woodexpert

9 powodów, dla których musisz sprawdzić WOODEXPERT

Kolejny produkt na rynku, kolejna kampania reklamowa sugerująca, że „musisz to mieć”, a Ty nadal zastanawiasz się, czy na pewno warto? Do rzeczy więc – dlaczego powinieneś zwrócić uwagę na nasz najnowszy program do projektowania mebli 3D CAD WOODEXPERT?

OSZCZĘDNOŚĆ CZASU

To jeden z najważniejszych powodów, dla których nasza aplikacja do projektowania mebli powinna znaleźć się na Twojej liście programów do przetestowania. WOODEXPERT sprawia, że projektowanie w środowisku 3D CAD oraz tworzenie dokumentacji 2D przebiega szybko i sprawnie – m.in. dzięki wykorzystaniu bazy gotowych elementów i ich łatwej edycji. Automatyzacja jest kluczem do odzyskania ok. 60 % standardowego czasu pracy, a w przypadku bardziej złożonych projektów możesz zredukować czas pracy nawet z 2 dni do 30 minut. Udało się nam wzbudzić Twoje zainteresowanie? Przejdźmy do drugiego powodu.

BIBLIOTEKA KOMPONENTÓW

W konkurencyjnych rozwiązaniach tworzenie komponentów opiera się o skomplikowaną bibliotekę, a nadanie im logiki wymaga od użytkownika sporej wprawy i wiedzy z zakresu podstaw programowania. Nasza biblioteka pozwala na proste tworzenie komponentów bez korzystania ze skryptów. Szybka i łatwa rozbudowa, prosta edycja – zyskujesz czas. Wszystkie meble skrzyniowe można tworzyć od zera, dodając kolejne elementy z biblioteki. Stworzoną konstrukcję można łatwo zapisać w bibliotece i w przyszłości używać jej jako elementu startowego.

INTEGRACJA Z PDM / ERP

Wizja problematycznej integracji systemów i urządzeń potrafi powstrzymać przed zainwestowaniem w nowy produkt lub usługę, nawet jeśli korzyści z tego płynące byłyby wymierne. W przypadku WOODEXPERT nie ma mowy o kłopotach związanych z integracją z systemami PDM i ERP funkcjonującymi w przedsiębiorstwie. Oprogramowanie zostało stworzone z myślą o doskonałym wpisaniu się w nurt Industry 4.0, stąd bardzo elastyczny charakter modułu BOM.

ROZBUDOWANA DOKUMENTACJA PRODUKCYJNA, KOSZTORYSY

Dzięki bardzo elastycznemu i łatwemu w obsłudze modułowi BOM program WOODEXPERT daje użytkownikowi możliwość generowania rozbudowanej dokumentacji produkcyjnej, raportów technicznych, list materiałowych oraz tworzenie kosztorysów wg jego potrzeb – z takimi danymi oraz formatowaniem, jakich sobie życzy. Pozwala to uniknąć wielu problemów na produkcji podczas wdrożenia nowego systemu.

KOMPATYBILNY Z SOLIDWORKS

A skoro o integracji mowa, nie sposób nie wspomnieć o tym, że program do projektowania mebli WOODEXPERT został stworzony w oparciu o potężny silnik 3D SOLIDWORKS i jest z nim w pełni kompatybilny. Każdy użytkownik WOODEXPERT dostaje rozwiązanie przygotowanie w oparciu o program, którego popularność i pozycja na rynku rozwiązań CAD / CAM są niekwestionowane.

OGRANICZENIE BŁĘDÓW NA PRODUKCJI

Funkcja wykrywania kolizji technologicznych oraz walidacji materiałów i geometrii zapewniają ochronę przed błędami produkcyjnymi już we wczesnej fazie prototypowania. Każdy model mebla jest weryfikowany pod kątem poprawności materiałów, tekstur i wykonania obróbek. Mniej błędów – mniej strat. Kontrola obróbek i kolizji to nasz autorski mechanizm pozwalający na wskazanie użytkownikowi potencjalnych błędów czy niedociągnięć w jego konstrukcji, np. tego, co nie może zostać przewiercone.

NIŻSZE KOSZTY DZIAŁALNOŚCI

Skrócenie czasu projektowania, sprowadzenie procesu generowania dokumentacji płaskiej 2D do jednego kliknięcia użytkownika w aplikacji i wyeliminowanie błędów produkcji już w początkowych fazach prototypowania sprawiają, że koszty prowadzenia działalności ulegają obniżeniu. Inwestycja w program nie tylko szybko się zwraca, ale w dalszym okresie użytkowania jest czystym zyskiem.

