT przez 30 dni w swojej firmie. Zachęcamy także do śledzenia naszego bloga, na którym cyklicznie pojawiają się nowe projekty oraz realizacje.

Ostatnie wpisy

Podczas rozmów na temat wdrożenia oprogramowania w swoim przedsiębiorstwie, temat subskrypcji jest często zostawiany na sam koniec. Rozwiązania z modelem subskrypcji kojarzą się błędnie wyłącznie z obowiązkiem cyklicznej opłaty. Zastanówmy…

Czy każdy program do mebli obsłuży maszyny CNC? Odpowiedź będzie krótka: nie. Wiele z nich skupia się na przygotowaniu wizualizacji, ale nie na dokumentacji czy produkcji. Jakie możliwości daje użytkownikowi…

Jak poradzić sobie z przekazaniem projektu mebla przygotowanego w programie WOODEXPERT osobie, która ma go zaopiniować, ale nie posiada licencji programu? Nic prostszego. Wyeksportuj go do 3D PDF i zobacz,…

Specjalistyczne oprogramowanie to zawsze krok do zwiększenia wydajności działań firmy. Lepsza organizacja pracy, funkcjonalności napisane specjalnie pod branżę, wyeliminowanie błędów, zastąpienie długich i żmudnych czynności automatyzacją i wygoda – taki…

Możliwość dokonywania zmian bezpośrednio w BOM Managerze to kolejny sposób na ułatwienie pracy każdego konstruktora mebli. Zyskujesz różne wersje formatek, kosztorysów i sporo zaoszczędzonego czasu dzięki pominięciu etapu dokonywania zmian…

Zapisz się na newsletter

Dziękujemy za zapisanie się do newslettera

Od momentu rozpoczęcia współpracy w 2005 roku, firma wielokrotnie potwierdziła swoją wiedzę i profesjonalizm w zakresie oferowanych rozwiązań.

Ryszard Bedynek
Kierownik Działu Informatyki

W przeciągu wielu lat współpracy firma SOLIDEXPERT wykazała się wysokimi kwalifikacjami w zakresie swoje działalności. Możemy liczyć na wsparcie w zakresie obsługi programu, szkolenia, a także konsultacje techniczne.

Agata Wenglorz-Dorosz
Prezes

Od 2018 roku aktywnie współpracujemy z firmą SOLIDEXPERT w zakresie konsultacji, wdrożeń i utrzymania rozwiązań CAD/CAM/PDM. Współpraca podczas całego procesu sprzedaży oraz wdrożenia przebiegała pomyślnie. Rozwiązania dostarczone przez firmę SOLIDEXPERT są w pełni wykorzystywane i rozwijane.

Małgorzata Wronkowska-Kokot
Prezes Zarządu

Wsparcie w zakresie pomocy technicznej oraz handlowe rozmowy prowadzone są na najwyższym poziomie. Zdecydowanie możemy polecić firmę SOLIDEXPERT jako partnera rozwiązań SOLIDWORKS w Polsce.

Sylwia Koszela
Dyrektor ds. Projektów

Od 2005 roku aktywnie współpracujemy z SOLIDEXPERT w zakresie doradztwa, wdrożenia i utrzymania oprogramowania SOLIDWORKS. W kwestiach tych mogliśmy zawsze liczyć na rzetelną i fachową pomoc.

Arkadiusz Sobkowiak
Dyrektor Badań i Rozwoju