Od momentu rozpoczęcia współpracy w 2005 roku, firma wielokrotnie potwierdziła swoją wiedzę i profesjonalizm w zakresie oferowanych rozwiązań.
Ryszard Bedynek
Kierownik Działu Informatyki
Kategorie:
Szukaj w blogu:
Maski nazw plików
Większość firm spotyka się z trudnościami przy nazywaniu nowych plików generowanych podczas projektowania wyrobów. W przypadku projektowania mebli trudność ta jest na tyle istotna, że zdecydowaliśmy się na opracowanie rozwiązania pozwalającego na unifikację nazewnictwa w obrębie całej organizacji.
Odpowiedzią na potrzeby branży meblarskiej jest wprowadzenie do ustawień programu do projektowania mebli tzw. maski nazw plików. Pozwala ona na dokładne określenie schematu nazywania nowych plików, przy zachowaniu odrębnego nazewnictwa plików części i złożeń. Dodatkowo CAD administrator dostaje możliwość ustalenia schematu nazywania nowych materiałów zapewniając tym samym spójną, zrozumiałą, a co najważniejsze unikatową nomenklaturę generowanych danych.
Jak to wygląda?
1. Ustawienia licznika – ustawienia pozwalające sprecyzować, jak będzie wyglądała numeracja nowych plików, czyli:
→ wyświetlanie (dziesiętny, szesnastkowy, własny)
→ liczba pozycji numeratora
→ szablon wyświetlania.
2. Szablon nazwy pliku – formuła określająca sposób nazywania nowych plików wstawianych z poziomu biblioteki, możliwe jest dowolne skonfigurowanie w obrębie:
→ licznik
→ nazwa pliku
→ kod komponentu.
3. Szablon nazwy części komponentu – każdy komponent może składać się z kilku pojedynczych części (np. korpus), mamy również możliwość dowolnego konfigurowania ich nazwy wzbogaconą o opcję dodania nazwy rodzica.
4. Miejsce zapisu wstawianych komponentów – ustalenie struktury przechowywania plików, tj. struktura drzewa (podfolder) lub płaska (folder projektu).
5. Skróty typów materiałów – określenie nomenklatury kodowania typów materiałów w legendzie materiałowej.
Poniżej znajdziesz krótki film instruktażowy, który poprowadzi Cię przez szybką konfigurację ustawień nazewnictwa.