woodexpert

Zwiększ wydajność firmy dzięki 19 funkcjom WOODEXPERT

Specjalistyczne oprogramowanie to zawsze krok do zwiększenia wydajności działań firmy. Lepsza organizacja pracy, funkcjonalności napisane specjalnie pod branżę, wyeliminowanie błędów, zastąpienie długich i żmudnych czynności automatyzacją i wygoda – taki wybór zawsze oznacza wygraną.

Poznaj 19 funkcjonalności programu do projektowania i produkcji mebli WOODEXPERT, dzięki którym Twój biznes zacznie rosnąć. Oszczędzaj czas, eliminuj błędy i zwiększaj wydajność swojego zespołu.

1. SKRÓCENIE CZASU WSTAWIANIA PODOBNYCH ELEMENTÓW

Jak skrócić czas projektowania szafy z np. 30-oma półkami? Wykorzystując WOODEXPERT-ową funkcję wstawiania elementów w szyku liniowym. Jeśli projekt wymaga od Ciebie wykorzystania wielu identycznych elementów, wybierz „Liniowy szyk komponentów”, wyznacz ich kierunek, ilość oraz odległości pomiędzy elementami. Przed zaakceptowaniem polecenia spójrz na podgląd i upewnij się, że chodziło Tobie o dokładnie taki efekt.

2. ADAPTACJA MODELI Z INNYCH PROGRAMÓW

Jeśli planujesz zmianę oprogramowania i zastanawiasz się, czy wiąże się to z koniecznością utraty dotychczasowych modeli – bez obaw. Modele przygotowane w SOLIDWORKS oraz innych programach CAD (np. w formatach *.step, *.sat, itp.), można w prosty sposób zaadaptować do pracy w WOODEXPERT. Jak to wygląda w praktyce?

Każdy model przygotowany np. w programie SOLIDWORKS można zapisać do biblioteki, zadawać mu odpowiednie parametry i traktować go jako nowy komponent. Dodatkowo, wstawiając np. korpus przygotowany na czystym SOLIDWORKS, możemy w każdym momencie rozpocząć na nim pracę, wykorzystując wszystkie funkcje WOODEXPERT, w tym generator rysunków i list materiałowych.

Innym przykładem jest tworzenie biblioteki z katalogu konkretnego producenta. Modele pobrane z jego strony internetowej są w łatwy sposób przyswajalne przez WOODEXPERT i podlegają standardowym zasadom tworzenia nowych komponentów. Dzięki temu maksymalnie oszczędzamy czas potrzebny do przygotowania nowej biblioteki.

3. SPRAWNA PRODUKCJA WIELOSERYJNA

W przypadku produkcji wieloseryjnej produkujemy te same meble w różnych wariantach kolorystycznych. Aby uniknąć tworzenia każdorazowo nowych modeli, list materiałowych i dokumentacji płaskiej mebli, w programie znajduje się specjalna opcja tworzenia wariantów kolorystycznych danej serii.

Warianty kolorystyczne mebli

4. CIĄGŁA STRUKTURA USŁOJENIA

Funkcja grupowania komponentów daje Tobie możliwość pogrupowania wybranych elementów oraz rozsunięcia ich o konkretną grubość freza / piły. Dzięki temu otrzymasz dodatkową formatkę pozwalającą po rozcięciu na uzyskanie elementów o ciągłej strukturze usłojenia.

5. SZYBKI KOSZTORYS

Jak przygotować szybki kosztorys, zwłaszcza, jeśli w grę wchodzi kilka wariantów dla tego samego projektu, zależnych od wybranych zmiennych? Wpisujesz indeks i koszt materiału lub wybierasz je z wyszukiwarki zintegrowanej z systemem ERP, a koszt projektu zostanie wyliczony zarówno dla kolejnych materiałów i elementów, jak i całego projektu.

Kalkulacja kosztów mebla

6. AUTOMATYCZNY GENERATOR PÓŁFABRYKATÓW

W WOODEXPERT możesz automatycznie wygenerować wszystkie półfabrykaty konieczne do obróbki na maszynach. Wysyłasz do CAM nie tylko gotowy element, ale i formatkę, otrzymując możliwość wyboru odpowiedniej bazy na maszynie oraz zasymulowania frezowania przed oklejaniem.

Po odpowiednim skonfigurowaniu ustawień możesz również wygenerować rysunki, które będą zawierały ramkę obrazującą formatkę, dając możliwość bazowania wymiarów otworów oraz innych obróbek. Dokumentacja taka jest pomocna w zakładach produkcyjnych, w których programy piszą operatorzy maszyn.

