woodexpert

NOWY! program do projektowania mebli 3D CAD WOODEXPERT

Nie moglibyśmy sobie wyobrazić lepszej okazji niż 19-lecie istnienia naszej firmy na rynku rozwiązań CAD/ CAM / PDM / ERP na zaprezentowanie nowego – 19-tego! – autorskiego rozwiązania, stworzonego tym razem z myślą o branży meblarskiej.

19-LECIE DZIAŁALNOŚCI NA RYNKU CAD / CAM / PDM / ERP

 

1. marca to dla nas wyjątkowa data. Dokładnie 19 lat temu rozpoczęliśmy działalność na rynku rozwiązań CAD / CAM / PDM / ERP w Polsce. Dzisiaj nasz zespół składa się z ponad 80 specjalistów, którzy aktywnie wspierają działy rozwoju, konstrukcyjne i technologiczne ponad 2500 Klientów, uczelni i placówek naukowych.

Nie moglibyśmy sobie wyobrazić lepszej okazji niż 19-lecie istnienia naszej firmy na prezentację zupełnie nowego – 19-tego! – autorskiego rozwiązania, stworzonego z myślą o branży meblarskiej. Pracowaliśmy nad nim przez wiele ostatnich miesięcy, dążąc do stworzenia oprogramowania będącego odpowiedzią na największe problemy przemysłu meblarskiego. Przed Wami zupełnie nowy na rynku, profesjonalny program do projektowania mebli 3D CAD i przygotowania produkcji WOODEXPERT – w pełni kompatybilny z SOLIDWORKS.

OD PROJEKTU MEBLA DO JEGO PRODUKCJI

 

WOODEXPERT to profesjonalna aplikacja 3D CAD, której głównym zadaniem jest zaoszczędzenie czasu pracy projektanta mebli, szybkie generowanie rysunków, możliwość tworzenia rozbudowanej dokumentacji produkcyjnej oraz automatyzacja obróbki CNC. W pełni zintegrowany z SOLIDWORKS stanowi idealne narzędzie pracy wpisujące się w nurt Industry 4.0. Stworzony w oparciu o doświadczenie najlepszych konsultantów z branży meblarskiej i potężny silnik 3D SOLIDWORKS, WOODEXPERT został wyposażony w przyjazny użytkownikowi, intuicyjny i przejrzysty interfejs:

ŁATWA ROZBUDOWA BIBLIOTEKI KOMPONENTÓW

 

Program posiada łatwą w edycji i rozbudowie bibliotekę predefiniowanych komponentów, która w przeciwieństwie do konkurencyjnych rozwiązań nie wymaga od użytkownika umiejętności programistycznych. Funkcja inteligentnego wstawiania komponentów z podglądem OpenGL pozwala na błyskawiczne prototypowanie i precyzyjne modelowanie. WOODEXPERT umożliwia szybkie nadawanie materiałów nośnych i wykończeniowych do pożądanych elementów według schematu określonego przez użytkownika, sterowanie naddatkami technologicznymi oraz tworzenie legend materiałowych z wariantami.

Baza modeli 3D obejmuje m.in.: złącza meblowe (kołki, konfirmaty, mimośrody, zawiasy), akcesoria meblowe (uchwyty, drążki, nóżki), korpusy, szuflady (wraz z prowadnicami) i wiele innych.

Funkcja wykrywania kolizji technologicznych oraz walidacji materiałów i geometrii to z kolei świetna ochrona przed błędami produkcyjnymi już we wczesnej fazie prototypowania. Każdy model mebla jest weryfikowany pod kątem poprawności materiałów, tekstur i wykonania obróbek.

SZYBKIE GENEROWANIE DOKUMENTACJI 2D

 

WOODEXPERT daje możliwość szybkiego i łatwego wygenerowania dokumentacji ujednoliconej w obrębie całego przedsiębiorstwa. Przy pomocy zaledwie jednego kliknięcia możesz stworzyć rysunki dla dużej ilości elementów. Warto tutaj zwrócić uwagę na operacje takie, jak:

• wstawienie koniecznej ilości rzutów
• automatyczne wstawienie ściany z największą liczbą obróbek jako rzutu głównego
• wybór typu wymiarowania dla różnych rodzajów materiałów: linia bazowa, łańcuch wymiarowy, tabela otworów
• wstawienie gotowego elementu, na tle formatki CAM
• skalowanie widoków
• wyrównanie pozycji elementów względem elementu lub formatki
• oznaczenie oklein, zarówno tych na wąskich płaszczyznach, jak i szerokich, wraz z oznaczeniem ich grubości oraz indeksu
• automatyczne oznaczenie kierunku usłojenia płyty
• walidację poprawności wykonania rysunków, tzn. wylistowanie wszystkich problemów występujących w trakcie generowania dokumentacji.

ELASTYCZNY MODUŁ BOM I INTEGRACJA Z ERP / PDM

 

Dzięki BOM, w pełni automatyczny i trwający zaledwie kilka sekund proces generowania danych produkcyjnych dostarcza użytkownikowi m.in.:

• lista elementów z przypisanymi materiałami nośnymi i wykończeniowymi
• lista okuć i akcesoriów
• dane produkcyjne powiększone o wymiary brutto i netto
• możliwość sporządzania kosztorysów
• możliwość przypisywania indeksów wraz z wyszukiwaniem w ERP
• wersjonowanie list materiałowych
• pola predefiniowane.

