woodexpert

Generowanie półfabrykatów CAM

W dzisiejszym odcinku przedstawię Wam, w jaki sposób działa funkcja generowania półfabrykatów CAM.


Wersja programu WOODEXPERT 2022 ulepszyła funkcjonalność i nadała jej zupełnie nowy charakter. Informacje na ten temat znajdują się w artykule „Moduł CAM – nowości„.


Praca konstruktora rzadko kończy się na wykonanym projekcie mebla. Dlatego program WOODEXPERT, oprócz szybkiego modelowania, pozwala również generować dane potrzebne do jego wykonania, takie jak: rysunki, listy materiałowe czy programy NC. Aby zwiększyć możliwości modułu CAM, wprowadziliśmy generator półfabrykatów. Funkcja ta pozwala na automatyczne generowanie wszystkich półfabrykatów potrzebnych do obróbki na maszynach.

Półfabrykaty mogą znaleźć się w dwóch miejscach:

1. Rysunki

2. CAM

Formatki, z których obrabiany będzie element, tworzone są na podstawie naddatków domyślnie przypisanych do materiałów lub zmiennych podczas ich edycji. Jednakże na etapie projektowania przedstawione są tylko jako podgląd OpenGL.

Aby utworzyć półfabrykat wybranego elementu, należy wybrać operację „Utwórz dane CAM”, która automatycznie tworzy nową konfigurację WE-CAM. Tym samym, w drzewie konfiguracji pojawia się nowy model z danymi CAM.

Następnie, przechodząc do obróbki, użytkownik wysyła do CAM nie tylko gotowy element, ale również formatkę, z której powstanie, otrzymując możliwość wybrania odpowiedniej bazy na maszynie oraz zasymulowania frezowania przed oklejaniem.

Dodatkowo, po odpowiednim skonfigurowaniu ustawień, użytkownik może wygenerować rysunki, które będą zawierały ramkę obrazującą formatkę, dając możliwość bazowania wymiarów otworów oraz innych obróbek do bazy maszyny. Dokumentacja taka może być niezwykle ważna i pomocna w zakładach produkcyjnych, w których programy piszą operatorzy maszyn.

Ostatnie wpisy

Najnowsze funkcjonalności programu do projektowania mebli WOODEXPERT oraz zupełnie nowy moduł NESTING - dołącz do grona uczestników najbliższego webinaru poświęconego najnowszej wersji oprogramowania. Czytaj dalej

Meble kuchenne posiadają powtarzalne moduły i określoną specyfikę, m.in. w zakresie grubości i rodzajów płyt. Nawet w przypadku najmniejszej kuchni meble nigdy nie występują pojedynczo. Zawsze jest to forma choćby…

Program do projektowania mebli WOODEXPERT dzięki oparciu na SOLIDWORKS pozwala na import większości formatów plików CAD dostępnych na rynku. Firmy przechodzące z CAD 2D (np. AutoCAD lub DraftSight) mogą liczyć…

Automatyzacja procesów projektowych i produkcyjnych nie dotyczy wyłącznie dużych fabryk mebli. Małe i średnie zakłady mogą zyskać dzięki niej czas i poświęcać go na rozwój, przyjmowanie większej ilości zamówień oraz…

Branża meblarska bez parametrycznego modelowania? Trudno to sobie wyobrazić. A jeszcze do niedawna był to standard, ściśle powiązany z wieloma ograniczeniami projektowymi: czasowymi i materiałowymi. Jeśli udało się Tobie przetrwać…

Zapisz się na newsletter

Dziękujemy za zapisanie się do newslettera

Od momentu rozpoczęcia współpracy w 2005 roku, firma wielokrotnie potwierdziła swoją wiedzę i profesjonalizm w zakresie oferowanych rozwiązań.

Ryszard Bedynek
Kierownik Działu Informatyki

W przeciągu wielu lat współpracy firma SOLIDEXPERT wykazała się wysokimi kwalifikacjami w zakresie swoje działalności. Możemy liczyć na wsparcie w zakresie obsługi programu, szkolenia, a także konsultacje techniczne.

Agata Wenglorz-Dorosz
Prezes

Od 2018 roku aktywnie współpracujemy z firmą SOLIDEXPERT w zakresie konsultacji, wdrożeń i utrzymania rozwiązań CAD/CAM/PDM. Współpraca podczas całego procesu sprzedaży oraz wdrożenia przebiegała pomyślnie. Rozwiązania dostarczone przez firmę SOLIDEXPERT są w pełni wykorzystywane i rozwijane.

Małgorzata Wronkowska-Kokot
Prezes Zarządu

Wsparcie w zakresie pomocy technicznej oraz handlowe rozmowy prowadzone są na najwyższym poziomie. Zdecydowanie możemy polecić firmę SOLIDEXPERT jako partnera rozwiązań SOLIDWORKS w Polsce.

Sylwia Koszela
Dyrektor ds. Projektów

Od 2005 roku aktywnie współpracujemy z SOLIDEXPERT w zakresie doradztwa, wdrożenia i utrzymania oprogramowania SOLIDWORKS. W kwestiach tych mogliśmy zawsze liczyć na rzetelną i fachową pomoc.

Arkadiusz Sobkowiak
Dyrektor Badań i Rozwoju

Firma SOLIDEXPERT dołożyła wszelkich starań, aby poznać nasze potrzeby i zaproponowała rozwiązanie w pełni odpowiadające naszym oczekiwaniom. Z przyjemnością polecamy SOLIDEXPERT jako zaufanego partnera biznesowego.

Wojciech Sobczak
Właściciel

Na każdym etapie wdrażania projektu czuliśmy wsparcie i zaangażowanie zespołu SOLIDEXPERT. Dzięki oprogramowaniu WOODEXPERT zoptymalizowaliśmy działania projektowe i produkcyjne. Zdecydowanie rekomendujemy firmę do współpracy.

Janusz Czajka
Dyrektor Zarządzający