woodexpert

Otworowanie pod łączniki

Otworowanie pod łączniki to proces trudny i czasochłonny. Wykonanie otworów wiąże się z przeprowadzeniem wielu długich operacji, a każda zmiana wymaga ponownego pozycjonowania. Kolejnym procesem, kilkukrotnie wydłużającym projektowanie mebli, jest wstawienie w otwory odpowiednich okuć lub akcesoriów. I tutaj z pomocą przychodzi program do projektowania mebli 3D CAD WOODEXPERT, dzięki któremu możesz zaoszczędzić dziesiątki godzin cennego czasu.

Pierwszym etapem tworzenia otworowań pod łączniki jest wstawienie okuć w nasz model. Sposób wstawiania komponentów został opisany w artykule „Wspomaganie wstawiania komponentów z podglądem OpenGL”.

Kiedy nasz model jest już przygotowany, czyli posiada nadany materiał oraz niezbędne łączniki wraz z akcesoriami, możemy przejść do wykonania otworów. Po raz kolejny zamiast dziesiątek pojedynczych operacji funkcja „Wykonaj otworowanie” pozwala jednym kliknięciem wykonać wszystkie obróbki.

Po wybraniu operacji program automatycznie znajduje wszystkie obróbki, natomiast użytkownik może samodzielnie zdecydować, które łączniki wykluczyć z tego procesu. Po zaakceptowaniu, na modelu zostaną wykonane gniazda, które będą również widoczne na rysunkach oraz użyteczne w CAM.

Obróbki wykonane tym sposobem pozwalają na ich aktualizację wraz ze zmianami w modelu, takimi jak: zmiana rozstawu czy rozmiaru łącznika.

Zapraszamy do obejrzenia filmu pokazującego proces otworowania pod łączniki w programie WOODEXPERT – przekonasz się, ile czasu naprawdę możesz zaoszczędzić inwestując we właściwe oprogramowanie.

Zapisz się na newsletter

Dziękujemy za zapisanie się do newslettera

Od momentu rozpoczęcia współpracy w 2005 roku, firma wielokrotnie potwierdziła swoją wiedzę i profesjonalizm w zakresie oferowanych rozwiązań.

Ryszard Bedynek
Kierownik Działu Informatyki

W przeciągu wielu lat współpracy firma SOLIDEXPERT wykazała się wysokimi kwalifikacjami w zakresie swoje działalności. Możemy liczyć na wsparcie w zakresie obsługi programu, szkolenia, a także konsultacje techniczne.

Agata Wenglorz-Dorosz
Prezes

Od 2018 roku aktywnie współpracujemy z firmą SOLIDEXPERT w zakresie konsultacji, wdrożeń i utrzymania rozwiązań CAD/CAM/PDM. Współpraca podczas całego procesu sprzedaży oraz wdrożenia przebiegała pomyślnie. Rozwiązania dostarczone przez firmę SOLIDEXPERT są w pełni wykorzystywane i rozwijane.

Małgorzata Wronkowska-Kokot
Prezes Zarządu

Wsparcie w zakresie pomocy technicznej oraz handlowe rozmowy prowadzone są na najwyższym poziomie. Zdecydowanie możemy polecić firmę SOLIDEXPERT jako partnera rozwiązań SOLIDWORKS w Polsce.

Sylwia Koszela
Dyrektor ds. Projektów

Od 2005 roku aktywnie współpracujemy z SOLIDEXPERT w zakresie doradztwa, wdrożenia i utrzymania oprogramowania SOLIDWORKS. W kwestiach tych mogliśmy zawsze liczyć na rzetelną i fachową pomoc.

Arkadiusz Sobkowiak
Dyrektor Badań i Rozwoju

Firma SOLIDEXPERT dołożyła wszelkich starań, aby poznać nasze potrzeby i zaproponowała rozwiązanie w pełni odpowiadające naszym oczekiwaniom. Z przyjemnością polecamy SOLIDEXPERT jako zaufanego partnera biznesowego.

Wojciech Sobczak
Właściciel

Na każdym etapie wdrażania projektu czuliśmy wsparcie i zaangażowanie zespołu SOLIDEXPERT. Dzięki oprogramowaniu WOODEXPERT zoptymalizowaliśmy działania projektowe i produkcyjne. Zdecydowanie rekomendujemy firmę do współpracy.

Janusz Czajka
Dyrektor Zarządzający