woodexpert

Maski nazw plików

Większość firm spotyka się z trudnościami przy nazywaniu nowych plików generowanych podczas projektowania wyrobów. W przypadku projektowania mebli trudność ta jest na tyle istotna, że zdecydowaliśmy się na opracowanie rozwiązania pozwalającego na unifikację nazewnictwa w obrębie całej organizacji.

Odpowiedzią na potrzeby branży meblarskiej jest wprowadzenie do ustawień programu do projektowania mebli tzw. maski nazw plików. Pozwala ona na dokładne określenie schematu nazywania nowych plików, przy zachowaniu odrębnego nazewnictwa plików części i złożeń. Dodatkowo CAD administrator dostaje możliwość ustalenia schematu nazywania nowych materiałów zapewniając tym samym spójną, zrozumiałą, a co najważniejsze unikatową nomenklaturę generowanych danych.

Jak to wygląda?

1. Ustawienia licznika – ustawienia pozwalające sprecyzować, jak będzie wyglądała numeracja nowych plików, czyli:

→ wyświetlanie (dziesiętny, szesnastkowy, własny)

→ liczba pozycji numeratora

→ szablon wyświetlania.

2. Szablon nazwy pliku – formuła określająca sposób nazywania nowych plików wstawianych z poziomu biblioteki, możliwe jest dowolne skonfigurowanie w obrębie:

→ licznik

→ nazwa pliku

→ kod komponentu.

3. Szablon nazwy części komponentu – każdy komponent może składać się z kilku pojedynczych części (np. korpus), mamy również możliwość dowolnego konfigurowania ich nazwy wzbogaconą o opcję dodania nazwy rodzica.

4. Miejsce zapisu wstawianych komponentów – ustalenie struktury przechowywania plików, tj. struktura drzewa (podfolder) lub płaska (folder projektu).

5. Skróty typów materiałów – określenie nomenklatury kodowania typów materiałów w legendzie materiałowej.

Poniżej znajdziesz krótki film instruktażowy, który poprowadzi Cię przez szybką konfigurację ustawień nazewnictwa.

Zapisz się na newsletter

Dziękujemy za zapisanie się do newslettera

Od momentu rozpoczęcia współpracy w 2005 roku, firma wielokrotnie potwierdziła swoją wiedzę i profesjonalizm w zakresie oferowanych rozwiązań.

Ryszard Bedynek
Kierownik Działu Informatyki

W przeciągu wielu lat współpracy firma SOLIDEXPERT wykazała się wysokimi kwalifikacjami w zakresie swoje działalności. Możemy liczyć na wsparcie w zakresie obsługi programu, szkolenia, a także konsultacje techniczne.

Agata Wenglorz-Dorosz
Prezes

Od 2018 roku aktywnie współpracujemy z firmą SOLIDEXPERT w zakresie konsultacji, wdrożeń i utrzymania rozwiązań CAD/CAM/PDM. Współpraca podczas całego procesu sprzedaży oraz wdrożenia przebiegała pomyślnie. Rozwiązania dostarczone przez firmę SOLIDEXPERT są w pełni wykorzystywane i rozwijane.

Małgorzata Wronkowska-Kokot
Prezes Zarządu

Wsparcie w zakresie pomocy technicznej oraz handlowe rozmowy prowadzone są na najwyższym poziomie. Zdecydowanie możemy polecić firmę SOLIDEXPERT jako partnera rozwiązań SOLIDWORKS w Polsce.

Sylwia Koszela
Dyrektor ds. Projektów

Od 2005 roku aktywnie współpracujemy z SOLIDEXPERT w zakresie doradztwa, wdrożenia i utrzymania oprogramowania SOLIDWORKS. W kwestiach tych mogliśmy zawsze liczyć na rzetelną i fachową pomoc.

Arkadiusz Sobkowiak
Dyrektor Badań i Rozwoju

Firma SOLIDEXPERT dołożyła wszelkich starań, aby poznać nasze potrzeby i zaproponowała rozwiązanie w pełni odpowiadające naszym oczekiwaniom. Z przyjemnością polecamy SOLIDEXPERT jako zaufanego partnera biznesowego.

Wojciech Sobczak
Właściciel

Na każdym etapie wdrażania projektu czuliśmy wsparcie i zaangażowanie zespołu SOLIDEXPERT. Dzięki oprogramowaniu WOODEXPERT zoptymalizowaliśmy działania projektowe i produkcyjne. Zdecydowanie rekomendujemy firmę do współpracy.

Janusz Czajka
Dyrektor Zarządzający