woodexpert

Wspomaganie wstawiania komponentów z podglądem OpenGL

Proces wstawiania komponentów w SOLIDWORKS jest przyjemny i intuicyjny, ale jednocześnie czasochłonny. Mając na uwadze komfort i czas, opracowaliśmy zupełnie nowy sposób wstawiania komponentów bibliotecznych.

Wstawianie komponentu odbywa się przy pomocy komendy Wstaw znajdującej się pod PPM w oknie biblioteki. Dodatkową metodą wstawiania komponentu jest zwykły dwuklik LPM.

W trakcie wstawiania komponentu pojawią się nam okna Operacje oraz Parametry. Dzięki pierwszej zakładce w prosty sposób będziemy mogli spozycjonować komponent, natomiast w oknie Parametry odpowiednio go dostosować.

Istotnymi elementami operacji są funkcje Znajdź ściany oraz przyciski obrotu elementu. Pierwszy odpowiada za automatycznie wybranie wszystkich sześciu płaszczyzn ograniczających wstawienie komponentu (skrócenie czasu wstawiania przynajmniej o 80%), natomiast przyciski obrotu za odpowiednie spozycjonowanie elementu, inne od tego, które sugeruje oprogramowanie.

W parametrach wstawianego komponentu można dostosować dowolnie zmienne spięte z równaniami na poziomie edycji definicji. Całość zapewnia intuicyjne modelowanie i maksymalne skrócenie czasu, w jakim można wstawiać wszystkie niezbędne elementy mebla.

Bardzo istotną cechą procesu wstawiania komponentu jest podgląd w trybie OpenGL (żółty prostopadłościan), pozwalający określić przestrzeń, w którą zostanie wstawiony element. Podgląd ten został napisany od podstaw przez zespół naszych programistów i stanowi ukłon w stronę użytkownika, dla którego projektowanie ma być przyjemnością.

Koniecznie obejrzyj film, na którym pokazujemy, jak w praktyce wygląda wstawianie komponentów w programie WOODEXPERT.

Ostatnie wpisy

Branża meblarska bez parametrycznego modelowania? Trudno to sobie wyobrazić. A jeszcze do niedawna był to standard, ściśle powiązany z wieloma ograniczeniami projektowymi: czasowymi i materiałowymi. Jeśli udało się Tobie przetrwać…

Z naszego artykułu dowiecie się, co można zyskać wdrażając system ERP w swojej firmie oraz jak wygląda jego integracja z programem do projektowania mebli WOODEXPERT. Zapraszamy. (więcej…)

8 listopada br. wystartował pilotażowy program „Robogrant – pomoc na rozwój polskiej branży meblarskiej”. Szczegółowe informacje na temat warunków składania wniosków, kwot i terminów realizacji znajdziecie w naszym artykule. (więcej…)

Przedstawiamy 12 TOP porad dla użytkowników WOODEXPERT - intuicyjnego programu 3D CAD do projektowania i produkcji mebli. (więcej…)

Redukuj kliknięcia, projektuj szybciej i wygodniej - optymalizacja procesów projektowania i produkcji mebli to jedna z najlepszych decyzji biznesowych, jakie może podjąć współczesny producent mebli. (więcej…)

Zapisz się na newsletter

Dziękujemy za zapisanie się do newslettera

Od momentu rozpoczęcia współpracy w 2005 roku, firma wielokrotnie potwierdziła swoją wiedzę i profesjonalizm w zakresie oferowanych rozwiązań.

Ryszard Bedynek
Kierownik Działu Informatyki

W przeciągu wielu lat współpracy firma SOLIDEXPERT wykazała się wysokimi kwalifikacjami w zakresie swoje działalności. Możemy liczyć na wsparcie w zakresie obsługi programu, szkolenia, a także konsultacje techniczne.

Agata Wenglorz-Dorosz
Prezes

Od 2018 roku aktywnie współpracujemy z firmą SOLIDEXPERT w zakresie konsultacji, wdrożeń i utrzymania rozwiązań CAD/CAM/PDM. Współpraca podczas całego procesu sprzedaży oraz wdrożenia przebiegała pomyślnie. Rozwiązania dostarczone przez firmę SOLIDEXPERT są w pełni wykorzystywane i rozwijane.

Małgorzata Wronkowska-Kokot
Prezes Zarządu

Wsparcie w zakresie pomocy technicznej oraz handlowe rozmowy prowadzone są na najwyższym poziomie. Zdecydowanie możemy polecić firmę SOLIDEXPERT jako partnera rozwiązań SOLIDWORKS w Polsce.

Sylwia Koszela
Dyrektor ds. Projektów

Od 2005 roku aktywnie współpracujemy z SOLIDEXPERT w zakresie doradztwa, wdrożenia i utrzymania oprogramowania SOLIDWORKS. W kwestiach tych mogliśmy zawsze liczyć na rzetelną i fachową pomoc.

Arkadiusz Sobkowiak
Dyrektor Badań i Rozwoju

Firma SOLIDEXPERT dołożyła wszelkich starań, aby poznać nasze potrzeby i zaproponowała rozwiązanie w pełni odpowiadające naszym oczekiwaniom. Z przyjemnością polecamy SOLIDEXPERT jako zaufanego partnera biznesowego.

Wojciech Sobczak
Właściciel

Na każdym etapie wdrażania projektu czuliśmy wsparcie i zaangażowanie zespołu SOLIDEXPERT. Dzięki oprogramowaniu WOODEXPERT zoptymalizowaliśmy działania projektowe i produkcyjne. Zdecydowanie rekomendujemy firmę do współpracy.

Janusz Czajka
Dyrektor Zarządzający