woodexpert

Grupowanie komponentów

Jako twórcy programu WOODEXPERT postanowiliśmy sprawić, by projektowanie mebli oprócz korzyści czasowych przynosiło użytkownikowi również satysfakcję. Właśnie dlatego do oprogramowania dodaliśmy szereg funkcji, które poza usprawnieniem projektowania zapewniają duży komfort użytkowania. Jedną z nich jest Grupowanie komponentów.

Funkcja grupowania komponentów daje użytkownikowi możliwość zgrupowania wybranych elementów, a następnie rozsunięcia ich o określoną grubość freza/piły, dzięki czemu otrzymujemy dodatkową formatkę pozwalającą na uzyskanie po rozcięciu elementów o praktycznie ciągłej strukturze usłojenia. Poniżej znajdziesz dokładny opis tego, w jaki sposób należy grupować komponenty.

1. Na początku należy wybrać operację Grupuj komponenty z WOODEXPERT CommandManagera.

2. Następnie wybieramy komponenty, które program ma zgrupować.

3. Kolejnym krokiem jest podanie odstępu na narzędzie do cięcia / frezowania:

4. Po zaakceptowaniu wyboru program automatycznie grupuje komponenty i odsuwa je o wyznaczony „margines”.

5. W drzewie operacji FeatureManager powstaje nowa pozycja:

6. Komponent taki może posiadać 3 konfiguracje:

konfiguracja domyślna, czyli formatka bez nadanych naddatków, z której można wyciąć nasze elementy

konfiguracja SE_NOMINAL, czyli wszystkie formatki odsunięte o 5 milimetrów, na bazie ich obrysu powstaje konfiguracja domyślna

konfiguracja WE-CAM, czyli konfiguracja utworzona przez użytkownika poleceniem „Utwórz dane CAM”, zawierająca formatkę domyślną wraz z naddatkami technologicznymi odpowiednimi dla materiału.

Jednym kliknięciem użytkownik dostaje element, który jest gotowy do przesłania go do programu CAM. Dodatkowo „grupa” jest przedstawiona w BOM, który bierze ją pod uwagę przy zliczaniu materiałów projektowych. Zapraszamy do obejrzenia tutorialu pokazującego pracę z funkcją grupowania komponentów w programie WOODEXPERT.

Zapisz się na newsletter

Dziękujemy za zapisanie się do newslettera

Od momentu rozpoczęcia współpracy w 2005 roku, firma wielokrotnie potwierdziła swoją wiedzę i profesjonalizm w zakresie oferowanych rozwiązań.

Ryszard Bedynek
Kierownik Działu Informatyki

W przeciągu wielu lat współpracy firma SOLIDEXPERT wykazała się wysokimi kwalifikacjami w zakresie swoje działalności. Możemy liczyć na wsparcie w zakresie obsługi programu, szkolenia, a także konsultacje techniczne.

Agata Wenglorz-Dorosz
Prezes

Od 2018 roku aktywnie współpracujemy z firmą SOLIDEXPERT w zakresie konsultacji, wdrożeń i utrzymania rozwiązań CAD/CAM/PDM. Współpraca podczas całego procesu sprzedaży oraz wdrożenia przebiegała pomyślnie. Rozwiązania dostarczone przez firmę SOLIDEXPERT są w pełni wykorzystywane i rozwijane.

Małgorzata Wronkowska-Kokot
Prezes Zarządu

Wsparcie w zakresie pomocy technicznej oraz handlowe rozmowy prowadzone są na najwyższym poziomie. Zdecydowanie możemy polecić firmę SOLIDEXPERT jako partnera rozwiązań SOLIDWORKS w Polsce.

Sylwia Koszela
Dyrektor ds. Projektów

Od 2005 roku aktywnie współpracujemy z SOLIDEXPERT w zakresie doradztwa, wdrożenia i utrzymania oprogramowania SOLIDWORKS. W kwestiach tych mogliśmy zawsze liczyć na rzetelną i fachową pomoc.

Arkadiusz Sobkowiak
Dyrektor Badań i Rozwoju

Firma SOLIDEXPERT dołożyła wszelkich starań, aby poznać nasze potrzeby i zaproponowała rozwiązanie w pełni odpowiadające naszym oczekiwaniom. Z przyjemnością polecamy SOLIDEXPERT jako zaufanego partnera biznesowego.

Wojciech Sobczak
Właściciel

Na każdym etapie wdrażania projektu czuliśmy wsparcie i zaangażowanie zespołu SOLIDEXPERT. Dzięki oprogramowaniu WOODEXPERT zoptymalizowaliśmy działania projektowe i produkcyjne. Zdecydowanie rekomendujemy firmę do współpracy.

Janusz Czajka
Dyrektor Zarządzający