woodexpert

Wspomaganie wstawiania komponentów z podglądem OpenGL

Proces wstawiania komponentów w SOLIDWORKS jest przyjemny i intuicyjny, ale jednocześnie czasochłonny. Mając na uwadze komfort i czas, opracowaliśmy zupełnie nowy sposób wstawiania komponentów bibliotecznych.

Wstawianie komponentu odbywa się przy pomocy komendy Wstaw znajdującej się pod PPM w oknie biblioteki. Dodatkową metodą wstawiania komponentu jest zwykły dwuklik LPM.

W trakcie wstawiania komponentu pojawią się nam okna Operacje oraz Parametry. Dzięki pierwszej zakładce w prosty sposób będziemy mogli spozycjonować komponent, natomiast w oknie Parametry odpowiednio go dostosować.

Istotnymi elementami operacji są funkcje Znajdź ściany oraz przyciski obrotu elementu. Pierwszy odpowiada za automatycznie wybranie wszystkich sześciu płaszczyzn ograniczających wstawienie komponentu (skrócenie czasu wstawiania przynajmniej o 80%), natomiast przyciski obrotu za odpowiednie spozycjonowanie elementu, inne od tego, które sugeruje oprogramowanie.

W parametrach wstawianego komponentu można dostosować dowolnie zmienne spięte z równaniami na poziomie edycji definicji. Całość zapewnia intuicyjne modelowanie i maksymalne skrócenie czasu, w jakim można wstawiać wszystkie niezbędne elementy mebla.

Bardzo istotną cechą procesu wstawiania komponentu jest podgląd w trybie OpenGL (żółty prostopadłościan), pozwalający określić przestrzeń, w którą zostanie wstawiony element. Podgląd ten został napisany od podstaw przez zespół naszych programistów i stanowi ukłon w stronę użytkownika, dla którego projektowanie ma być przyjemnością.

Koniecznie obejrzyj film, na którym pokazujemy, jak w praktyce wygląda wstawianie komponentów w programie WOODEXPERT.

Ostatnie wpisy

Podczas rozmów na temat wdrożenia oprogramowania w swoim przedsiębiorstwie, temat subskrypcji jest często zostawiany na sam koniec. Rozwiązania z modelem subskrypcji kojarzą się błędnie wyłącznie z obowiązkiem cyklicznej opłaty. Zastanówmy…

Czy każdy program do mebli obsłuży maszyny CNC? Odpowiedź będzie krótka: nie. Wiele z nich skupia się na przygotowaniu wizualizacji, ale nie na dokumentacji czy produkcji. Jakie możliwości daje użytkownikowi…

Jak poradzić sobie z przekazaniem projektu mebla przygotowanego w programie WOODEXPERT osobie, która ma go zaopiniować, ale nie posiada licencji programu? Nic prostszego. Wyeksportuj go do 3D PDF i zobacz,…

Specjalistyczne oprogramowanie to zawsze krok do zwiększenia wydajności działań firmy. Lepsza organizacja pracy, funkcjonalności napisane specjalnie pod branżę, wyeliminowanie błędów, zastąpienie długich i żmudnych czynności automatyzacją i wygoda – taki…

Możliwość dokonywania zmian bezpośrednio w BOM Managerze to kolejny sposób na ułatwienie pracy każdego konstruktora mebli. Zyskujesz różne wersje formatek, kosztorysów i sporo zaoszczędzonego czasu dzięki pominięciu etapu dokonywania zmian…

Zapisz się na newsletter

Dziękujemy za zapisanie się do newslettera

Od momentu rozpoczęcia współpracy w 2005 roku, firma wielokrotnie potwierdziła swoją wiedzę i profesjonalizm w zakresie oferowanych rozwiązań.

Ryszard Bedynek
Kierownik Działu Informatyki

W przeciągu wielu lat współpracy firma SOLIDEXPERT wykazała się wysokimi kwalifikacjami w zakresie swoje działalności. Możemy liczyć na wsparcie w zakresie obsługi programu, szkolenia, a także konsultacje techniczne.

Agata Wenglorz-Dorosz
Prezes

Od 2018 roku aktywnie współpracujemy z firmą SOLIDEXPERT w zakresie konsultacji, wdrożeń i utrzymania rozwiązań CAD/CAM/PDM. Współpraca podczas całego procesu sprzedaży oraz wdrożenia przebiegała pomyślnie. Rozwiązania dostarczone przez firmę SOLIDEXPERT są w pełni wykorzystywane i rozwijane.

Małgorzata Wronkowska-Kokot
Prezes Zarządu

Wsparcie w zakresie pomocy technicznej oraz handlowe rozmowy prowadzone są na najwyższym poziomie. Zdecydowanie możemy polecić firmę SOLIDEXPERT jako partnera rozwiązań SOLIDWORKS w Polsce.

Sylwia Koszela
Dyrektor ds. Projektów

Od 2005 roku aktywnie współpracujemy z SOLIDEXPERT w zakresie doradztwa, wdrożenia i utrzymania oprogramowania SOLIDWORKS. W kwestiach tych mogliśmy zawsze liczyć na rzetelną i fachową pomoc.

Arkadiusz Sobkowiak
Dyrektor Badań i Rozwoju