woodexpert

Adaptowanie zastanych modeli

Bardzo często firmy rozważające zakup nowego programu CAD wspomagającego projektowanie mebli posiadają modele przygotowane w standardowym oprogramowaniu. Z myślą o zapewnieniu użytkownikowi płynnego przejścia dodaliśmy możliwość adaptowania zastanych modeli.

Modele, które użytkownik uprzednio przygotował nie tylko w SOLIDWORKS, ale i w innych programach klasy CAD (np. w formatach *.step, *.sat, itp.), można w prosty sposób zaadaptować do WOODEXPERT. Oprócz dodania ich do biblioteki inteligentnych lub prostych komponentów i okuć, użytkownik dostaje możliwość pracy na nich. Jak to wygląda w praktyce?

Każdy model przygotowany m.in. w SOLIDWORKS można zapisać do biblioteki, zadawać mu odpowiednie parametry i traktować jako nowy komponent. Dodatkowo, wstawiając korpus przygotowany na czystym SOLIDWORKS, możemy w każdym momencie rozpocząć na nim pracę, wykorzystując wszystkie funkcje WOODEXPERT, m.in. generator rysunków i list materiałowych.

Innym przykładem jest tworzenie biblioteki z katalogu konkretnego producenta. Modele pobrane z jego strony (np. w formacie *.step), są w łatwy sposób przyswajalne przez WOODEXPERT i podlegają standardowym zasadom tworzenia nowych komponentów.

Dzięki temu umożliwiamy pracę na modelach, które nigdy wcześniej nie były tworzone ani nawet edytowane w WOODEXPERT oraz maksymalnie oszczędzamy czas potrzebny do przygotowania nowej biblioteki.

Zapisz się na newsletter

Dziękujemy za zapisanie się do newslettera

Od momentu rozpoczęcia współpracy w 2005 roku, firma wielokrotnie potwierdziła swoją wiedzę i profesjonalizm w zakresie oferowanych rozwiązań.

Ryszard Bedynek
Kierownik Działu Informatyki

W przeciągu wielu lat współpracy firma SOLIDEXPERT wykazała się wysokimi kwalifikacjami w zakresie swoje działalności. Możemy liczyć na wsparcie w zakresie obsługi programu, szkolenia, a także konsultacje techniczne.

Agata Wenglorz-Dorosz
Prezes

Od 2018 roku aktywnie współpracujemy z firmą SOLIDEXPERT w zakresie konsultacji, wdrożeń i utrzymania rozwiązań CAD/CAM/PDM. Współpraca podczas całego procesu sprzedaży oraz wdrożenia przebiegała pomyślnie. Rozwiązania dostarczone przez firmę SOLIDEXPERT są w pełni wykorzystywane i rozwijane.

Małgorzata Wronkowska-Kokot
Prezes Zarządu

Wsparcie w zakresie pomocy technicznej oraz handlowe rozmowy prowadzone są na najwyższym poziomie. Zdecydowanie możemy polecić firmę SOLIDEXPERT jako partnera rozwiązań SOLIDWORKS w Polsce.

Sylwia Koszela
Dyrektor ds. Projektów

Od 2005 roku aktywnie współpracujemy z SOLIDEXPERT w zakresie doradztwa, wdrożenia i utrzymania oprogramowania SOLIDWORKS. W kwestiach tych mogliśmy zawsze liczyć na rzetelną i fachową pomoc.

Arkadiusz Sobkowiak
Dyrektor Badań i Rozwoju

Firma SOLIDEXPERT dołożyła wszelkich starań, aby poznać nasze potrzeby i zaproponowała rozwiązanie w pełni odpowiadające naszym oczekiwaniom. Z przyjemnością polecamy SOLIDEXPERT jako zaufanego partnera biznesowego.

Wojciech Sobczak
Właściciel

Na każdym etapie wdrażania projektu czuliśmy wsparcie i zaangażowanie zespołu SOLIDEXPERT. Dzięki oprogramowaniu WOODEXPERT zoptymalizowaliśmy działania projektowe i produkcyjne. Zdecydowanie rekomendujemy firmę do współpracy.

Janusz Czajka
Dyrektor Zarządzający