7. BEZPIECZNE PACZKOWANIE MEBLI

WOODEXPERT posiada również dość nietypową i ciekawą funkcję pozwalającą na rozmieszczenie elementów mebla w paczce oraz dodanie właściwych materiałów uzupełniających. Mebel odpowiednio zabezpieczony jest gotowy do bezpiecznego magazynowania i transportu!

8. AUTOMATYCZNE WYKRYWANIE KOLIZJI TECHNOLOGICZNYCH

Program do projektowania mebli WOODEXPERT posiada rozbudowaną funkcję wykrywania kolizji technologicznych, ułatwiającą ich identyfikację i pozwalającą na usunięcie ewentualnych błędów produkcyjnych już na samym początku projektowania mebli.

9. ZAPEWNIONA OBSŁUGA KONSTRUKCJI SPAWANYCH

WOODEXPERT zapewnia wsparcie modeli utworzonych w module „Konstrukcje spawane” SOLIDWORKS, umożliwiając tym samym obsługę profili w rysunkach oraz listach materiałowych. Użytkownik programu dwoma kliknięciami generuje rysunki dla wszystkich profili oraz uwzględnia je w listach materiałowych wraz z informacjami o materiałach i naddatkach.

10. WYGODNE WSPÓŁDZIELENIE DANYCH PROJEKTOWYCH

W przypadku WOODEXPERT mamy do czynienia z możliwością współdzielenia danych online z innymi współpracownikami, co zdecydowanie przyspiesza i ułatwia współpracę nad projektami.

11. SZYBKIE OTWOROWANIE POD ŁĄCZNIKI

Otworowanie pod łączniki to zazwyczaj proces trudny i czasochłonny. Wykonanie otworów wiąże się z przeprowadzeniem długich operacji, a każda zmiana wymaga ponownego pozycjonowania. Podobnie rzecz ma się przy wstawianiu w otwory odpowiednich okuć i akcesoriów. Dzięki dedykowanym funkcjonalnościom programu WOODEXPERT oba te procesy zostają skrócone do niezbędnego minimum.

12. EDYCJA NADDATKÓW TECHNOLOGICZNYCH

Funkcja ta daje możliwość sterowania naddatkami technologicznymi oraz kątem ich usłojenia. Naddatki technologiczne w przemyśle meblarskim różnią się znacząco od innych branż. Standardowe naddatki technologiczne przypisane są domyślnie do materiałów w legendzie, często pojawia się jednak potrzeba zmiany dla każdego elementu osobno. W takim przypadku z pomocą przychodzi funkcja „Edycja naddatków”, która nie tylko pozwala je edytować, ale również nadawać od nowa.

13. INTELIGENTNE NADAWANIE MATERIAŁÓW NOŚNYCH I WYKOŃCZENIOWYCH

Dzięki funkcji inteligentnego nadawania materiałów użytkownik jest w stanie jednym kliknięciem nadać materiały nośne i wykończeniowe na odpowiednie płaszczyzny. Automatyczny wybór można oczywiście wspomagać ręcznie – dodawać lub usuwać wybrane krawędzie i płaszczyzny. Czas poświęcony na nadawanie materiałów nośnych lub ręcznego modelowania obrzeża redukujemy do zaledwie kilkunastu sekund.

14. INTELIGENTNE WSTAWIANIE KOMPONENTÓW

Funkcja ta zapewnia maksymalne skrócenie czasu poświęconego na wstawianie elementów mebla. Ważnym elementem procesu wstawiania komponentu jest wykorzystanie podglądu OpenGL pozwalającego na określenie przestrzeni, w którą zostanie wstawiony dany element. OpenGL został napisany od podstaw przez nasz zespół właśnie po to, żeby projektowanie mebli w WOODEXPERT było czystą przyjemnością.

 15. SZYBKIE NADAWANIE MATERIAŁÓW NOŚNYCH I WYKOŃCZENIOWYCH

Sprawny proces nadawania materiałów nośnych i wykończeniowych, pozbawiony błędów w wyborze płaszczyzn, jest możliwy dzięki grupowemu wyszukiwaniu materiałów. W programie WOODEXPERT korzystając ze specjalnej wyszukiwarki możesz bezbłędnie nadać materiał np. na wszystkie elementy płytowe z pominięciem samego frontu, nadać obrzeże jedynie na front lub drzwi, pominąć nadawanie obrzeża na wybrany element płytowy, itd.

16. KONIEC Z BAŁAGANEM W NAZEWNICTWIE PLIKÓW

Do ustawień programu wprowadziliśmy maskę nazw plików. Pozwala ona na dokładne określenie schematu nazywania nowych plików, przy zachowaniu odrębnego nazewnictwa plików części i złożeń. Administrator posiada dodatkowo możliwość ustalenia schematu nazywania nowych materiałów, dzięki czemu mamy zapewnioną spójną, zrozumiałą, a co najważniejsze unikatową nomenklaturę generowanych danych.