UNIFIKACJA ŚRODOWISKA PRACY

Rozbudowane ustawienia WOODEXPERT pozwalają na unifikację środowiska pracy w każdym przedsiębiorstwie. Administrator dostaje możliwość ujednolicenia systemu projektowania, sposobu zarządzania materiałami czy zasad tworzenia jednorodnej dokumentacji 2D. Warto tutaj wspomnieć o sprawnym generowaniu raportów, dokumentacji technicznej i narzędziu do kosztorysowania, które pozwalają porzucić mozolną pracę na arkuszach excela na rzecz spójnej dokumentacji firmowej.

PROGRAMY NC NA DOWOLNĄ MASZYNĘ

Użytkownik WOODEXPERT może generować programy NC na dowolną maszynę, m.in.: HOMAG, BIESSE, IMA, SCM. Jest to możliwe dzięki współpracy WOODEXPERT z SOLIDWORKS CAM. Nasi specjaliści od wielu lat piszą i modyfikują postprocesory dostosowane do parku maszyn klienta. Użytkownik WOODEXPERT ma także dostęp do bazy wiedzy, w której znajdują się ważne informacje dotyczące m.in. narzędzi, uchwytów, własności, strategii i operacji obróbczych.

Na tym nie koniec listy powodów, dla których przemysł meblarski powinien z zainteresowaniem spojrzeć na nasz najnowszy produkt – więcej już wkrótce. Pamiętajcie o subskrypcji naszych kanałów społecznościowych – znajdziecie nas na:

Facebooku

LinkedIn

Instagramie

Youtube.

Subskrybuj i bądź na bieżąco z wszystkimi newsami, materiałami instruktażowymi i informacjami o promocjach!

Zapisz się na newsletter

Dziękujemy za zapisanie się do newslettera

Od momentu rozpoczęcia współpracy w 2005 roku, firma wielokrotnie potwierdziła swoją wiedzę i profesjonalizm w zakresie oferowanych rozwiązań.

Ryszard Bedynek
Kierownik Działu Informatyki

W przeciągu wielu lat współpracy firma SOLIDEXPERT wykazała się wysokimi kwalifikacjami w zakresie swoje działalności. Możemy liczyć na wsparcie w zakresie obsługi programu, szkolenia, a także konsultacje techniczne.

Agata Wenglorz-Dorosz
Prezes

Od 2018 roku aktywnie współpracujemy z firmą SOLIDEXPERT w zakresie konsultacji, wdrożeń i utrzymania rozwiązań CAD/CAM/PDM. Współpraca podczas całego procesu sprzedaży oraz wdrożenia przebiegała pomyślnie. Rozwiązania dostarczone przez firmę SOLIDEXPERT są w pełni wykorzystywane i rozwijane.

Małgorzata Wronkowska-Kokot
Prezes Zarządu

Wsparcie w zakresie pomocy technicznej oraz handlowe rozmowy prowadzone są na najwyższym poziomie. Zdecydowanie możemy polecić firmę SOLIDEXPERT jako partnera rozwiązań SOLIDWORKS w Polsce.

Sylwia Koszela
Dyrektor ds. Projektów

Od 2005 roku aktywnie współpracujemy z SOLIDEXPERT w zakresie doradztwa, wdrożenia i utrzymania oprogramowania SOLIDWORKS. W kwestiach tych mogliśmy zawsze liczyć na rzetelną i fachową pomoc.

Arkadiusz Sobkowiak
Dyrektor Badań i Rozwoju

Firma SOLIDEXPERT dołożyła wszelkich starań, aby poznać nasze potrzeby i zaproponowała rozwiązanie w pełni odpowiadające naszym oczekiwaniom. Z przyjemnością polecamy SOLIDEXPERT jako zaufanego partnera biznesowego.

Wojciech Sobczak
Właściciel

Na każdym etapie wdrażania projektu czuliśmy wsparcie i zaangażowanie zespołu SOLIDEXPERT. Dzięki oprogramowaniu WOODEXPERT zoptymalizowaliśmy działania projektowe i produkcyjne. Zdecydowanie rekomendujemy firmę do współpracy.

Janusz Czajka
Dyrektor Zarządzający