woodexpert

Praca w trybie projektu w rozproszonej strukturze

Jeśli niejednokrotnie podczas pracy na klasycznym oprogramowaniu CAD miałeś do czynienia z problemem dzielenia się danymi ze współpracownikami, a dane utworzone na Twoim stanowisku pracy musiały być ponownie utworzone na innym, WOODEXPERT jest rozwiązaniem tego problemu.

Program opiera się na bazie danych SQL, która umożliwia przechowywanie dużej ilości danych oraz dostęp do nich z dowolnego stanowiska w organizacji. Instalacja serwera przebiega z poziomu instalatora WOODEXPERT lub instalatora pobranego ze strony naszego partnera Microsoft. Zalecamy, aby bazę danych instalować bezpośrednio na serwerach firmowych, a stanowiska robocze jedynie łączyć z serwerem. Najstarszą wspieraną przez nas wersją serwera jest SQL Server 2014.

Użytkownik ma możliwość podłączenia się lub zmiany bazy w dwóch miejscach:

1. Podczas instalacji oprogramowania:

2. Z poziomu ustawień WOODEXPERT:

Dzięki zapisywaniu danych na bazie danych, WOODEXPERT wprowadza nowość, która nie występuje w standardowym SOLIDWORKS. Jest nią możliwość tworzenia projektów, na których możemy zapisywać:

→ informacje o projekcie

→ informacje o nadanych materiałach

→ naddatki materiałowe

→ wyglądy.

Dodatkowo, niezależnie od projektu, użytkownik dostaje możliwość zapisywania na bazie:

→ ustawień

→ legend materiałowych

→ list materiałowych

→ raportów produkcyjnych.

W rezultacie wszystkie informacje są dostępne z dowolnego stanowiska pracy w organizacji oraz mogą być współdzielone pomiędzy aktywnymi użytkownikami. Sprawdź koniecznie, jakie możliwości daje praca w trybie projektu w rozproszonej strukturze w programie WOODEXPERT – przetestuj nasz program przez 30 dni, bez opłat.

Ostatnie wpisy

Dzisiejszym wpisem kończymy serię porad z zakresu dobrych praktyk projektowania. Mam nadzieję, że udało się nam przybliżyć Wam pracę w programie do projektowania mebli WOODEXPERT i sprawić, by była ona…

Gotowi na garść porad z zakresu dobrych praktyk projektowania mebli w programie WOODEXPERT? 6 tipów, dzięki którym Twoja praca będzie płynna, komfortowa i bardziej wydajna. (więcej…)

Tylko do końca czerwca -50% Must have dzisiejszego biznesu? Skuteczne technologie. Utrzymanie dobrej pozycji na rynku i zwiększanie przewagi konkurencyjnej bez oprogramowania wpierającego procesy projektowania i produkcji mebli jest niemożliwe.…

Dobre praktyki projektowania mebli to podstawa komfortowej i wydajnej pracy każdego konstruktora. Zapraszamy do zapoznania się z 2 częścią naszej serii  - dzisiaj zajmiemy się złożeniami.  (więcej…)

Ważnym aspektem projektowania jest wyrobienie sobie dobrych praktyk, które nie tylko zwiększą wydajność naszej pracy, ale również podniosą komfort użytkowania oprogramowania 3D. W naszej serii zaprezentujemy dobre praktyki projektowania w…

zapisz się na newsletter

Dziękujemy za zapisanie się do newslettera

Od momentu rozpoczęcia współpracy w 2005 roku, firma wielokrotnie potwierdziła swoją wiedzę i profesjonalizm w zakresie oferowanych rozwiązań.

Ryszard Bedynek
Kierownik Działu Informatyki

W przeciągu wielu lat współpracy firma SOLIDEXPERT wykazała się wysokimi kwalifikacjami w zakresie swoje działalności. Możemy liczyć na wsparcie w zakresie obsługi programu, szkolenia, a także konsultacje techniczne.

Agata Wenglorz-Dorosz
Prezes

Od 2018 roku aktywnie współpracujemy z firmą SOLIDEXPERT w zakresie konsultacji, wdrożeń i utrzymania rozwiązań CAD/CAM/PDM. Współpraca podczas całego procesu sprzedaży oraz wdrożenia przebiegała pomyślnie. Rozwiązania dostarczone przez firmę SOLIDEXPERT są w pełni wykorzystywane i rozwijane.

Małgorzata Wronkowska-Kokot
Prezes Zarządu

Wsparcie w zakresie pomocy technicznej oraz handlowe rozmowy prowadzone są na najwyższym poziomie. Zdecydowanie możemy polecić firmę SOLIDEXPERT jako partnera rozwiązań SOLIDWORKS w Polsce.

Sylwia Koszela
Dyrektor ds. Projektów

Od 2005 roku aktywnie współpracujemy z SOLIDEXPERT w zakresie doradztwa, wdrożenia i utrzymania oprogramowania SOLIDWORKS. W kwestiach tych mogliśmy zawsze liczyć na rzetelną i fachową pomoc.

Arkadiusz Sobkowiak
Dyrektor Badań i Rozwoju