woodexpert

Wspomaganie wstawiania komponentów z podglądem OpenGL

Proces wstawiania komponentów w SOLIDWORKS jest przyjemny i intuicyjny, ale jednocześnie czasochłonny. Mając na uwadze komfort i czas, opracowaliśmy zupełnie nowy sposób wstawiania komponentów bibliotecznych.

Wstawianie komponentu odbywa się przy pomocy komendy Wstaw znajdującej się pod PPM w oknie biblioteki. Dodatkową metodą wstawiania komponentu jest zwykły dwuklik LPM.

W trakcie wstawiania komponentu pojawią się nam okna Operacje oraz Parametry. Dzięki pierwszej zakładce w prosty sposób będziemy mogli spozycjonować komponent, natomiast w oknie Parametry odpowiednio go dostosować.

Istotnymi elementami operacji są funkcje Znajdź ściany oraz przyciski obrotu elementu. Pierwszy odpowiada za automatycznie wybranie wszystkich sześciu płaszczyzn ograniczających wstawienie komponentu (skrócenie czasu wstawiania przynajmniej o 80%), natomiast przyciski obrotu za odpowiednie spozycjonowanie elementu, inne od tego, które sugeruje oprogramowanie.

W parametrach wstawianego komponentu można dostosować dowolnie zmienne spięte z równaniami na poziomie edycji definicji. Całość zapewnia intuicyjne modelowanie i maksymalne skrócenie czasu, w jakim można wstawiać wszystkie niezbędne elementy mebla.

Bardzo istotną cechą procesu wstawiania komponentu jest podgląd w trybie OpenGL (żółty prostopadłościan), pozwalający określić przestrzeń, w którą zostanie wstawiony element. Podgląd ten został napisany od podstaw przez zespół naszych programistów i stanowi ukłon w stronę użytkownika, dla którego projektowanie ma być przyjemnością.

Koniecznie obejrzyj film, na którym pokazujemy, jak w praktyce wygląda wstawianie komponentów w programie WOODEXPERT.

Ostatnie wpisy

Gotowi na garść porad z zakresu dobrych praktyk projektowania mebli w programie WOODEXPERT? 6 tipów, dzięki którym Twoja praca będzie płynna, komfortowa i bardziej wydajna. (więcej…)

Tylko do końca czerwca -50% Must have dzisiejszego biznesu? Skuteczne technologie. Utrzymanie dobrej pozycji na rynku i zwiększanie przewagi konkurencyjnej bez oprogramowania wpierającego procesy projektowania i produkcji mebli jest niemożliwe.…

Dobre praktyki projektowania mebli to podstawa komfortowej i wydajnej pracy każdego konstruktora. Zapraszamy do zapoznania się z 2 częścią naszej serii  - dzisiaj zajmiemy się złożeniami.  (więcej…)

Ważnym aspektem projektowania jest wyrobienie sobie dobrych praktyk, które nie tylko zwiększą wydajność naszej pracy, ale również podniosą komfort użytkowania oprogramowania 3D. W naszej serii zaprezentujemy dobre praktyki projektowania w…

Generator BOM to moduł, który zawiera wszystkie dane niezbędne do produkcji mebla. Szybko i sprawnie generuje dane dotyczące komponentów i ich materiałów na podstawie zaprojektowanego modelu. (więcej…)

zapisz się na newsletter

Dziękujemy za zapisanie się do newslettera

Od momentu rozpoczęcia współpracy w 2005 roku, firma wielokrotnie potwierdziła swoją wiedzę i profesjonalizm w zakresie oferowanych rozwiązań.

Ryszard Bedynek
Kierownik Działu Informatyki

W przeciągu wielu lat współpracy firma SOLIDEXPERT wykazała się wysokimi kwalifikacjami w zakresie swoje działalności. Możemy liczyć na wsparcie w zakresie obsługi programu, szkolenia, a także konsultacje techniczne.

Agata Wenglorz-Dorosz
Prezes

Od 2018 roku aktywnie współpracujemy z firmą SOLIDEXPERT w zakresie konsultacji, wdrożeń i utrzymania rozwiązań CAD/CAM/PDM. Współpraca podczas całego procesu sprzedaży oraz wdrożenia przebiegała pomyślnie. Rozwiązania dostarczone przez firmę SOLIDEXPERT są w pełni wykorzystywane i rozwijane.

Małgorzata Wronkowska-Kokot
Prezes Zarządu

Wsparcie w zakresie pomocy technicznej oraz handlowe rozmowy prowadzone są na najwyższym poziomie. Zdecydowanie możemy polecić firmę SOLIDEXPERT jako partnera rozwiązań SOLIDWORKS w Polsce.

Sylwia Koszela
Dyrektor ds. Projektów

Od 2005 roku aktywnie współpracujemy z SOLIDEXPERT w zakresie doradztwa, wdrożenia i utrzymania oprogramowania SOLIDWORKS. W kwestiach tych mogliśmy zawsze liczyć na rzetelną i fachową pomoc.

Arkadiusz Sobkowiak
Dyrektor Badań i Rozwoju