woodexpert

3 funkcje, które odmienią Twój sposób projektowania mebli

Poznaj 3 funkcje programu CAD 3D do projektowania mebli WOODEXPERT, dzięki którym zoptymalizujesz czas poświęcony na projektowanie mebli.

Klasyczny tryb pracy w różnych firmach przyzwyczaił nas do standardowych, szablonowych rozwiązań stosowanych w wielu środowiskach projektowych. Jednak w obecnych czasach priorytetem staje się optymalizacja czasu pracy. Coraz częściej poszukujemy rozwiązań pozwalających na sprowadzenie ręcznego wpisywania danych do niezbędnego minimum oraz przyspieszenie obiegu dokumentów.

Naprzeciw takim wymaganiom wychodzi program do projektowania mebli i przygotowania produkcji WOODEXPERT. Tworzymy rozwiązania, które wytyczają nowe ścieżki w optymalizacji i automatyzacji prac projektowych i produkcyjnych w branży meblarskiej. Zapewniamy komfort pracy nad koncepcją mebli od procesu projektowania, aż do ich produkcji. Poznaj kilka autorskich rozwiązań WOODEXPERT, które znacząco zoptymalizują twój czas pracy.

1. Generator rysunków 

Jedno kliknięcie i rysunki robią się same – dokładnie tak! Wybierając funkcję „Wykonaj rysunki” otrzymujesz:

 • zwymiarowany rysunek każdej części mebla
 • zwymiarowane wszystkie elementy, m.in. otwory, oznaczenia obrzeża czy kąta usłojenia
 • możliwość wprowadzania szybkich zmian: notatek, skali, dodatkowych widoków
 • możliwość dopasowania arkusza do wymagań przedsiębiorstwa
 • pliki PDF do każdej części
 • pliki DXF do każdej części
 • możliwość dodania i zwymiarowania całego złożenia dzięki palecie widoków. 
projektowanie mebli woodexpert
Automatyczne generowanie dokumentacji płaskiej mebli w programie WOODEXPERT

To, co wyróżnia nasz produkt, to dołączenie modułu Dokumentacja 2D w ramach licencji, niezależnie od subskrypcji. Pracujesz w jednorodnym środowisku, bez potrzeby opracowywania dokumentacji płaskiej z ręki w dodatkowym oprogramowaniu. WOODEXPERT na podstawie modelu sam generuje wszystkie rysunki i ustawia je według ustawień zdefiniowanych w panelu administratora w zaledwie kilkanaście sekund. Ma to ogromne znaczenie w przypadku zaawansowanych, złożonych modeli mebli, gdzie ilość rysunków i ich szczegółowość jest ogromna.

optymalizacja projektowania mebli
Automatyczne generowanie dokumentacji płaskiej mebli w programie WOODEXPERT

2. Wykrywanie kolizji

Podczas projektowania rozbudowanych złożeń i mebli, sprawdzanie poprawności elementów z ręki jest długotrwałe i żmudne. Ewentualne niedopatrzenie może spowodować problemy w trakcie produkcji oraz podczas montażu poszczególnych elementów. Ciągnie to za sobą kolejny czas, który moglibyśmy przeznaczyć na dalszy rozwój, zamiast wykonywać ponownie tę samą pracę. Z pomocą przychodzi wykrywanie kolizji.

jak zaprojektowac meble w woodexpert
Wykrywanie kolizji technologicznych w programie WOODEXPERT

Funkcja ta automatycznie wykrywa kolizje w modelu mebla i przyporządkowuje je do kilku grup. Umożliwia to:

 • sprawdzenie, czy kolizje są pożądane: np. płyta i konfirmat, czy niepożądane: np. dwa wkręty
 • pominięcie kosztownych błędów
 • oszczędzenie czasu
 • wyeliminowanie ręcznego wyszukiwania elementów. 

