woodexpert

Definicje typoszeregów

Jednym z głównych założeń podczas tworzenia programu do projektowania mebli WOODEXPERT było maksymalne skrócenie czasu, jaki konstruktor musi spędzić na projektowaniu nowego wyrobu. To właśnie dlatego już na wczesnym etapie przygotowania ustawień użytkownik może tworzyć typoszeregi.

Czym są typoszeregi? To nic innego, jak listy danych stworzonych przez użytkownika końcowego, które można wykorzystać w procesie tworzenia nowego projektu.

Listy te można wykorzystać w kilku miejscach, m.in. w definicji komponentu oraz listach materiałowych, dzięki czemu unikamy czasochłonnego przeszukiwania zasobów przedsiębiorstwa. Przykładem takiego rozwiązania jest typoszereg „Grubości płyt” zawierający wszystkie możliwe grubości płyt przechowywanych w magazynie firmy.

Dzięki podpięciu uprzednio zdefiniowanej listy użytkownik może wybrać odpowiednią grubość płyt podczas wstawiania nowego komponentu z biblioteki, bez konieczności zastanawiania się, czy wybrany parametr jest dostępny w magazynie lub u producenta.

Innym przykładem zastosowania typoszeregów są listy rozwijalne stosowane w BOM Managerze. Listy takie, jak na załączonym przykładzie, można dowolnie tworzyć w ramach pól dostosowanych BOM. Mogą to być m.in.:

→ operacje

→ marszruty

→ maszyny

→ wydziały

→ wiele innych, niekoniecznie związanych z produkcją (np. tak / nie).

O tym, w jaki sposób typoszeregi usprawniają pracę konstruktora mebli, dowiesz się z poniższego filmu.

Zapisz się na newsletter

Dziękujemy za zapisanie się do newslettera

Od momentu rozpoczęcia współpracy w 2005 roku, firma wielokrotnie potwierdziła swoją wiedzę i profesjonalizm w zakresie oferowanych rozwiązań.

Ryszard Bedynek
Kierownik Działu Informatyki

W przeciągu wielu lat współpracy firma SOLIDEXPERT wykazała się wysokimi kwalifikacjami w zakresie swoje działalności. Możemy liczyć na wsparcie w zakresie obsługi programu, szkolenia, a także konsultacje techniczne.

Agata Wenglorz-Dorosz
Prezes

Od 2018 roku aktywnie współpracujemy z firmą SOLIDEXPERT w zakresie konsultacji, wdrożeń i utrzymania rozwiązań CAD/CAM/PDM. Współpraca podczas całego procesu sprzedaży oraz wdrożenia przebiegała pomyślnie. Rozwiązania dostarczone przez firmę SOLIDEXPERT są w pełni wykorzystywane i rozwijane.

Małgorzata Wronkowska-Kokot
Prezes Zarządu

Wsparcie w zakresie pomocy technicznej oraz handlowe rozmowy prowadzone są na najwyższym poziomie. Zdecydowanie możemy polecić firmę SOLIDEXPERT jako partnera rozwiązań SOLIDWORKS w Polsce.

Sylwia Koszela
Dyrektor ds. Projektów

Od 2005 roku aktywnie współpracujemy z SOLIDEXPERT w zakresie doradztwa, wdrożenia i utrzymania oprogramowania SOLIDWORKS. W kwestiach tych mogliśmy zawsze liczyć na rzetelną i fachową pomoc.

Arkadiusz Sobkowiak
Dyrektor Badań i Rozwoju

Firma SOLIDEXPERT dołożyła wszelkich starań, aby poznać nasze potrzeby i zaproponowała rozwiązanie w pełni odpowiadające naszym oczekiwaniom. Z przyjemnością polecamy SOLIDEXPERT jako zaufanego partnera biznesowego.

Wojciech Sobczak
Właściciel

Na każdym etapie wdrażania projektu czuliśmy wsparcie i zaangażowanie zespołu SOLIDEXPERT. Dzięki oprogramowaniu WOODEXPERT zoptymalizowaliśmy działania projektowe i produkcyjne. Zdecydowanie rekomendujemy firmę do współpracy.

Janusz Czajka
Dyrektor Zarządzający