woodexpert

Generowanie półfabrykatów CAM

W dzisiejszym odcinku przedstawię Wam, w jaki sposób działa funkcja generowania półfabrykatów CAM.

Praca konstruktora rzadko kończy się na wykonanym projekcie mebla. Dlatego program WOODEXPERT, oprócz szybkiego modelowania, pozwala również generować dane potrzebne do jego wykonania, takie jak: rysunki, listy materiałowe czy programy NC. Aby zwiększyć możliwości modułu CAM, wprowadziliśmy generator półfabrykatów. Funkcja ta pozwala na automatyczne generowanie wszystkich półfabrykatów potrzebnych do obróbki na maszynach.

Półfabrykaty mogą znaleźć się w dwóch miejscach:

1. Rysunki

2. CAM

Formatki, z których obrabiany będzie element, tworzone są na podstawie naddatków domyślnie przypisanych do materiałów lub zmiennych podczas ich edycji. Jednakże na etapie projektowania przedstawione są tylko jako podgląd OpenGL.

Aby utworzyć półfabrykat wybranego elementu, należy wybrać operację „Utwórz dane CAM”, która automatycznie tworzy nową konfigurację WE-CAM. Tym samym, w drzewie konfiguracji pojawia się nowy model z danymi CAM.

Następnie, przechodząc do obróbki, użytkownik wysyła do CAM nie tylko gotowy element, ale również formatkę, z której powstanie, otrzymując możliwość wybrania odpowiedniej bazy na maszynie oraz zasymulowania frezowania przed oklejaniem.

Dodatkowo, po odpowiednim skonfigurowaniu ustawień, użytkownik może wygenerować rysunki, które będą zawierały ramkę obrazującą formatkę, dając możliwość bazowania wymiarów otworów oraz innych obróbek do bazy maszyny. Dokumentacja taka może być niezwykle ważna i pomocna w zakładach produkcyjnych, w których programy piszą operatorzy maszyn.

Marcin Jórasz, starszy specjalista ds. WOODEXPERT

Ostatnie wpisy

Podczas rozmów na temat wdrożenia oprogramowania w swoim przedsiębiorstwie, temat subskrypcji jest często zostawiany na sam koniec. Rozwiązania z modelem subskrypcji kojarzą się błędnie wyłącznie z obowiązkiem cyklicznej opłaty. Zastanówmy…

Czy każdy program do mebli obsłuży maszyny CNC? Odpowiedź będzie krótka: nie. Wiele z nich skupia się na przygotowaniu wizualizacji, ale nie na dokumentacji czy produkcji. Jakie możliwości daje użytkownikowi…

Jak poradzić sobie z przekazaniem projektu mebla przygotowanego w programie WOODEXPERT osobie, która ma go zaopiniować, ale nie posiada licencji programu? Nic prostszego. Wyeksportuj go do 3D PDF i zobacz,…

Specjalistyczne oprogramowanie to zawsze krok do zwiększenia wydajności działań firmy. Lepsza organizacja pracy, funkcjonalności napisane specjalnie pod branżę, wyeliminowanie błędów, zastąpienie długich i żmudnych czynności automatyzacją i wygoda – taki…

Możliwość dokonywania zmian bezpośrednio w BOM Managerze to kolejny sposób na ułatwienie pracy każdego konstruktora mebli. Zyskujesz różne wersje formatek, kosztorysów i sporo zaoszczędzonego czasu dzięki pominięciu etapu dokonywania zmian…

Zapisz się na newsletter

Dziękujemy za zapisanie się do newslettera

Od momentu rozpoczęcia współpracy w 2005 roku, firma wielokrotnie potwierdziła swoją wiedzę i profesjonalizm w zakresie oferowanych rozwiązań.

Ryszard Bedynek
Kierownik Działu Informatyki

W przeciągu wielu lat współpracy firma SOLIDEXPERT wykazała się wysokimi kwalifikacjami w zakresie swoje działalności. Możemy liczyć na wsparcie w zakresie obsługi programu, szkolenia, a także konsultacje techniczne.

Agata Wenglorz-Dorosz
Prezes

Od 2018 roku aktywnie współpracujemy z firmą SOLIDEXPERT w zakresie konsultacji, wdrożeń i utrzymania rozwiązań CAD/CAM/PDM. Współpraca podczas całego procesu sprzedaży oraz wdrożenia przebiegała pomyślnie. Rozwiązania dostarczone przez firmę SOLIDEXPERT są w pełni wykorzystywane i rozwijane.

Małgorzata Wronkowska-Kokot
Prezes Zarządu

Wsparcie w zakresie pomocy technicznej oraz handlowe rozmowy prowadzone są na najwyższym poziomie. Zdecydowanie możemy polecić firmę SOLIDEXPERT jako partnera rozwiązań SOLIDWORKS w Polsce.

Sylwia Koszela
Dyrektor ds. Projektów

Od 2005 roku aktywnie współpracujemy z SOLIDEXPERT w zakresie doradztwa, wdrożenia i utrzymania oprogramowania SOLIDWORKS. W kwestiach tych mogliśmy zawsze liczyć na rzetelną i fachową pomoc.

Arkadiusz Sobkowiak
Dyrektor Badań i Rozwoju