Raporty produkcyjne mogą być zapisane w dowolnym formacie obsługiwanym przez systemy przedsiębiorstwa i zintegrowane w prosty sposób z ERP / PDM.

SOLIDWORKS CAM – OBRÓBKA CNC

 

Integracja programu WOODEXPERT z SOLIDWORKS CAM umożliwia płynne przejście z fazy projektowania do procesu produkcji. Technologiczna Baza Wiedzy, czyli edytowalny zbiór parametrów obróbki, zdefiniowanych narzędzi i procesów technologicznych pozwala na automatyzację obróbki CNC całkowicie dopasowaną do potrzeb użytkownika. Użytkownik może przygotować rozkroje płyt w NESTINGWORKS.

TESTUJ PRZEZ 30 DNI ZA DARMO

 

WOODEXPERT stworzyliśmy po to, by każda firma zajmująca się projektowaniem mebli, miała możliwość wejścia w świat maksymalnie uproszczony, zautomatyzowany i przyjazny użytkownikowi, bogatszy o nowe możliwości, zaoszczędzony czas i duży komfort pracy. Oferujemy 30-dniowy bezpłatny okres testowy w pełni funkcjonalnego programu, połączony z prezentacją programu, warsztatami szkoleniowymi i pomocą specjalisty w trakcie użytkowania. W tym celu zapraszamy do kontaktu przez formularz znajdujący się na naszej stronie woodexpert3d.com, na której znajdziecie również więcej informacji o samym oprogramowaniu i korzyściach płynących z jego wdrożenia.

Czas na zmiany. Czas na WOODEXPERT.

Ostatnie wpisy

Podczas rozmów na temat wdrożenia oprogramowania w swoim przedsiębiorstwie, temat subskrypcji jest często zostawiany na sam koniec. Rozwiązania z modelem subskrypcji kojarzą się błędnie wyłącznie z obowiązkiem cyklicznej opłaty. Zastanówmy…

Czy każdy program do mebli obsłuży maszyny CNC? Odpowiedź będzie krótka: nie. Wiele z nich skupia się na przygotowaniu wizualizacji, ale nie na dokumentacji czy produkcji. Jakie możliwości daje użytkownikowi…

Jak poradzić sobie z przekazaniem projektu mebla przygotowanego w programie WOODEXPERT osobie, która ma go zaopiniować, ale nie posiada licencji programu? Nic prostszego. Wyeksportuj go do 3D PDF i zobacz,…

Specjalistyczne oprogramowanie to zawsze krok do zwiększenia wydajności działań firmy. Lepsza organizacja pracy, funkcjonalności napisane specjalnie pod branżę, wyeliminowanie błędów, zastąpienie długich i żmudnych czynności automatyzacją i wygoda – taki…

Możliwość dokonywania zmian bezpośrednio w BOM Managerze to kolejny sposób na ułatwienie pracy każdego konstruktora mebli. Zyskujesz różne wersje formatek, kosztorysów i sporo zaoszczędzonego czasu dzięki pominięciu etapu dokonywania zmian…

Zapisz się na newsletter

Dziękujemy za zapisanie się do newslettera

Od momentu rozpoczęcia współpracy w 2005 roku, firma wielokrotnie potwierdziła swoją wiedzę i profesjonalizm w zakresie oferowanych rozwiązań.

Ryszard Bedynek
Kierownik Działu Informatyki

W przeciągu wielu lat współpracy firma SOLIDEXPERT wykazała się wysokimi kwalifikacjami w zakresie swoje działalności. Możemy liczyć na wsparcie w zakresie obsługi programu, szkolenia, a także konsultacje techniczne.

Agata Wenglorz-Dorosz
Prezes

Od 2018 roku aktywnie współpracujemy z firmą SOLIDEXPERT w zakresie konsultacji, wdrożeń i utrzymania rozwiązań CAD/CAM/PDM. Współpraca podczas całego procesu sprzedaży oraz wdrożenia przebiegała pomyślnie. Rozwiązania dostarczone przez firmę SOLIDEXPERT są w pełni wykorzystywane i rozwijane.

Małgorzata Wronkowska-Kokot
Prezes Zarządu

Wsparcie w zakresie pomocy technicznej oraz handlowe rozmowy prowadzone są na najwyższym poziomie. Zdecydowanie możemy polecić firmę SOLIDEXPERT jako partnera rozwiązań SOLIDWORKS w Polsce.

Sylwia Koszela
Dyrektor ds. Projektów

Od 2005 roku aktywnie współpracujemy z SOLIDEXPERT w zakresie doradztwa, wdrożenia i utrzymania oprogramowania SOLIDWORKS. W kwestiach tych mogliśmy zawsze liczyć na rzetelną i fachową pomoc.

Arkadiusz Sobkowiak
Dyrektor Badań i Rozwoju