woodexpert

Parametryczne projektowanie mebli – to się po prostu opłaca

Branża meblarska bez parametrycznego modelowania? Trudno to sobie wyobrazić. A jeszcze do niedawna był to standard, ściśle powiązany z wieloma ograniczeniami projektowymi: czasowymi i materiałowymi. Jeśli udało się Tobie przetrwać bez parametryzacji – czas na zmiany. To się po prostu opłaca.

woodexpert projektowanie

Parametryczne projektowanie – co to takiego?

Z wprowadzeniem parametrycznego projektowania do użytku wiązał się prawdziwy przełom. Mimo, że jego historia jest krótka i sięga zaledwie lat 80-tych, korzyści płynące z rozwiązania są niebagatelne. Czym jest parametryczne projektowanie? Sprowadza się ono – w skrócie – do oddania projektowania i procesów od niego zależnych w ręce komputerowych algorytmów.

Wprowadzenie zmian w modelu ogranicza się do wpisania nowych parametrów, a całą pracę polegającą na przeliczeniu i zaktualizowaniu wszystkich powiązanych danych wykonuje za nas program. Szybka zmiana wartości odnoszących się do geometrii czy części składowych przekłada się automatycznie na skrócenie czasu pracy i jej duże ułatwienie.

Łatwe nanoszenie zmian

Parametryczne projektowanie mebli to przede wszystkim możliwość łatwego nanoszenia zmian w modelu. Proces tworzenia nowego produktu musi uwzględniać wszystkie uwagi pojawiające się w trakcie – od współpracowników, klientów i samego konstruktora. Szybka reakcja na sugestie klienta pozwala producentowi mebli wiele zyskać w jego oczach, i tym samym wyprzedzać konkurencję w zdobywaniu kolejnych zamówień.

Poza tym – każdy popełnia błędy. Gdybyśmy zatrzymali się na etapie, w którym konieczność naniesienia poprawki wymaga wykonania wszystkich kroków związanych z projektem od początku, ponosilibyśmy gigantyczne nakłady czasu pracy. Parametryczne modelowanie to możliwość błyskawicznego wprowadzania zmian i aktualizacji całego modelu, bez zbędnej frustracji i straty czasu.

To się po prostu opłaca

Dzięki parametrycznemu projektowaniu po prostu jest łatwiej i… taniej. Nietrudno sobie wyobrazić, ile można stracić na ręcznym poprawianiu projektów dopiero po dojściu do ostatniego etapu – produkcji. Mniej strat na materiale oznacza więcej PLN w kieszeni firmy. Więcej możliwości, duża elastyczność i pole do wyobraźni dla projektantów mebli – parametryczne projektowanie mebli przynosi same korzyści. Nie musisz wyprodukować dziesiątek modeli, żeby się przekonać, który z nich jest tym idealnym. Wszystko odbywa się tylko i wyłącznie w przestrzeni wirtualnej, z gwarancją osiągnięcia zamierzonego celu.

WOODEXPERT potrafi w parametryzację

Chcesz realizować swoje meblarskie pomysły szybciej niż kiedykolwiek? WOODEXPERT to program CAD 3D, które przeniesie Twoje projekty na wyższy poziom – dzięki parametryzacji właśnie.

Modelowanie 3D w programie WOODEXPERT to przede wszystkim łatwa edycja. Możesz od razu zobaczyć efekt planowanych zmian i podjąć decyzję o trzymaniu się lub porzuceniu obranego kierunku działań. Dzięki doskonale zaprojektowanej gospodarce materiałowej i dziesiątkom specjalistycznych funkcji WOODEXPERT to oprogramowanie, które samodzielnie wykrywa błędy i pozwala je naprawić szybciej niż kiedykolwiek. W efekcie eliminujesz ryzyko strat materiałowych podczas produkcji.

Program jest wyposażony w bibliotekę inteligentnych komponentów, którą w każdej chwili można łatwo rozbudować o autorskie modele. Na tym nie koniec – możliwy jest również import gotowych modeli komponentów z innych programów CAD lub bibliotek dostępnych na stronach ich producentów. Na podstawie modelu mebla możesz wygenerować listy materiałowe i całą dokumentację do produkcji.

Oszczędzasz czas i pieniądze, poprawiasz jakość produktów i przyspieszasz proces rozwoju swojej firmy. Pobierz darmowe demo z naszej strony internetowej lub umów się z nami na spotkanie online.

woodexpert cam

Zapisz się na newsletter

Dziękujemy za zapisanie się do newslettera

Od momentu rozpoczęcia współpracy w 2005 roku, firma wielokrotnie potwierdziła swoją wiedzę i profesjonalizm w zakresie oferowanych rozwiązań.

Ryszard Bedynek
Kierownik Działu Informatyki

W przeciągu wielu lat współpracy firma SOLIDEXPERT wykazała się wysokimi kwalifikacjami w zakresie swoje działalności. Możemy liczyć na wsparcie w zakresie obsługi programu, szkolenia, a także konsultacje techniczne.

Agata Wenglorz-Dorosz
Prezes

Od 2018 roku aktywnie współpracujemy z firmą SOLIDEXPERT w zakresie konsultacji, wdrożeń i utrzymania rozwiązań CAD/CAM/PDM. Współpraca podczas całego procesu sprzedaży oraz wdrożenia przebiegała pomyślnie. Rozwiązania dostarczone przez firmę SOLIDEXPERT są w pełni wykorzystywane i rozwijane.

Małgorzata Wronkowska-Kokot
Prezes Zarządu

Wsparcie w zakresie pomocy technicznej oraz handlowe rozmowy prowadzone są na najwyższym poziomie. Zdecydowanie możemy polecić firmę SOLIDEXPERT jako partnera rozwiązań SOLIDWORKS w Polsce.

Sylwia Koszela
Dyrektor ds. Projektów

Od 2005 roku aktywnie współpracujemy z SOLIDEXPERT w zakresie doradztwa, wdrożenia i utrzymania oprogramowania SOLIDWORKS. W kwestiach tych mogliśmy zawsze liczyć na rzetelną i fachową pomoc.

Arkadiusz Sobkowiak
Dyrektor Badań i Rozwoju

Firma SOLIDEXPERT dołożyła wszelkich starań, aby poznać nasze potrzeby i zaproponowała rozwiązanie w pełni odpowiadające naszym oczekiwaniom. Z przyjemnością polecamy SOLIDEXPERT jako zaufanego partnera biznesowego.

Wojciech Sobczak
Właściciel

Na każdym etapie wdrażania projektu czuliśmy wsparcie i zaangażowanie zespołu SOLIDEXPERT. Dzięki oprogramowaniu WOODEXPERT zoptymalizowaliśmy działania projektowe i produkcyjne. Zdecydowanie rekomendujemy firmę do współpracy.

Janusz Czajka
Dyrektor Zarządzający