17. WALIDACJA MATERIAŁÓW I GEOMETRII

Każdy model mebla jest weryfikowany pod kątem poprawności przypisanych materiałów, tekstur oraz wykonania obróbek.

18. DOKUMENTACJA RYSUNKOWA I OKOŁOPRODUKCYJNA

Specjalistyczne oprogramowanie dla branży meblarskiej sprawia, że czasochłonne i żmudne rysowanie zastępujemy jednym kliknięciem. W rezultacie otrzymujemy kompletną dokumentację 2d, co pozwala na zaoszczędzenie czasu niejednokrotnie nawet na poziomie 90%. W przypadku dużych projektów ma to niebagatelne znaczenie. Raporty produkcyjne generowane na podstawie danych z modelu oraz BOM Managera pozwalają na eksport danych do dowolnego typu pliku i schematu, z uwzględnieniem danych do systemów klasy ERP.

19. ZINTEGROWANE ŚRODOWISKO

Zintegrowane środowisko daje możliwość wykorzystania narzędzi dołączonych do oprogramowania SOLIDWORKS, w tym SolidWorks CAM, który następnie można rozszerzyć o moduł Nestingu.

Doszliśmy do najważniejszego – czy powyższe linijki tekstu to jedynie marketingowe „gadanie”? Możesz to sprawdzić tylko w jeden sposób i nie mam tu na myśli pytania nieznajomych na forach internetowych – pobierz darmową wersję testową programu. Otrzymujesz 30 dni na sprawdzenie, jak bardzo specjalistyczny CAD może się przydać w Twojej firmie.

Jeśli natomiast należysz do grona osób lubiących, kiedy ktoś wyjaśni wszystko krok po kroku – skorzystaj z formularza kontaktowego i opcji „Zamawiam prezentację online”. Całość spotkania online (lub stacjonarnego) trwa ok. 1,5h – w jego trakcie poznasz program i usłyszysz odpowiedzi na swoje pytania. Nie czekaj, po prostu pobierz.

POLECAMY inne opracowania na naszym blogu, m.in.

Zapisz się na newsletter

Dziękujemy za zapisanie się do newslettera

Od momentu rozpoczęcia współpracy w 2005 roku, firma wielokrotnie potwierdziła swoją wiedzę i profesjonalizm w zakresie oferowanych rozwiązań.

Ryszard Bedynek
Kierownik Działu Informatyki

W przeciągu wielu lat współpracy firma SOLIDEXPERT wykazała się wysokimi kwalifikacjami w zakresie swoje działalności. Możemy liczyć na wsparcie w zakresie obsługi programu, szkolenia, a także konsultacje techniczne.

Agata Wenglorz-Dorosz
Prezes

Od 2018 roku aktywnie współpracujemy z firmą SOLIDEXPERT w zakresie konsultacji, wdrożeń i utrzymania rozwiązań CAD/CAM/PDM. Współpraca podczas całego procesu sprzedaży oraz wdrożenia przebiegała pomyślnie. Rozwiązania dostarczone przez firmę SOLIDEXPERT są w pełni wykorzystywane i rozwijane.

Małgorzata Wronkowska-Kokot
Prezes Zarządu

Wsparcie w zakresie pomocy technicznej oraz handlowe rozmowy prowadzone są na najwyższym poziomie. Zdecydowanie możemy polecić firmę SOLIDEXPERT jako partnera rozwiązań SOLIDWORKS w Polsce.

Sylwia Koszela
Dyrektor ds. Projektów

Od 2005 roku aktywnie współpracujemy z SOLIDEXPERT w zakresie doradztwa, wdrożenia i utrzymania oprogramowania SOLIDWORKS. W kwestiach tych mogliśmy zawsze liczyć na rzetelną i fachową pomoc.

Arkadiusz Sobkowiak
Dyrektor Badań i Rozwoju

Firma SOLIDEXPERT dołożyła wszelkich starań, aby poznać nasze potrzeby i zaproponowała rozwiązanie w pełni odpowiadające naszym oczekiwaniom. Z przyjemnością polecamy SOLIDEXPERT jako zaufanego partnera biznesowego.

Wojciech Sobczak
Właściciel

Na każdym etapie wdrażania projektu czuliśmy wsparcie i zaangażowanie zespołu SOLIDEXPERT. Dzięki oprogramowaniu WOODEXPERT zoptymalizowaliśmy działania projektowe i produkcyjne. Zdecydowanie rekomendujemy firmę do współpracy.

Janusz Czajka
Dyrektor Zarządzający