Od momentu rozpoczęcia współpracy w 2005 roku, firma wielokrotnie potwierdziła swoją wiedzę i profesjonalizm w zakresie oferowanych rozwiązań.
Ryszard Bedynek
Kierownik Działu Informatyki
Kategorie:
Szukaj w blogu:
4 rodzaje zmian w BOM Managerze – co zyskujesz?
Możliwość dokonywania zmian bezpośrednio w BOM Managerze to kolejny sposób na ułatwienie pracy każdego konstruktora mebli. Zyskujesz różne wersje formatek, kosztorysów i sporo zaoszczędzonego czasu dzięki pominięciu etapu dokonywania zmian w modelu mebla.
Poszerzenie możliwości oprogramowania poprzez dostosowanie go do potrzeb producenta mebli i tym samym skrócenie jego czasu pracy to kwestie najczęściej poruszane podczas testów programu do projektowania mebli WOODEXPERT oraz rozmów z naszymi Klientami. Nasz zespół nieustannie poszerza możliwość customizacji oraz optymalizacji pracy wedle uznania Klientów. Jedną z ciekawszych możliwości jest wykonywanie zmian w BOM Managerze, bez konieczności zmiany modelu mebla. Sprawdźmy, jak wyglądają nowe możliwości modyfikacji listy materiałowej w programie WOODEXPERT.
1. EDYCJA KOMPONENTÓW I MATERIAŁÓW NA LIŚCIE MATERIAŁOWEJ
Funkcja ta umożliwia edycję parametrów komponentu i materiałów na liście materiałowej. Użytkownik programu może zmieniać wartości nominalne elementu, a w przypadku materiałów – wymiary brutto, netto oraz powierzchnię. Dzięki temu możemy:
- uzyskać nowe wymiary formatek, np. powiększone ze względów technologicznych
- otrzymać symulacje zmian kosztorysów w zależności od zmian wprowadzonych w BOM
- uzyskać wiele wariantów kosztorysów eksportowanych do CSV
- wprowadzać zmiany bez konieczności dokonania ich w samym modelu
- oszczędzić czas dzięki pracy tylko w BOM Managerze.
Aby edytować komponent, wybierz go z listy w BOM, kliknij prawym przyciskiem myszy, a następnie wybierz Edytuj element.
Wprowadź wybrane wymiary. W każdym momencie możesz odświeżyć dane, powracając do pierwotnych wymiarów pochodzących z modelu mebla.
W ten sam sposób mamy możliwość wprowadzania zmian dotyczących materiałów. Zgodnie z charakterystyką materiałów możemy wprowadzać nowe wartości w zakresie:
- powierzchni
- wymiarów brutto
- wymiarów netto.
Dzięki temu otrzymujemy jeszcze większą łatwość i precyzję procesu otrzymywania kosztorysów oraz generowania nowych list materiałowych. Podobnie jak w przypadku komponentów, możemy odświeżyć dane zgodnie z parametrami modelu mebla.
2. UKRYWANIE ELEMENTÓW NA LIŚCIE MATERIAŁOWEJ
Kolejną przydatną funkcją programu do projektowania mebli WOODEXPERT jest ukrywanie elementów w BOM Managerze. Dzięki temu możemy:
- otrzymać modyfikacje listy materiałowej bez konieczności usuwania elementu z listy
- otrzymać podgląd ukrytych elementów
- przywracać ukryte elementy w wybranych symulacjach.
Aby ukryć element na liście materiałowej, należy go odszukać, kliknąć prawym przyciskiem myszy i wybrać polecenie Ukryj element.
Mamy możliwość podglądu ukrytych elementów poprzez zaznaczenie checkboxa Pokaż ukryte elementy.
W szybki sposób możemy przywrócić elementy do listy materiałowej dzięki opcji Przywróć element znajdującej się analogicznie pod prawym przyciskiem myszy.
3. PROMOWANIE ELEMENTÓW W BOM
Promowanie elementów w BOM pozycjonuje dane formatki na główny poziom listy materiałowej. Ma to istotne znaczenie w przypadku:
- tworzenia grup komponentów na liście materiałowej
- przesunięcia elementów na wyższą pozycję listy materiałowej.
Aby wypromować dany element na główny poziom listy materiałowej, zaznacz element na liście i klikając prawym przyciskiem myszy, wybierz opcję Promuj.
Element od razu pojawi się na głównym poziomie w BOM Managerze. Tak, jak we wszystkich opcjach modyfikacji BOM, możesz cofnąć promowanie wykonując operację podobną do wyżej opisanych.
4. GRUPOWANIE KOMPONENTÓW NA LIŚCIE MATERIAŁOWEJ
Grupowanie komponentów umożliwia tworzenie grupy i przypisywanie do niej wybranych formatek znajdujących się na głównej liście materiałowej. Jeśli komponentu nie ma na głównej liście, należy go wypromować i wówczas wskazać grupę. Dzięki grupowaniu komponentów mamy możliwość:
- tworzenia grup z wybranym podziałem
- nadawanie dowolnych, wybranych przez siebie nazw
- szczegółowy podział elementów na grupy, co ma istotne znaczenie w przypadku rozbudowanych modeli i wielu elementów w projekcie.
Aby utworzyć grupę, wybierz pierwszy element i klikając prawym przyciskiem myszy wybierz opcję Grupuj. Następnie zdefiniuj nazwę grupy i zaakceptuj wybór.
Grupa i jej zawartość pojawi się na liście materiałowej. Chcąc dodać kolejne komponenty, najpierw wypromuj je, a następnie wybierz opcję Grupuj wpisując nazwę dedykowanej grupy. Elementy zostaną dołączone do wskazanej listy.
Opisane funkcjonalności pozwalają na dokonywanie zmian w liście materiałowej w krótkim czasie. Opcje wyboru są intuicyjne, dostępne pod ręką, bez konieczności długiego ich wyszukiwania w menu. Co ważne, mamy możliwość odświeżenia danych bez utraty plików, a wykorzystanie opcji wariantów kolorystycznych jeszcze bardziej poszerza możliwości konstruktora mebli. Testuj WOODEXPERT przez 30 dni bez opłat i zobowiązań. Pobierz DEMO lub zadzwoń: + 48 12 626 06 00.
Ostatnie wpisy

Najnowsze funkcjonalności programu do projektowania mebli WOODEXPERT oraz zupełnie nowy moduł NESTING - dołącz do grona uczestników najbliższego webinaru poświęconego najnowszej wersji oprogramowania. Czytaj dalej

Meble kuchenne posiadają powtarzalne moduły i określoną specyfikę, m.in. w zakresie grubości i rodzajów płyt. Nawet w przypadku najmniejszej kuchni meble nigdy nie występują pojedynczo. Zawsze jest to forma choćby…

Program do projektowania mebli WOODEXPERT dzięki oparciu na SOLIDWORKS pozwala na import większości formatów plików CAD dostępnych na rynku. Firmy przechodzące z CAD 2D (np. AutoCAD lub DraftSight) mogą liczyć…

Automatyzacja procesów projektowych i produkcyjnych nie dotyczy wyłącznie dużych fabryk mebli. Małe i średnie zakłady mogą zyskać dzięki niej czas i poświęcać go na rozwój, przyjmowanie większej ilości zamówień oraz…

Branża meblarska bez parametrycznego modelowania? Trudno to sobie wyobrazić. A jeszcze do niedawna był to standard, ściśle powiązany z wieloma ograniczeniami projektowymi: czasowymi i materiałowymi. Jeśli udało się Tobie przetrwać…