3. Praca w trybie projektu w rozproszonej strukturze 

Monotonne i czasochłonne ustawienie tych samych parametrów projektowych oraz tworzenie projektów i bibliotek na osobnych stanowiskach to dla nas przeszłość. Dzięki wdrożeniu oprogramowania CAD, jakim jest WOODEXPERT, opartego na bazie danych, w swoim przedsiębiorstwie masz możliwość:

 • dzielenia i tworzenia tych samych ustawień dla wszystkich użytkowników tej samej bazy
 • współdzielenia legend materiałowych
 • współdzielenia list materiałowych i wyglądów
 • pracy na lokalnej bazie, w przypadku pracy indywidualnej
 • udostępniania raportów produkcyjnych
 • możliwość integracji z systemami klasy ERP. 
projektowanie mebli cad 3d
Współdzielenie danych projektowych 24/7 z dowolnego miejsca pracy

Jako administrator bazy danych decydujesz o ustawieniach, jednostkach i strukturze pracy w ramach zespołu i organizacji. Różnice w szablonach i dokumentach? Błędne jednostki u różnych użytkowników? To już nie Twój problem! W standardowej licencji SOLIDWORKS nie ma możliwości pracy na bazie danych, zatem to rozwiązanie wyróżni Cię na rynku pracodawców dając możliwość stworzenia optymalnego stanowiska pracy dla przyszłych pracowników.

Wszystkie trzy funkcje mają wspólny mianownik, jakim jest oszczędność: pracy, czasu oraz pieniędzy. Dodatkowa elastyczność w zakresie licencjonowania oraz kastomizacji kolejnych modułów WOODEXPERT pozwala na pracę w jednolitym środowisku dopasowanym idealnie do Twoich potrzeb. Przetestuj WOODEXPERT w swoim przedsiębiorstwie przez 30 dni i przekonaj się, jak intuicyjne jest nasze oprogramowanie.

Zapisz się na newsletter

Dziękujemy za zapisanie się do newslettera

Od momentu rozpoczęcia współpracy w 2005 roku, firma wielokrotnie potwierdziła swoją wiedzę i profesjonalizm w zakresie oferowanych rozwiązań.

Ryszard Bedynek
Kierownik Działu Informatyki

W przeciągu wielu lat współpracy firma SOLIDEXPERT wykazała się wysokimi kwalifikacjami w zakresie swoje działalności. Możemy liczyć na wsparcie w zakresie obsługi programu, szkolenia, a także konsultacje techniczne.

Agata Wenglorz-Dorosz
Prezes

Od 2018 roku aktywnie współpracujemy z firmą SOLIDEXPERT w zakresie konsultacji, wdrożeń i utrzymania rozwiązań CAD/CAM/PDM. Współpraca podczas całego procesu sprzedaży oraz wdrożenia przebiegała pomyślnie. Rozwiązania dostarczone przez firmę SOLIDEXPERT są w pełni wykorzystywane i rozwijane.

Małgorzata Wronkowska-Kokot
Prezes Zarządu

Wsparcie w zakresie pomocy technicznej oraz handlowe rozmowy prowadzone są na najwyższym poziomie. Zdecydowanie możemy polecić firmę SOLIDEXPERT jako partnera rozwiązań SOLIDWORKS w Polsce.

Sylwia Koszela
Dyrektor ds. Projektów

Od 2005 roku aktywnie współpracujemy z SOLIDEXPERT w zakresie doradztwa, wdrożenia i utrzymania oprogramowania SOLIDWORKS. W kwestiach tych mogliśmy zawsze liczyć na rzetelną i fachową pomoc.

Arkadiusz Sobkowiak
Dyrektor Badań i Rozwoju

Firma SOLIDEXPERT dołożyła wszelkich starań, aby poznać nasze potrzeby i zaproponowała rozwiązanie w pełni odpowiadające naszym oczekiwaniom. Z przyjemnością polecamy SOLIDEXPERT jako zaufanego partnera biznesowego.

Wojciech Sobczak
Właściciel

Na każdym etapie wdrażania projektu czuliśmy wsparcie i zaangażowanie zespołu SOLIDEXPERT. Dzięki oprogramowaniu WOODEXPERT zoptymalizowaliśmy działania projektowe i produkcyjne. Zdecydowanie rekomendujemy firmę do współpracy.

Janusz Czajka
Dyrektor Zarządzający