woodexpert

3 rzeczy, których nie zrobisz w innym programie CAD

Rynek oferuje różne rodzaje programów do projektowania mebli. Czym WOODEXPERT 3D CAD różni się od nich?

Wybierając oprogramowanie do projektowania mebli najczęściej mamy z góry jasno określone wymagania, a co za tym idzie: poszukujemy odpowiednich funkcjonalności dopasowanych do naszych potrzeb. Testując program warto znaleźć różnice oraz wyjątkowe cechy, które odróżniają go od reszty rozwiązań na rynku i są odpowiedzią na powtarzające się braki w oprogramowaniu dla branży meblarskiej. Sprawdźmy kilka funkcjonalności WOODEXPERT, których nie posiada żaden inny program do projektowania mebli.

  1. Warianty kolorystyczne

W WOODEXPERT na podstawie jednej legendy materiałowej możemy stworzyć wybraną przez użytkownika ilość wyglądów. Do danego formatu komponentu przypisujemy inne wykończenie: w ten sposób w kilkanaście sekund otrzymujemy dowolną ilość zdefiniowanych wyglądów, z możliwością tworzenia różnych konfiguracji na meblu w zależności od projektu.

Ma to ogromne znaczenie w przypadku różnych wariantów kolorystycznych mebla w obrębie jednej kolekcji. W każdej chwili mogę edytować, zmieniać i usuwać materiał w danym wyglądzie.

Dodatkowo mamy możliwość stworzenia legendy materiałowej w oparciu o dany wygląd, poprzez wybór w dedykowanej zakładce. Dzięki temu możemy stworzyć odrębną dokumentację wraz z dedykowanymi rysunkami.

  1. Wspomagane nadawanie materiałów nośnych i wykończeniowych

Nadawanie materiałów na każdą powierzchnię odrębnie jest czasochłonne oraz ryzykowne ze względu na możliwość pominięcia niektórych elementów. Sprawne nadanie materiału we właściwe miejsce umożliwia szybsze i dokładne stworzenie rysunków, wyceny, dokumentacji oraz zamknięcie całego procesu projektowania. Rozbudowana wyszukiwarka umożliwia automatyczny wybór odpowiednich elementów oraz ich podgląd i edycję.

W wyszukiwarce programu do projektowania mebli WOODEXPERT możemy zaznaczyć kilka opcji wyszukiwania jednocześnie, co jeszcze bardziej precyzuje odpowiednie elementy i powierzchnie. Automatyczny podział materiałów nośnych i wykończeniowych w rozwijalnej liście z legendy również przyspiesza i upraszcza cały proces.

  1. Moduł pakowania

Funkcja pakowania w WOODEXPERT zamyka cały proces projektowania i przygotowania produkcji mebli. Tworzenie określonej przez użytkownika ilości paczek, wybór sposobu pakowania, ilości warstw, separatorów oraz przydzielania komponentów do danej paczki umożliwiają właściwe i szybkie rozplanowanie magazynowania i wysyłki mebli. Podgląd każdej paczki znacząco ułatwia proces tworzenia paczek i ich edycji.

Przez cały czas mamy pełną kontrolę oraz możliwość tworzenia dostosowanych do przedsiębiorstwa konfiguracji. Możliwość uzyskania dokładnej dokumentacji wraz z podglądem, dodawanie notatek wzbogacają dokumentację projektową i produkcyjną oraz zamykają proces w ramach jednego oprogramowania. Posiadamy mebel od szkicu po paczkę, bez konieczności inwestowania w dodatkowe oprogramowanie.

Zaprezentowałam 3 najistotniejsze zalety WOODEXPERT, odróżniające go od innych programów do projektowania i produkcji mebli. Na tym jednak nie koniec – nasz zespół nieustannie pracuje nad rozwojem funkcjonalności w oparciu o nasze doświadczenie i sugestie Klientów. Współczesny rynek mebli stawia na ciągły rozwój i optymalizację wszystkich procesów projektowych i produkcyjnych, dlatego postawiliśmy sobie za cel stworzenie kompleksowego narzędzia, w pełni odpowiadającego na te potrzeby.

Przetestuj WOODEXPERT przez 30 dni za darmo i wróć do nas z opinią – dzięki niej możemy skutecznie udoskonalać nasz produkt.

Zachęcam do udziału w webinarze NOWOŚCI WOODEXPERT 2022, który odbędzie się 1 marca br. o godz. 11:00.W trakcie webinaru zaprezentujemy najnowszą wersję oprogramowania, opowiemy o dodanych funkcjonalnościach i wersji DEMO 2022. Link do rejestracji pojawi się jeszcze w tym tygodniu na naszych profilach społecznościowych. Obserwuj nas!

Zapisz się na newsletter

Dziękujemy za zapisanie się do newslettera

Od momentu rozpoczęcia współpracy w 2005 roku, firma wielokrotnie potwierdziła swoją wiedzę i profesjonalizm w zakresie oferowanych rozwiązań.

Ryszard Bedynek
Kierownik Działu Informatyki

W przeciągu wielu lat współpracy firma SOLIDEXPERT wykazała się wysokimi kwalifikacjami w zakresie swoje działalności. Możemy liczyć na wsparcie w zakresie obsługi programu, szkolenia, a także konsultacje techniczne.

Agata Wenglorz-Dorosz
Prezes

Od 2018 roku aktywnie współpracujemy z firmą SOLIDEXPERT w zakresie konsultacji, wdrożeń i utrzymania rozwiązań CAD/CAM/PDM. Współpraca podczas całego procesu sprzedaży oraz wdrożenia przebiegała pomyślnie. Rozwiązania dostarczone przez firmę SOLIDEXPERT są w pełni wykorzystywane i rozwijane.

Małgorzata Wronkowska-Kokot
Prezes Zarządu

Wsparcie w zakresie pomocy technicznej oraz handlowe rozmowy prowadzone są na najwyższym poziomie. Zdecydowanie możemy polecić firmę SOLIDEXPERT jako partnera rozwiązań SOLIDWORKS w Polsce.

Sylwia Koszela
Dyrektor ds. Projektów

Od 2005 roku aktywnie współpracujemy z SOLIDEXPERT w zakresie doradztwa, wdrożenia i utrzymania oprogramowania SOLIDWORKS. W kwestiach tych mogliśmy zawsze liczyć na rzetelną i fachową pomoc.

Arkadiusz Sobkowiak
Dyrektor Badań i Rozwoju

Firma SOLIDEXPERT dołożyła wszelkich starań, aby poznać nasze potrzeby i zaproponowała rozwiązanie w pełni odpowiadające naszym oczekiwaniom. Z przyjemnością polecamy SOLIDEXPERT jako zaufanego partnera biznesowego.

Wojciech Sobczak
Właściciel

Na każdym etapie wdrażania projektu czuliśmy wsparcie i zaangażowanie zespołu SOLIDEXPERT. Dzięki oprogramowaniu WOODEXPERT zoptymalizowaliśmy działania projektowe i produkcyjne. Zdecydowanie rekomendujemy firmę do współpracy.

Janusz Czajka
Dyrektor Zarządzający